Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

South Park

#1
South Park este un serial animat de comedie american, creat de Matt Stone şi Trey Parker în 1991. Serialul urmăreşte aventurile a patru copii din micul oraş montan cu acelaşi nume din statul Colorado, folosindu-le ca pretext pentru satire acide la adresa modului de viaţă, a tabu-urilor, vedetelor şi întâmplărilor la ordinea zilei din America. Serialul excelează în utilizarea parodiei şi a umorului negru.

South Park a devenit renumit pentru atacarea deschisă, provocatoare şi fără menajamente a subiectelor controversate cum ar fi avortul, homosexualitatea, violenţa şi sexul în mass-media, religia; dar şi pentru abordarea subiectelor la ordinea zilei în jurnalele de ştiri: războiul din Irak, alegerile prezidenţiale din 2000 şi 2004, sau inundaţiile din New Orleans din 2005. Uneori reacţia este uluitor de rapidă: episodul 715, It's Christmas in Canada în care este înfăţişat Saddam Hussein prizonier, a fost difuzat pe 17 decembrie 2003, la doar 3 zile după capturarea reală a lui Saddam în Irak.

Personaje

Principale

* Stan Marsh
* Kyle Broflovski
* Eric Cartman
* Kenny McCormick

Alte personaje

* Butters Stotch
* Tweek
* Timmy
* Token
* Jimmy Swanson
* Wendy Testaburger
* Bebe
* Towelie
* Clyde
* Pip
* Dl. Garrison (mai nou Dna Garrison)
* Chef
* Dl. Mackey
* Dna. Choksondik
* Directoarea Victoria
* Dl. Sclav
* Big Gay Al

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro...k_into.jpg

sursa: Wikipedia!

Oh My God! They Killed Kenny! Bastards! 24

#2
Este super acest desen animat,dar mai super este surpriza pe care am auzit-o si eu abia ieri.Se pare ca cei de la ProCinema ne-au pregatit premiera acestui desen animat si in Romania iar serialul va debuta luni de la ora 00:00,programul va fi de luni pana vineri aceiasi ora.L-am mai vazut,dar abia astept sa-l vad si subititrat in romana pe un post tv romanesc.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#3
"Oh My God! They killed Kenny! Bastards!" este fraza mea favorită 21 Mă uit cu varmea and they are so cool! Era un episod cu Cartman când era The Coon ..Omg! I laughed so hard at that 21)) Cartman avea codiţă şi năsuc negru 21) Şi atunci când era la secţia de poliţie şi tot merge dintr-un loc în altul 21:

A guy: Oh Gosh >.>...Hey kid...Where the...?
Cartman aka The Coon : I'm over here...
Şi-mi mai place cum zice Cartman "Screw you guys! I'm going home!" 21Şi parcă filmul lor e în Cartea Recorduilor pt. că e desenul animat cu cele mai multe înjurături 21 They are funny Smile E diferit de alte desene...Nu e plictisitor şi măcar te face să râzi.

Pinguchuu~
[Imagine: Zero_Kiryuu_sig_by_YuwaWi.jpg]
Zero-Kun <33333

I couldn't stop myself from devouring you. I may kill the next human I target as my prey. Shoot me. You're afraid of me, aren't you? Hold the gun with both hands, and aim straight. Aim for my heart. It's not a crime to kill a vampire. ~Zero Kiryuu (Vampire Knight)~

#4
Off-topic: Nu isi bateau joc de Romania, isi bateau joc de americanii care fac revolta din absolut orice. Da, e deranjant ca ne fac sa aratam ca niste rusi, dar asta e...
Am vazut doar putin din South Park, dar mi-a placut. Am vazut episodul cu Romania ( si mi-a placut cand fetitele romance le-au spus vreo doua tuturor revolutionarilor) sau, intr-o noapte, cand n-aveam somn, m-am gandit sa vad ce mai e la TV. Dau pe MTV, Southpark. "Cool!" imi spun si ma uit. Era episodul cu cercetasii si cu homofobii. Chiar am ras. 21 Am mai vazut o secventa din Jeffresons, unde Kenny a aparut fara gluga ( bine, avea o masca pe ochi, dar era kawaii :3). Imi place cum spun Stan si... (lapsus, nu mai stiu cum il cheama): "Oh, my god! They killed Kenny! You bastards!" Dragut d.a.
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#5
(12-11-2009, 09:26 PM)Ops! A scris: Imi place cum spun Stan si... (lapsus, nu mai stiu cum il cheama): "Oh, my god! They killed Kenny! You bastards!"

Stan si Kyle zic asta mereu,dar mai rar in ultimele 4-5 sezoane,Kenny moare mai greu de data asta 21


(12-11-2009, 09:26 PM)Ops! A scris: Am mai vazut o secventa din Jeffresons, unde Kenny a aparut fara gluga
si in filmul South park : bigger,longer and uncut , kenny apare fara gluga si faca ceva pe ochi,si i se aude clar vocea,e chiar cute,you should watch the movie
[Imagine: KennyWithoutHat.jpg]

in fine,eu una am vazut toate episoadele si astept sa apare altele noi,dar mi se pare ca vara nu lucreaza la episoade,deci mai am de asteptat 22
[Imagine: joker.png]
___________________________________________________
My Manga list xD

#6
South Park 21
O comedie pe cinste, inca mai ma uit pe internet cateodata, nu stiu daca inca le mai dau pe Mtv. Il dadeau pe la 11 seara parca. In fine...South Park este unul din desenele mele preferate, daca il putem numi desen.Este extrem de amuzant, rad ca o stricata la fiecare episod. Sunt o groaza de perversitati in acel serial, perversitati spuse de niste copii >_< Copii rai xD

"Oh My God! They killed Kenny! Bastards!" - e mortala faza. Copilul ala Kenny in fiecare episod moare, intr-unul era cat pe aci sa traiasca, dar tot a murit in final xD Rad de fiecare data cand se intampla asta. Uneori sunt si momente sadice in desen, dar la fel de amuzant ramane.
Personajul meu preferat...cred ca este Eric, daca nu ma insel asa il chema pe grasanul acela xD Este cel mai amuzant si cel mai nervos. Cand se enerveaza...buff, se dezlantuie O_O

Nu am vazut toate episoadele, dar am in cap sa le urmaresc. Cine nu a urmarit acest desen pana acum eu zic ca merita xD Chiar merita, nota 10 din toate punctele de vedere. Desi grafica cam lasa de dorit...acest lucru nu duce serialul deloc in jos. Chiar e amuzant cand ii vezi pe acei oameni desenati asa O_O
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#7
Asta e ala care se dadea pe MTV. Ha, ha. Pur si simplu adoram desenul asta. Erau atatea afze comice si nu numai si fiecare situatie, cumva, se relata la realitate. Bine, o realitate in care toata lumea spunea "f**k" si "shit". Oricum, chiar iti inveselea zilele si te facea sa razi pe infundate. Imi amintesc un episod cu un zoofil ce viola gaini. 24 Ok, ce maniaci or fi gandit asta? Si raspunsul ar fi: niste maniaci genial cu un simt al umorului sarcastic si dus! 8 But I really love it. <3
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)