Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Soul Eater

#11
Nu l-am vazut pe tot si nici nu cred ca am destui nervi sau chef sa il termin vreodata.
Mie una mi s-au parut ca 10 episoade au fost cat 30, fiindca actiunea decurgea greu din punctul meu de vedere.
Grafica a fost asa, mai ciudatica, ceea ce m-a atras si m-a facut sa vreau sa il vizionez.
Personajul meu favorit este Black Star. E genial, amuzant si foarte hotarat (un Naruto varianta Soul Eater 21). Dupa care imi mai place de Crona, tatal lui Maka si Soul.
Soul si Black Star chiar aveau o prietenie frumoasa -se potriveau de minune. La fel si Stein cu Spirit.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#12
Soul Eater...
Unul dintre animeurile care chiar merita sa le vezi si unul dintre rarele animeuri pe care le-am vazut cap-coada.
Subiectul este extrem de interesant si imbinarea dintre umorul negru si lucruri sadice reprezinta un lucru original.
Povestea este captivanta, personajele au conceptiile si problemele lor hilare, iar grafica este ciudat de captivanta.
Ca personaje preferate le-am ales tot timpul pe Stein, Soul, Giriko, Justin Law, Death Star, Death The Kid si maestrul acela cu care se lupta Death Star (am un lapsus >.<)
Sincera sa fiu, sfarsitul m-a cam dezamagit cu dramatismul care mi s-a parut cam exagerat.
In rest a fost un anime de nota 10!
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Soul Eater (intrebari) KytSoldier 2 2.623 28-07-2012, 12:42 AM
Ultimul răspuns: KytSoldier


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)