Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sola

#1
Ce pot sa zic [Imagine: 39.gif] ...pai Sola este un anime 'destul de recent' aparut ,are doar 13 episoade T.T dar dupa cum scrie Wikipeida ~ sola trebuie sa apara si 2 Ova'uri

Cam despre ce este vorba ...despre un baiat de liceu pe nume Yorito care adora sa faca poze norilor [nu e chiar asa de simplu si plictisitor precum pare :laugh: ] Yorito decide sa faca poze rasaritului dar atunci intalneste o fata ciudata incercand sa forteze un tonomat pentru a isi lua un suc de tomate [>.<] Yorito incearca sa o ajute dar cand reuseste sa ia sucul si sa i'l ofere ...aceasta dispare.

Animeul se 'invarte' in jurul catorva personaje dar nu prea ma deranjeaza ..macar asa le tin minte pe toate [ >.> ] ..grafica este foarte faina XD


#2
Sola este unul dintre anime-urile mele preferate.Actiunea este interesanta,grafica buna,
personajele frumos realizate.Personajul preferat este Shihou Matsuri,
desi nu inteleg de ce ii place sucul de tomate.Merita vizionat 4
[Imagine: Untitled-1.png]

#3
Sola as putea sa scriu pagini intregi I guess.
Cum am dat peste el, cum nu am dat, cert e ca mi'a ramas inca intr'un colt al mintii si nu o sa imi iasa prea curand de acolo.
Sa incep cu povestea, "desi nu se invarte decat in jurul a catorva personaje", e destul de complexa, bine pusa la punct si originala.Ce sa spun ca sfarsitul desi la inceput eram O.o, mi'am dat seama ca e de importnata extraordinara.A facut totul.Cred k nu avea anime'ul un asemenea impact daca nu era astfel sfarsitul...
Personajele sunt si ele bine realizate atat din punct de vedere al graficii cat si din punct de vedere al personalitatii, care mai de care mai originale si cu cate un fix aparte ^^
Sound'ul mi'a placut iarasi....destul de mult
Well anime'ul e de nota 10, si tot ce pot spune e ca merita vizionat ^^

#4
Sola. Unul din animeurile pe care l-am văzut doar din motivul de a mai avea unul în listă. Mi-a plăcut povestea, îmi aducea oarecum aminte de celebrul Elfen Lied. Povestea cam aceiaşi. o fată cu puteri speciale urmarită de oameni şi mai era un băiat şi încă o fată şi începe concurenţa or smth >.< . Ce nu mi-a plăcut era că ave puţine personaje, adică în fiecare episod vedeai aceleaşi feţe monotone. Grafica mi s-a părut foarte potrivită pentru genul acesta de anime, nu bătea prea tare la ochi dar nu era nici extraordinară ca să zici că'i perfectă. Soundul, păăăi mi-a plăcut endingul, openingul mă cam lăsa rece şi nici OSTul nu m-a impresionat. Ăăă nu ştiu ce aveţi voi cu finalul dar mie chiar mi-a plăcut mult cum s-a desfăşurat. Deşi mă aşteptam la cu totul altceva pentru mine a fost chiar okei. Mă bucur că sora lui 'Yorito'(care nu era de fapt el, ceea ce m-a uimit, I mean, era o hartie!!!) a rămas în viaţă dar a fost păcat că nimeni no o mai cunoştea.
Singurul inconvenient a fost că animeul a fost oarecum "pustiu", a avut puţine personaje ceea ce m-a cam lăsat rece, vedeam mereu aceleaşi feţe...
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)