Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Slayers]  Lina & Gourry

#1
[Imagine: Lina-Gourry-slayers-photo.jpg]
Un cuplu destul de cidat...dar cred ca s-ar potrivi.Sutn amandoi buni luptatori,mananca foarte mult,amandoi sunt amuzanti si chiar daca nu recunosc amandoi simt ceva unul pentru celalalt.E totusi un pic cam greu sa-i vezi ca si pe un cuplu deoarece ajung cu greu la un punct comun,adica mereu sunt in contradictoriu,poate mai lasa cate un pic de la ei cand trebuie sa duca vreo lupta grea.
Nu prea imi pot imagina cum ar arata copii celor doi,cerd ca ar manca fara sa se mai opresca,dor ca parinti care mananca atata la ce altceva te-ai putea astepta.
Ar fi un cuplu destul de ciudat,dar recunosc ca mi-ar placea sa-i vad impreuna,sa-i vad cum s-ar comporta unul cu altul.Ar fi destul de interesant dar cu siguranta foarte amuzant.

#2
Vicious A scris:Da dar mai era si Silphiel...mie unul mi s-a parut ca personajul asta a cam incurcat relatia dintre Gourry si Lina.Sincer dupa cateva episoade am crezut ca Silphiel si Gourry chiar erau potriviti pana a disparut din anime Silphiel.....
Relatia Lina/Gourry este marcata inca de la inceputul animeului deoarece primul prieten pe care si-l face Lina este Gourry(faza cand o scapa de banditi).
Ah...cum am putut uita de Silphiel?Vicious...tu ai dreptate in ce ai spus.Tipa asta s-a cam bagat in relatia lor.Nu o suport din doua motive:
1)Cand Lina s-a luptat cu sosia lui Rezo,acasta a impiedicat-o sa faca Sclavul Giga si din cauza ei a fost ranita
2)Ma tot enervaza "Gourry Draga".
Dar aici vorbim despre cuplul Gourry x Lina.Pai...mi-am dat seama ca el simte ceva pentru ea inca de cand Zanaffar a ucis-o.Cum a putut sa reactioneze Gourry...plangea si tipa.Pana atunci,au fost doar indicii mici.Sa nu mai vorbesc de momentul in care Lina a facut Sclavul Giga...si a devenit Lordul cosmarurilor.A fost foarte tare sa il vad pe Gourry cum se duce dupa ea...fara sa ii pese de consecinte.Si a fost asa dragut cand s-au sarutat!PArere finala:Astia doi se potrivesc perfect.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#3
Cuplul tipic dupa parerea mea, dar diferiti din alte motive.
Imi place de Gourry ca este prostanac si nu cred ca parul blond e de vina.
Sincer nu as vedeao pe Lina cu un altul. Mai ales ca amadoi sunt atat de plini de viata, innebuniti dupa bani and so on.
Cam dupa primele episoade ai impresia ca se indragostesc unul de altul, insa nu isi pot arata sentimentele cum trebuie.
"No rain, no rainbow..."
[Imagine: Butterfly.jpg]

#4
Un cuplu perfect...funny & sweet o//o Amandoi au aproape aceleasi calitati si obiceiuri, iar intre cei doi s-a infiripat ceva inca de la inceput. Este putin enervanta Silphiel(doar putin 4) pentru ca o tot intreba pe Lina de ce calatoreste cu Gourry, daca simte ceva pentru el...
Lina nu prea isi arata sentimentele fata de Gourry, desi este ingrijorata pentru el cand este rapit de Phibrizzo( de aceea foloseste Giga Slave, pentru a-i salva pe ceilalti, insa in mod special pe Gourry). Gourry isi arata mai mult sentimentele si mi s-a parut chiar sweet atunci cand Lina a devenit Lordul Cosmarurilor, iar el s-a dus dupa ea si a spus ca nu vrea sa o lase sa plece pentru ca o iubeste si o saruta :chuu:
[Imagine: logo.gif]

When all looks lost
And there's no escape
...I turn to my dreams!

#5
De acord... ar face un cuplu foarte simpatic, avand in vedere ca au multe in comun. Lina face pe sefa, Gourry e cel ascultator... asa ca la capitolul cine conduce? nu au nici un argument, si nu se cearta. Singurul motiv pentru care cei doi s-ar lua la bataie ar fi... mancarea.
Lina are mult mai multe calitati, e o luptatoare mult mai buna, are mai multa minte cand vine vorba sa fie serioasa. Insa, Gourry ar fi perfect pentru ea, asa nataflet si prostut cum e. E intelegator in unele cazuri si foarte simpatic.^_^





#6
Cred ca acesta ar fi cel mai amuzant si simpatic cuplu 21 E dragut sa-mi imaginez ce ar putea face Lina si Gourry daca ar fi impreuna. Dupa cum au spus majoritatea celor care au postat aici, se aseamana in multe privinte, mai ales la faza cu mancarea, marea lor dragoste. 71 In rest, sunt doi nebuni, simpatici, care, in ciuda certurilor, sunt foarte buni prieteni, se inteleg de minune. Nu am vazut sarutul lor, dar ma bucur ca exista o astfel de scena 4 mai multe sperante pt cei care cred ca se potrivesc. Iar in ceea cei priveste pe posibilii lor copii... imi imaginez baietei roscati si fetite blonde, toti niste mancaciosi galagiosi. 71
[Imagine: sig_reinoir.png]

#7
Cu siguranta unul dintre cele mai tari cupluri 24
Imi plac astia doi le nebunie.
Iata motivele:-eu una ma amuz cand ei doi stau inpreuna la masa,vai ce taraboi
-la cat de destepti sunt se completeaza unul pe altul
-sunt buni luptatori,si fac o echipa fanrastica
-sarutul lor a fost uimitor 8
mai sunt si altele...dar am vazut anmeul de mult,mi-e cam greu sa-mi amintesc fiecare bucatica din el.


#8
E unul din pairing-urile care chiar functioneaza si nu exista alte alternative, pentru ca pur si simplu nu s-ar potrivi. Daca stai putin sa analizezi baza pe care este construita intreaga serie, realizezi ca daca desparti cuplul acesta, distrugi fundatia. Inca din primul episod suntem siguri ca ceva o sa se intample intre cei doi, din felul in care se cunosc, o chestie care atunci cand anime-ul a fost produs in '95 nu era un cliseu de proportii catastrofale.

Sunt amuzanti impreuna, se tachineaza si bat constant, se cearta pe nimicuri toata ziua, dar la sfarsit se inteleg si cunosc reciproc mai mult decat ar vrea sa recunoasca. Au avut intotdeauna impedimente, dar nu le-am vazut ca pe niste baraje care a-i putea desparti.

Astia doi sunt un cuplu si fara sa realizeze niciunul din ei.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#9
(25-01-2012, 12:44 PM)Lia A scris: Astia doi sunt un cuplu si fara sa realizeze niciunul din ei.

Haha, iti dau dreptate, Lia 21
Cei doi formeaza un cuplu amuzant de privit, de admirat pentru ca amandoi isi dau silinta sa se proteje reciproc, cat si pe prietenii lor. Desi poate ii leaga si o prietenie stransa 39
Relatia lor poate fii privita din mai multe puncte de vedere, dar chiar si-asa, sunt simpatici ca un cuplu.

#10
Am vazut anime-ul cand era la TV. Nu mi-l mai amintesc asa bine, dar imi aduc aminte personajele si acel sarut de la sfarsit. Pana la sfarsit nu mi-am dat seama ca ei... simt ceva. Nu cred ca macar dupa sfarsit am realizat la acea minte de copil ca ei doi se plac. Dar sarutul a fost dragut, iar apoi niciunul nu isi amintea (parca). 21
Cuplul e unul 'dragut', adica se potrivesc. Dar totusi ramane un cuplu ciudat... 21 Si chestia cu mancarea... Ar fi ceva sa ii vezi pe ei si pe copii lor mancand ca spartii pe banii altora. *laughs* Nu prea mai pot zice multe fiindca am o lipsa mare de informatii si detalii din anime.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Slayers] Lina vs. Amelia Lye 8 9.660 25-01-2012, 02:17 PM
Ultimul răspuns: Lia
  [Slayers] Gourry - cel mai tare personaj Flaw 8 8.301 25-01-2012, 08:24 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)