Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Skillet

#11
Ador trupa asta <3
Ăhm, am şi-un album al lor, dar vechi. În orice caz, deja pot spune că am devenit dependentă de ei. Iar melodiile pe care le ascult sunt: Lucy; Monster; Don`t wake me; One day too late; Yours to hold; Would it matter; Awake and alive etc. Trupa, şi melodiile lor, sunt pur şi simplu adorabile <3
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







#12
Awh, Skillet <333.
A treia trupa favorita a mea. Fara nicio prejudicie, ii ador. Sunt geniali din toate punctele de vedere. Pirma mea melodie de la ei a fost Whispers in the dark. Ascult Skillet de 4 ani si tot nu ma satur de ei :]]. Melodia mea favorita este Comatose, in care ma regasesc foarte mult. Imi place mult sa ascult Whispers in the dark, Hero si Shoul've if you could've <3.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#13
Si mie imi place foarte mult Skillet<3<3<3
Este una din trupele mele preferate, o ascult de nu stiu cat timp si tot a ramas in topul meu :]] Cred ca ii ascult de vreo patru-cinci ani si nu m-am plictisit de ei :]] Donno what to say...sunt o formatie foarte frumoasa, geniala, superba, magnifica si asa mai departe :]]
Imi plac cam toate melodiile de la ei. Tin minte ca prima melodie pe care am ascultat-o a fost "The last night" si am fost indragostita de ea foarte mult timp. Acum nu mai sunt asa, dar inca imi place foarte mult :]] Alte melodii preferate ar mai fi : Hero, Monster(la asta imi place mult videoclipul), Whispers in the dark, Comatose, Awake and Alive, Lucy etc.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#14
Aw, n-am aflat de ei de multă vreme. Poate de două luni, maxim.
Deşi sunt o trupă cunoscută, eu nu auzisesem de ei până când mi-a dat o prietenă o melodie de-a lor, mai exact 'Lucy', care e pur şi simplu genială!
Îmi plac toate meldoiile lor, iar vocea solistului e prea -prea. xD Şi totuşi, cele preferate ar fi: Hero, Monster, Comatose, Rebirthing şi cam atât, cred. ^^

Ruxi.
[Imagine: 887m.jpg]

Use your smile to change the world . Don't let the world change your smile

#15
Imi place trupa aceasta.Cea mai tare piesa,dupa parerea mea, este "Whispears in the dark",dar si celelalte piese sunt foarte bune,de exemplu "Comatose" pe care o ador si are un inceput mortal."Rebithing" este o piesa super si imi place foarte mult versurile :"Tell me when I'm gonna live again/Tell me when I'm gonna breathe you in/Tell me when I'm gonna feel inside/Tell me when I'm gonna feel alright".Piesa "Awake and alive" mi-a placut,la fel si "The last night",iar de "Hero" nu am cuvinte.Trupa e absolut bestiala si o ador!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#16
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#17
Am dat de trupa uitandu-ma la cateva AMV-uri cu Naruto s.a.m.d. Prima melodia de care devenisem obsedata a fost "Falling in the black", dupa care a fost "Whisper in the dark" (acum ambele melodii imi descriu sentimentele sumbre de adolescent).
Pot sa ridic in slavi capodopere ca si "Never surrender" (care mi-a alinat sufletul in atatea zile ploioase 21) si "Monster".
E o trupa buna, dar care nu exceleaza de talent, insa in care ma pot regasi cate un pic. Nu e neaparat compatibila cu gustul meu, dar mi se pare "demna" de ascultat.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#18

#19
Pot spune ca intamplator am descoperit trupa. Ma uitam la un tumblr, iar pe fundal era melodia Hero. Ma speriasem cand a inceput pentru ca in casa era liniste, iar volumul era dat la maxim. Dupa ce am trecut peste asta am inceput sa ascult si alte melodii.

Hero, Sick of it, Monster si altele sunt melodiile mele de suflet. Exprima exact ceea ce simt eu.

#20
Skillet, pfuuua, nu am destule cuvinte de lauda pentru aceasta formatie, muzica lor e pur si simplu badass, astfel din cele peste 150 de melodii din playlist-ul meu de pe mobil, care contine piesele mele favorite din toate timpurile si pe care le ascult ori de cate ori merg singur prin oras, vreo 30 sunt melodii ale acestei trupe. Imi amintesc ca primele piese pe care le-am ascultat au fost Hero si Monster, dupa care au urmat Rebirthing si Awake and Alive, iar de aici pana a deveni un fan infocat si loial al acestora nu a mai fost decat un singur pas.

Am ascultat absolut toate cel 8 albume ale lor de studio, de la primul lor album omonim "Skillet" pana la "Rise". Cine a mai trecut prin toata discografia lor observa ca stilul lor muzical a tot evoluat cu fiecare album lansat, daca primele erau in mare constituite din ode si balade (care pe mine, cu cateva exceptii, nu prea m-au incantat), odata cu al cincilea lor album, "Collide", au inceput sa manifeste un rock mai bine definit, plin de energie si riff-uri senzationale, adevarate "rock anthems" cum zic americanii, succesul lor international venind odata cu urmatorul lor albumul "Comatose" care a obtinut si un disc de aur in Statele Unite ale Americii. Au urmat pe urma alte 2 albume nemaipomenite "Awake" si "Rise" multe piese din acestea fiind utilizate in o gramada de AMV-uri grozave de pe Youtube pe care multi sigur le cunoasteti (numai la Falling Inside the Black cunosc vreo 3 destul de populare) and the rest, as they say, is history.

Multi au impresia si afirma ca melodiile lor se adreseaza adolescentilor suparati pe viata sau mai stiu ce (prejudecati nefondate in opinia mea), dar chiar si dupa atatia ani in care am lasat perioada respectiva in urma, nu pot sa nu privesc muzica lor ca fiind la fel de relevanta pentru mine cum era si atunci, deoarece trateaza teme si subiecte universale de actualitate: deznadejdea, speranta, indiferenta fata de ceea ce ne inconjoara, violenta domestica, curajul de a lupta pentru convingerile noastre, toate imbracate intr-o muzica antrenanta si plina de vitalitate, ce indeamna la actiune si nu la autocompatimire.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)