Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ski/Snowboard

#1
Sunt curios cati dintre voi practica acest sport.
Deocamdata nu a deschis nimeni un topic legat de acest sport, de unde sa inteleg ca aproape nimeni nu l-a incercat vreodata ?

Eu unul il practic de 8 ani, adica de 8 sezoane, caci skiatul se poate face numai iarna deci nu se poate practica pe tot parcursul unui an spre deosebire de alte sporturi.

#2
Am un prieten care are un teanc de trfee si medalii castigate la ski. Mie mi se pare greu sa practice un astfel de sport de performanta. Eu una il fac de placere, cand mai merg si eu iarna la munte. O data am facut asta prin iulie xDD Era un super-giga-extra-mare mall din Spania care avea o astfel de sectiune cu zapada artificiala. It was awesome!
N-am pus in viata mea mana pe o placa de snowboard x| Poate ar trebui...desi eu am fobie atunci cand nu pot sa ma misc liber, iar placa ma forteaza sa tin ambele picioare pe aceasi bucata de metal sau ma rog. Not good. Desi ar fi o provocare xD
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#3
Daca tot este sezonul pentru asa ceva si cum tot m-am nascut in Brasov, am zis sa vad cine de pe aici schiaza sau are placa de snowboard.

Personal obisnuiam sa merg cu ai mei in fiecare iarna in Poiana Brasov si cum mama unei colege de clasa lucra la un centru de inchiriat echipament, aveam reduceri tot timpul si nu era asa dificil sa inchiriem schiuri si clapari. Acum nu stiu cam care sunt preturile, dar pe atunci nu era chiar cel mai ieftin sport de practicat.

Tin minte doar de o singura partie si anume "Bradul", unde am si prins o bucata naspa de gheata si am avut un accident care la varsta de 9 ani m-a facut sa imi fie frica sa imi mai pun schiurile in picioare. Plus ca era absolut frustrant sa stai la coada sa urci pana in varful partiei.

As incerca totusi snowboarding-ul, ma tenteaza.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)