Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sims

#11
Simsul...Dragostea mea de-o viata...
Sa le iau pe rand...
1. A fost frumos jocul, desi l-am descoperit de-abia prin 2005-2006, dupa ce aparuse 2, si asta pentru ca de-abia atunci mi-am luat Pc. In fine, dai si downloadeza Sims 1 imedat ce am aflat de el, si m-am jucat in prostie. M-am chinuit super mult pana sa aflu parola pentru money (klapaucius) si m-am enervat cand nu mergea decat s-o scriu de fiecare data, pana cand am aflat alta parola (;;!;!;!;!!), care multiplica banii. Foarte frumos jocul, doar ca m-am plictisit de el pretty soon.
2. Am facut rost de el abia prin primavara lui 2008, de la o prietena de la scoala, si m-am jucat in primele doua zile aproape fara pauza. Mai avusesem o alta amica [,] care il avusese, si acolo l-am descoperit. A fost pur si simplu bestial, dar la un moment dat (cand avea toate expansiunile si vreo 2 stuff pack-uri) mi s-a blocat si da-i si dezinstaleaza-l. Apoi, asta-vara, mi-a venit sa ma joc iarasi Sims 2, da' de data asta am fost desteapta. N-am mai descarcat Simsul, ci Sims Castaway, dar m-am plictisit repede de el. Asa ca l-am dezinstalat.
3. Sims 3 este, intr-adevar, cea mai buna versiune de pana acum din serie, si astept prima expansiune, World Adventures, si o testez pe o prietena care are Sims 3 original, si daca e frumoasa, de bine, imi bag Sims 3. L-am mai avut o data, imediat ce a aparut, dar imi mergea greu, si nu erau alte obiecte decat cele ale jocului de descarcat, asa ca pa-pa si la Sims 3.

Momentan imi eliberez Pc-ul, ca sa imi bag iarasi Sims 2, cu toate expansiunile posibile si imposibile ale lui, si, daca nu merge, incerc si cu 3. Daca nu, traiesc si fara Sims ^^
[Imagine: sig0147.gif]

#12
Mie nu-mi place 24 Posibil sa fiu singura persoana din lume? Nu conteaza, tot nu-mi place.
Singura faza interesanta este ca poti contrui case si interiorul lor, in rest, no way, i don`t like it.
Il am dar nu il joc, cred ca am sa il sterg chiar daca va comenta tata, il tin pentru el =____= vorbesc de sims 3 evident.
Guess what? Eu ma plictisesc de moarte la el O.o Nu vad nimic interesant sa il duc pe ala la lucru [ ma rog, sa il duc la masina ], sa o fac pe aia sa faca copii and stuff like that. Eu cand vad sims vad plictiseala =]] Sorry fanilor.
Si vorbesc limba simsilor [ simsaneasca lol ]... anyway, nu pot intelege nimic>.<
Okay, I got it, are un sistem de operare foarte... dar foarte avansat [ sarcasm ] dar modul de jucare este total banal. For what i need a virtual family? T___T
A mai aparut si Sims pet, i don`t know what =]] Nu stiu cum este dar am auzit si eu acu` mult timp de asta, plus ca sunt o gramada de sims-uri.
Nu, nu sunt genul de persoana care sa joace un astfel de joc pentru ca :
1. Nu are actiune.
2. Mi se pare banal.
3. Pur si simplu nu-mi place sistemul.

Mda... >.< In conclusion, i`m not a fan and I say to sims, no thanks *goes to delete it*

#13
Doar ce am închis Sims-ul.Eu am instalat în pc sims 2, cu următoarele patchuri10ets, Bon Voyage, Nightlife, Seasons, University.(Am şi Free Time, dar caut crack-ul).Îmi place jocul foarte mult, deşi m-am cam plictisit de el.Prima dată când m-am jucat a fost la începutul lui 2008.Fără vreun patch.Ohh, eram atât de fascinată încât mă grăbeam să-mi fac temele mai repede şi să mă joc.Acum, însă, vreau să termin cu familia asta (Adică să moară toţi de bătrâneţe.)

Deşi după multe ore/zile de jucat, te plictiseşti.Eu am luat pauză 2 săptămâni de la sims, pentru că mă plictisisem de el.

Despre Sims 1 nu pot spune nimic pentru ca nu m-am jucat niciodată.

Iar Sims 3 ... Nu am nimic din ce-mi trebuie pentru a-l avea în pc.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#14
Hmm,am auzit ca jocul este frumos,insa nu am apucat sa-l joc.
Stie cineva de unde il pot gasi,caci am tot incercat insa nu merge...
Sau poate il are cineva si ma poate ajuta?:d



#15
Am jucat Sims 2 pe PSPul verisoarei mele, aceasta vara. E un joc dragut, adica sincer, mi-a placut foarte mult, l-am terminat de 3 ori. Pe PSP nu e asa complicat, nu iti poti face familie si se incarca destul de greu din pacate. Imi placea sa aflu secrete, sa enervez lumea, sa cumpar o gramada de lucruri pentru casa mea si sa umblu peste tot. Acum PSPul e al meu(vara-mea si-a luat xbox) si ma joc destul de des Sims. E un joc simpatic, dar daca nu esti creativ, te plictisesti.

#16
Sims...
Cat de disperata eram acum ceva timp sa il am ... iar cu ajutorul unei prietene 71 l- am descarcat si eu, iar atunci cand ma plictisesc, acest joc este bine venit, am The Sims 2. Cel mai mult imi place ca este 3D, nu ca unele porcarii pe care la gasesti pe net. Eu mi- am downloadat si cateva expansiuni si ... imi place. Nu ma plictisesc in el. De asemenea sunt si site- uri unde poti downloada chestii[ haine, case, chiar simsoloni gata facuti, machiaj etc.].
Pot sa trisezi cu ajutorul unor coduri. Inca odata imi place, este jocul meu preferat.

#17
Vai deci ador jocul asta, stau si ma joc la el cu orele si nu ma plictisesc. Imi pun coduri ca sa fiu foarte bogata si imi fac case super. Si de obicei cand moare cineva, am un cimitir in spatele casei, il ingrop acolo si casa era plina de fantome 21 . E cel mai genial joc din lume mai ales sims 3, eu la ala ma joc. Acum sunt insarcinata si am auzit ca daca vrei sa ai fata trebuie sa mananci pepeni si pentru baiat mere 21 .
[Imagine: Untitled-3-6.png]

#18
La început, mi se părea o porcărie..pe când jucau colegii mei, dar când am început să joc şi eu, mi-a plăcut la nebunie. Îl joc pe ps2 şi e foarte relaxant dupa părerea mea. Uneori îmi mănânc nervii când nu reuşesc să fac ceva! :]] Eu joc The sims 2 simplu şi Castaway, iar de curând mi-am luat şi Sims-Bustin' Out. E destul de făinuţ, deşi diferă destul de mult de cele două. :d
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#19
Etto, şi eu am avut Sims 3, l-am jucat vreo jumătate de săptămână, după care m-am plictisit de el. Adică, nu mi se părea aşa tare să o plimb pe aia peste tot, să-i dau mâncare, să-i cumpăr chestii. Cât l-am jucat, tipa pe care o "manevram" era jurnalistă şi o puneam să meargă în parc să-şi facă prieteni. Dar râdeam cu lacrimi la unele părţi, cum ar fi atunci când am vorbit puţin cu vreo doi oameni şi începeau să dea peste mine în casă. : ))
Eu una nu cred că merită jocul. Ah, şi Sims 2 am încercat înainte de 3, dar era pff, mult mai urât ca 3. Era o diferenţă de grafică uluitoare, şi nu reuşeam să fac , casa aia. Deci şi de ăla m-am lăsat. Înafară de astea, am mai jucat puţin într-o zi la şcoală pe Playstation-ul portabil al unui coleg şi am reuşit să fac ceva, dar nu am putut să scap de pe insulă şi m-am enervat aşa că i l-am dat înapoi.
Anw, nu l-aÅŸ mai juca. Pare o pierdere de timp.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#20
The Sims: Originalul <3. Mi-a placut enorm de mult. Avem 7 ani cand il jucam, deci nu imi amintesc prea multe. Ce mi-a placut a fost, ca in comparatie cu celalalte 2, putei sa ai dragoni :3. Si in functie de cum ii hraneai, parca, era un anume tip. La capitolul magie mi-a placut cel mai mult.

The Sims 2: Cred ca imi place mai mult decat Sims 3. Din cauza sutelor de site-uri care iti ofereau oportunitatea de a downlada atat lucruri cat si diferite programe, simul era asa cum vroiam eu la infatisare. In comparatie cu ultima versiune, la capitolul grafica acesta ramane preferatul meu.

The Sims 3: Pune mai mult accent pe "umanitate". Poti sa alegi atat personalitatea, cat si interesele. Totodata poti sa iti dezvolti anumite "talente" si ai destule optiuni ca job care te implica (cand erai ghost buster trebuia sa prinzi tu fantoma, sa dai click pe ea and so). Aici recunosc ca au evoluat, insa, pentru ca nu am reusit sa instalez cateva patch-uri nu au reusit sa ajung la grafica pe care o doream eu. Tipele imi ieseau asa de naspa si stateam ore in sir numai la proportii and so. Cred ca ar trebui sa incerc iar.
[Imagine: furroxana.png]
~set facut de Aikad<3, multuuuuumesc~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)