Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sims

#1
este un joc foarte dragut de strategie unde poti sa iti faci propriul tau oras( in sims 2 mai ales) virtual , si casa ta si o familie unde poti sa ii controlezi pe toti membrii familiei...
mie imi place ff mult...astept parerile voastre
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Am chiar achizitionat Sims 2 pentru Pc din retele Dommo (varianta necenzurata) . Parerea mea este ca jocul pare mai degraba amuzant , intrucat de strategie nu se poate numi . Imi placea sa hranesc cu pizza oamenii sau sa trimit la servici barbatul cu o masina de armata . 10
In seria veche , ma deranja faptul ca cei 2 membrii ai familiei nu vroiau sa doarma in acelasi pat . Spre deosebire de prima , in a doua serie pot face milioane de copii , introducand o singura parola . 21
Nu stiu ce parere aveti voi , dar eu il clasez in categoria celor mai haioase jocuri . Electronic Arts a dat lovitura cu acest joc . Smile

#3
Sims 2 e un joc funny.
Well, eu l-am luat de pe torrent cu toate expansion pack-urile.

Sims 3 va fi lansat in 2009, se pare ca se lucreaza la el de mult si va avea mult mai multe optiuni, vom putea iesi din casa, interactiona mai bine cu ceilalti, personajele vor fi mai realistice, se vor putea spala pe dinti, vor putea face surfing, alergat 21 etc etc blah

Mai multe detalii pe site-ul oficial
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#4
Off:Ady,dar stiam ca se pot spala pe dinti de acum ..21Asa ca.. XD

On:
*sigh*Si eu am avut Sims dar apoi l-am sters[baka me ~14] si acum stau trista -__- .Ma chinui sa fac rost de el de peste tot iar in momentu` asta incerc sa il iau de la Aly.[ARGH>.<]
Cert e ca e un joc super tare de care m-am indragostit dar apoi m-am plictisit de el deoarece nu prea stiam de acele patchuri gen Sims Pets,Sims Night Life,Sims Bon Voyage...Sunt intr-adevar extrem de multe >.< .Am auzit ca va exista si un Sims cu blocuri unde vei sta in apartamente.[He,he..exact in momentul cand ma gandeam la Sims stand nu numai in case dau de un trailer pe Youtube..21]

In momentul asta banuiesc ca Sims are cam tot ceea ce are si viata reala 22 .[si altele pe deasupra:p]

P.S:Logic ca 2 e mai bun ca 1 ..29
LOLNOPE

#5
Mie imi place mult Sims 2.Si ma chinui de cand a aparut sa fac rost de el T_T Am avut Sims 1 dar l-am sters pentru ca e jalnic.Nu poti sa faci aproape nimic 22 Nu se compara cu 2.Ati putea sa-mi spuneti si mie de unde as putea sal iau free? 4 De pe internet ma refeream.Ah dar in afara de torrent ca habar n-am cum merge.Doar daca sunteti dragutzi sa-mi si explicati :pls:

#6
@Cryzy>_< poti sa imi iei id-ul de la profl si iti dau eu sims 2 >_>

ontopic: cand a aparut prima data sims nu ma dadeam in vant dupa el [ de parca ma dau acuma] insa era o metoda buna de a scapa de plictiseala asa ca l-am jucat pana m-am saturat. grafica era bunicica dar a fost mult mai imbunatatita in sims 2 [which i have know] dar tot il prefer pe sims 1
in sims 1 puteai construi si nu existau asa foarte multe cheat-uri ca in sims 2 si asta in placea
pe cand sims 2 trebuie sa ai neaparat un expansion pack instalat ca sa construiesti insa daca utilizezi cheaturile [search google], de ce mai joci jocul ?
am auzit ca apare sims 3 si a fost ceva care m-a lasat O_O cica poti calatori in vecinatati dar deja poti face asta inca din sims 2, chiar nu vad rostul la sims 3 dar asta e opinia mea ^_^

#7
Am avut si eu Sims 1 pe calculator insa nu m-am putut abtine sa nu-l virusez si...bye bye!
Am vazut clipulete cu Sims 2, insa mi se pare destul de complicat cu toate versiunile sale, chiar dac grafica e mai grozava si, din cate am inteles, poti sa faci mai multe lucruri.
Mi se parea amuzant sa ii trimit pe copii la scoala militara si sa dau foc la casa 21 (ce vremuri...). Ceea ce imi placea cel mai mult era ca nu omoram pe nimeni de-a binelea si ma puteam descarca.

Oricum, I'm waiting for Sims 3 (sa mi-l iau direct pe acela) ^_^
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#8
la inceput l-am luat ca pe un joc normal , dar cand am inceput sa ma plictisesc de sims 1 , am construit case cu gradini uriase , eram atenta la fiecare detaliu etc . Acum m-am plictisit de tot de el , mai ales de cand ama vut ocazia sa ma joc sims 2 . M-a uimit posibilitatea crearii similor , adica sa-i faci barbia mai nustiu cum , sa-i muti nasu mai intr-o parte . E mult mai realist , e 3d , e extraordinar . Nu-l am , sincera sa fiu nici nu ma prea straduiesc sa fac rost de el , dar as vrea sa-l am . e super ca poti sa-ti iei case de pe net , pe care mai apou trebuie doar sa le mobilezi .

Per total , i love this game 4
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic


#9
E mult mai cool sims 2 decat 1 ,clar .Dar e mai Cool Simis 2 decat Sims Complete Collection? Sunt multe versiuni de Sims 1 :cu animale de companie,cu magie,cu vacante , chestii -trestii si printr-o fuziune a lor a rezultat Sims Comeple Colection care e destul de cool si inca ma chinui sa-mi dau seama de toate secretele . Nu exista cod pentru SIms 2 din cate stiu sau daca consideri ca strici farmecul prin coduri ,exista o metoda mai usoara sa faci rost de bani: avand doi parteneri care se iubesc in aceasi casa ,muti pe unul dintre ei in alta casa si cel care a ramas il cheama pe la el si il invita sa se mute cu el si daca accepta primesc 20,000 4si poti sa repeti figura la nesfarsit pana ai bani sa-ti cumperi palatul 21
Dar nu stiu,a incercat cineva Sims Complete Collection?NU pot sa-mi dau seama cum sa fac rost de bani ca nu merg codurile :cry:
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#10
Tehehe de cand nu sa mai postat aici??

Anunt important..A aparut The Sims 3...Dezamagire?Trebuie peste 5GB memorie doar pentru a putea fi instalat.

Am inceput cu The Sims 1...Am fost fascinat fiindca era primul joc de genul lui...Cred ca am avut o casa foarte mare facuta doar din ajutorul salariului celor 2..Pe scurt totul a fost facut cate un pic..Dupa aceea a aparut parola si am facut adevarate vile...M-am plictisit si l-am sters..

Am continuat cu The Sims 2..Prima incercare..Sa blocat calculatorul...Am terminat cu Sims 1 si toate patchuriile lui dar m-am enervat si am plans la parinti pana am primit mai multi RAM-i..Am ajuns in The Sims 2 dar sincer nu a tinut entuziasmul asa mult si m-am intors la 1 cu toate patchuriile lui

Recent am primit un filmulet pe youtube cu The Sims 3...Dai si downloadeaza..Am asteptat in jur de 4 ore de la despachetat pana am reusit sa intru in joc sa mearga.Nu am PC slab doar ca a mers greu instalarea.
Acuma ma bucur cu familia mea care are momentan 2 bebelusi si o casa proaspat cumparat ca sa aiba loc copii de joaca..

In fiecare The Sims am avut cel putin 1 familie care am crescut-o fara parola..Parola o foloseam doar de distractie si sa vad toate optiuniile..The Sims 3 este foarte inovator cu mersul la vecinul de peste drum sa ii cauti in gunoi dar inca mai trebuie sa apara patch-uri pentru el.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)