Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shugo Chara

#21
Hi! Trec si eu pe aici...

Deci anime-ul am inceput sa il urmaresc dupa ce am vazut niste poze cu Ikuto. Vai il iubesc pe tipul ala[ma rog intelegeti in ce sens]e personajul meu preferat ever, si o mare parte cred ca o are faptul ca are partile lui de... "pisica". Prima oara am citit manga-ul, care dupa parerea mea e mult mai bun decat anime-ul[deoarece grafica e mai buna decat anime-ul si are unele parti care nu coincid cu animeul, plus ca in manga nu se lalalie actiunea asa cum e in anime]. Pot sa spun ca Ikuto ma topeste cu privirea lui,[foarte bine desenat in manga, si nici in anime nu arata rau... motto-ul meu: niciodata nu poti avea prea multe poze cu Ikuto]. Yoru e asa de cute cum vorbeste si mereu zice "nya". Is asa de dulci amandoi:X. Numai vorbesc de transformari, care is toate faine[are trei in total]. E mereu misterios, oarecum mai matur. Nu a primit totul pe gratis, si nici nu a avut o viata minunata[chestia asta cred ca ma atras deasemenea, pentru ca pare mai aproape de realitate] Putin pervers pe alocuri71[atitudinea lui de bad boy]. Cand apare el(chiar si in secvente scurte) parca se mai lumineaza anime-ul, desi personal daca n-ar fi el, nici nu m-as mai fi uitat la Shugo Chara[putin exagerat, dar nu cred ca mi-ar mai fi atras atentia in mod special].

Deci parerea despre anime cred ca e evidenta.

-Amu vs. Utau
Amu atat de diferita si totusi tipica. Ma enerveaza uneori cu nehotararea ei(propabil din cauza ca asta ma enerveaza si la mine)mai ales in privinta baietilor, dar uneori e funny. Utau e draguta, dar nu-mi place modul in care il iubeste pe Ikuto pentru ca pana la urma is frati. La inceput e capoasa, dar pe parcurs incepe sa se schimbe, cea ce este interesant. Nu cred ca o prefer pe vreuna in mod special.

-Ikuto vs. Tadase.
Cred ca postul meu pana acum a fost evident in privinta asta, de 1000 de ori Ikuto. Cei cu Tadase[scuze pentru fani] ma buseste rasul de cate ori il vad ca se transforma, parca e o fata. N-am nimic cu el, dar este eclipsat de Ikuto[cel putin in viziunea mea]. Nu mai continui ca as putea provoca un scandal cu Tadase asta24.

-Kukai vs. Kairi.
Kairi nu m-o fascinat in vreun fel... Imi place stilul debordant a lui Kukai, care le ridica moralul celorlalti, se comporta ca un frate mai mare, e un tip deosebit.

-Rima vs. Nadeshiko
Pai Rima ma cam enerva uneori, si nu mi se parea cine stie ce nici la frumusete. Nadeshiko si ea era foarte deosebita, dar nu-mi permit sa aleg intre cei doi pentru ca fac o fuziune interesanta. [Manga Shugo Chara Encore!(am gasito pe net) se axeaza pe vietile fiecarui personaj in parte, deobicei ii cupleaza, care cu cine, interesant de citit]

Nu ma dau in vant dupa Amu, uneori am tendinta sa spun ca singurul defect al lui Ikuto este pentru ca o iubeste pe Amu[pentru ca ea e asa de nehotarata], dar nu am cei face, asa ca sper ca vor ramane impreuna[daca vreodata as putea sa fiu un personaj dintr-un anime as alege sa fiu Amu, ca sa-l aleg pe Ikuto desi cred ca nu as incapea in pielea ei... dar m-as pricepe sa fiu destul de "pisica"... miau] . Tranformarea care imi place la Amu cel mai mult e cea cu Miki.

Anime-ul e dragut. Are cateva idei interesante. Ce mai pot spune... nu sunt un fan Shugo Chara, mai mult fan Ikuto... deeeci ati priceput ideea.

See ya
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shugo Chara! Doki hikari marina 9 8.330 07-03-2010, 09:56 PM
Ultimul răspuns: SooMin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)