Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shounen-ai & Yaoi

#11
Sincer nu prea ma pasioneaza relatia sau ceva de genu. Eu cred ca nu prea exista baieti si fere in anime, sunt doar desene, un baiat poate fi fata, chiar daca autorul zice altceva(in fine...pricepeti voi ce vreau sa zic).
Prin urmare nu ma atrage treaba cu baiatxbaiat/ fataxfata.

Totusi... unii mai vor si o pauza de anime gen bleach si naruto. Yaoiul pentru mine e ca si orice romance, insa este mai interesanta povestea, pentru ca dragostea e mai....greu de dus. Uneori devine si o problema de principii, si asa mai departe. Oricum...am descoperit un anime pe gustul meu printre yaoiuri: Winter Cicada, este yaoi, insa povestea in sine si chiar detaliile sunt mai interesante decat...sa zic, Naruto Shippuden.

Oricum...nu e mare chestie. Daca ai un cap bine pus pe uneri, yaoiul si shouenul sunt doua categorii de anime oarecare, daca nu il ai sau esti sensibil just don't watch!10
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#12
Nu ma omor dupa genul asta insa nici nu il detest .Cred ca mai degraba il accept.In fine...Chestia e ca ma uit la chestii deastea ca e ceva mai ciudat,ceva care multora li se pare ceva rau .
Nush ...La inceput il detestam .cum auzeam de gravitation ,de loveless imi puneam palmele la urechi si ziceam :"Ma lasi cu tampeniile astea?" o_O
Da' aqm. cei drept ma uit si yo la cateva .
Nu pot sa zic ca nu imi plac intr-un fel insa nu ma atrag prea mult ..cred ca ati inteles ceva din ce am zis !^_^
Si acum ca sa va dati seama zic DA !

#13
mie imi place si yaoi si yuri xD in animeuri cred ca merge... in realitate e un pacat xD that's right, sinsinsinsin!!!
Shiva A scris:Dar sunt total impotriva fanarturilor yaoi >.< Mah ,daca autorul nu a facut animeul yaoi atunci nu l-a vrut yaoi! Nu trebuie sa vii tu si sa pui personajele sa se sarute!!! (exemple: din Naruto , Din YuYu Hakusho ,etc) -exclamatie retorica...

interesant punct de vedere :3
eu cred ca autorilor le convine ca cineva sa se joace cu personajele lui. ce ar fi mai frumos pt un autor decat sasi vada creatia publicata, sa vada ca are fani care fac cosplay, fanfic si fanart, de orice gen.

nyaaa~

#14
pai mie imi plac destul de mult aceste doua genuri(yaoi si shounen-ai)si sa argumentez de ce pentru ca e mai mult suspans si mi se pare foarte dragut sa vezi cum un baiat incearca sa-si exprime sentimentele fata de alt baiat,cum incearca sa-l cucereasca si asa mai departe.preferatul meu e clar Gravitation(shounen-ai)il ador:love:!Iar despre fanarturile care transforma diferite animeuri(care nu sunt yaoi)in yaoi am o parere destul de buna,deoarece de fiecare data ma amuz cand vad ce idei au unele persoane.:ha:

#15
YYYYYYYYYYYYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAYYYYYYYYYYY!!!!!!!! ... YAOI!!! ... luv luv luv luv luv ... LOL! hehehe ... scuzati de iesirea mea :eto: .... dar imi place la nebunie ... si cred k e o inventie destul de buna pt fete (si pt unii baieti) ... toti tipii din seriile YAOI sunt zoooper KUUL.
dar shounen-ai-urile sunt cam "nasoale" ca nu au asa de multa "actiune" ca in YAOI! 10
sunt un pic (mai mult) maniaca dupa YAOI10
si cred k este unul din cele mai reusite si vizionate subcapitole din seriile anime si manga.
imi place cand vad acel mic "suspans" intre cele 2 personaje ...
si unele YAOI sunt foarte bine gandite ... danduti si lectii despre viatza ... etc ...
hmmm ... cam atat am avut de spus cred ... >.>? ... (nu prea imi vin idei la ora asta k am multe de spus despre acest gen)
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#16
Nu am vazut in viata mea un anime yaoi poate in afara de Loveless care e shonen-ai, ceva Gravitation si in rest doar ce mai aud...dar citeam mult manga yaoi...like a lot!...da citeam pentru ca acum sunt oarecum dezinteresata de subiect...-_-.
Singurul lucru pentru care mai citesc este pentru ca baieti arata bine mai ales cand sunt desenati cum trebuie si mai observ oarece anatomie (pentru desen)avand in vedere ca majoritatea sunt naked mai tot timpu (daca e yaoi mai explicit...:blush2Smile...
imi place dar nu sunt inebunita dupa gen...nu e preferatul meu...

oh si inca un lucru...pe care la zis si Shiva despre fanart-urile yaoi...nici eu nu prea le suport...sunt animeuri care pur si simplu nu sunt facute pentru yaoi...desi imi plac comicurile ce parodiaza cuplurile yaoi din serii deja existente...si sunt pur si simplu funny 21

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#17
Ok..sunt o fana yaoi, si chiar nu am nimic impotriva acestui gen.
Parerea mea este ca cel care a venit pentru prima data cu ideea aceasta, yaoi, si l-a introdus in anime-uri, a facut-o in semn de protest! Deoarece majoritatea oamenilor evita homosexualii, si ii fac in fel si chip...Si nu au deloc dreptate! Sunt si ei oameni ca noi toti, si pot fi chiar mult mai de treaba si mai prietenosi, decat o persoana care nu e "pe invers". Ar trebui sa ne intereseze personalitatea omului, nu ce face el in intimitate...
Iar genurile Shounen-ai & Yaoi, mai imi plac dintr-un motiv: cei care cu adevarat simt ceva pentru partenerul lor, nu le este frica sau rusine sa arate asta in public! Nu le este rusine de ceea ce sunt! Iar cu chestia asta, inchid gura multor persoane...

#18
eu una ador genurile astea (shounen-ai si yaoi) gravitation e preferatul meu:X . pur si simplu ador chestiile de genul asta boysxboys :X :X:X daca as face comparatia cu realitatea - probalil ca nu as mai fi ata de entuziasmata dar in anime-uri personajele arata atat de bine, incat parca ai vrea sa le ai numai pt. tine si te lasi fascinat de poveste... pana la urma, nu e real, asa ca ce mai conteaza? conteaza doar ca imi place!
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#19
Yaoi-urile si shounen-aiurile mi se par super. Primul shounen-ai pe care l-am vazut a fost Gravitation si de atunci sunt fana a genului. De obicei perechile din yaoi/shonen-ai mi se par mai reusite decat cele din anime-uri obisnuite adica ce-i drept sunt totali opusi de obicei cei doi, dar fac o pereche mult ami funny decat in anime-urile romance. Sincer nici nu ma prea atrag romance-urile . Sunt dragute pana intr-un moment cand devine prea telenovelic pentru gustul meu.
Shounen-ai for ever (XD)
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#20
Eu una ador acest gen de anime-uri ^^.Inainte si eu ramaneam cam O__O cand auzeam despre acest gen de anime.Insa,tin minte ca vazusem,pe Animax,secvente din Gravitation.La inceput credeam ca e vorba de o fata si un baiat[saracul Shu...ajunsese fata dupa gandirea mea ^^" ].Dar,cand am vazut primele 2 episoade am ramas si mai O_O.Mi se parea putin cam deplasata ideea unei relatii intre baieti.Dar,pe parcurs ce evolua anime-ul,am inceput si eu sa ma indragostesc de acest gen,iar acum am devenit yaoi addicted si ma mandresc cu asta 21.
Cat despre anime-uri yaoi vizionate...Sunt doar doua.Gravitation si Legend of Duo...Aaaa...si ar mai fi si Mirage of Blaze[care,din punctul meu de vedere...are si asa ceva in compozitia sa 10]
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)