Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Servus! :)

#1
Salutare!

Eu sunt Xintabique (sau Helen). in curand fac 18 ani si mereu mi-am dorit un loc unde sa conversez cu alti fani anime/manga si cred ca am ales locul potrivit hehe. Cand eram prin clasa a 6-a si am descoperit anime-urile in adevaratul sens al cuvantului, mereu stateam pe forumuri si era foarte distractiv, asa ca m-am gandit sa reintru in spatiul virtual 4 .

Imi place foarte mult cinematografia, filmele noir in special si cele vechi, clasice siiii..orice film bun. O ador pe Audrey Hepburn. Ma uit si la multe seriale (Preferat: Doctor Who; Ultimul vazut: Hannibal; Ultimul inceput: X Files; Planuiesc sa vad curand: Orange is the new black).
Imi place mult sa citesc (literatura, filosofie si carti de self-help). Cochetez si cu scrisul.
Desenez si pictez mult, si dupa ce m-am razgandit de n ori am decis ca in viitor sa studiez fashion design-ul. Artstii mei preferati sunt Salvador Dali si Andy Warhol.
Alte lucruri care imi plac: teatrul, istoria religiilor, sa invat limbi straine, David Bowie, David Bowie si David Bowie 21).

In materie de anime-uri...preferatul meu absolut e One Piece XD.

Mi-au placut mult Death Note si Kuroshitsuji, daca stiti ceva asemanator astept sugestii.

Fun fact: Plang mult mai mult la anime-uri decat la filme21

Am prostul obicei de a incepe un anime/o manga si a nu il/o termina.
Ultima manga pe care am inceput s-o citesc a fost Area D.

Uhm..sper ca nu am scris prea mult si nu v-am plictisit21. Daca aveti intrebari le astept.

Teehee-crazy-rabbit-emoticon
[Imagine: giphy.gif]

#2
Bine ai venit pe Animezup, Xintabique!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heya xD
Pentru inceput, cred ca suntem surori din mame diferite, ma regasesc in 99% din ce ai scris tu acolo. Restul e pe aproape. Ei bine, bun venit aici, pe site, cu noi, genii fara certificat. Avem o gramada de topicuri ce abia asteapta sa fie umplute cu idei grozave si comentarii cu stil si simt ca esti in stare de asta. Am doua intrebari pentru tine, iti place ciocolata? Dar pisicile? Hai si inca una, care e personajul tau preferat din toate seriile anime vizionate?
Sper sa ne mai intalnim prin jur xD.
Bye bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
DeDal N. ma bucura raspunsul tau, e fain ca am gasit deja o persoana care imi seamana. Ca sa iti raspund la intrebari: ador ciocolata, am un motan - deci imi plac pisicile siiii...personajul preferat, hmm..nu am extrem de multe serii la activ asa ca voi risca sa par neinspirata si sa spun Luffy din One Piece. Gasesc ca imi seamana la multe lucruri si imi place determinarea lui. 4
[Imagine: giphy.gif]

#5
Salutare, Xintabique, daca ai cautat un loc unde sa conversezi despre manga/anime si nu numai, te afli in cel mai potrivit potrivit loc. Subiecte sunt destule din toate ariile: artistice, stiintifice, turistice, culturale, politice, filozofice, sportive, de divertisment etc., timp si dispozitie sa ai sa le discuti pe toate. Eu unul sunt foarte impresionat de preocuparile tale livresti, iar din acestea trag concluzia ca esti o fire destul de curioasa, care nu inceteaza niciodata sa isi puna intrebari si sa isi provoace atat mintea, cat si spiritul. Daca asa sta treaba, lasa-ma sa te anunt ca ai dat peste o mina de aur, daca e ceva ce nu ducem noi lipsa pe acest forum, acela e de filozofi, toti au o parere despre orice lucru obscur pe lumea aceasta, secretul este sa ii faci sa posteze. Eu unul iti recomand sa incerci sa aduni 500 de zupi pe care ii obtii facand thread-uri si scriind mesaje pentru a putea accesa chat-ul nostru, mereu se discuta cate ceva interesant pe acolo.

Anyway, sper sa ramai mult timp de acum incolo alaturi de noi si ca nu te vom dezamagi. De asemenea, vad ca esti un fan One Piece, multi de pe aici sunt foarte reticenti in a se apuca de el, deoarece e atat de lung, poate postezi si tu o parere sau doua despre el la sectiunea dedicata lui pentru a-i convinge sa-i dea o sansa. Apropo, de unde ti-a venit ideea nickname-ului? Chiar nu l-am mai intalnit pana acum.

Distractie placuta. Laterz.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#6
Salut si bine ai venit pe Animezup unde stiu sigur ca iti vei face multi prieteni. Well eu sunt George, dar poti sa imi spui Reno. Hmmmm se pare ca Ro deja te-a intampinat cumsecuvine. Nu stiu cum reuseste sa mi-o ia mereu inainte. Anyway intrebarile mele sunt destul de.....neobisnuite si anume ce parere ai despre pinguini? Si iti place ciocolata? Daca da ce gen? Si ti-ar placea sa canti la vioara? Daca a ce melodie ai canta?

Inca o data bine ai venit pe forum si spor la postat si la facut prieteni
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#7
Ulquiorra - Mersi de primire 4 Voi incerca sa postez cat mai mult si de calitate. Cu siguranta voi scrie despre One Piece, daca voi si convinge oamenii sa se uite cu atat mai bine, si eu am fost reticenta la inceput pana mi-am dat seama ca merita 100% .
Nickname-ul hmm..nu stiu, e ales intamplator, mai bine zis inventat. Mi l-am insusit de ceva timp in mediul virtual si in timp a capatat forma de azi. Ar putea avea mai multe semnificatii, dar principalul motiv e ca imi place cum suna21

Reno - Sunt faine intrebarile tale^^. Imi plac pinguinii, mi se par foaaarte draguti. Cum am spus si mai sus, ador ciocolata. Imi aleg felul dupa starea de spirit, deci depinde..dar ca sa dau un exemplu imi place mult ciocolata cu portocale sau mentaSmile. Ador vioara, ca instrument..atat aspect si sunet. Si e chiar amuzant ca ma intrebi asta pentru ca recent mi-am cumparat una si vara asta o sa imi fac timpul sa invat cate ceva. Mi-ar placea sa pot canta soundtrack-urile preferate din filme/anime-uri si in afara de asta, muzica clasicaSmile
[Imagine: giphy.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Servus Aradafa 5 2.383 15-10-2012, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Aradafa
  Servus Vegito 4 2.510 04-01-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: ultimate wulf


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)