Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Seikon no Qwaser

#1
Bun. Deci nu pot crede ca animeul asta nu e ink pe aici <.<
Sa vedem... e ff ecchi 65, are unele faze mai ales.21

Nume alternative: The Qwaser of Stigmata
Poveste: Animeul se bazeaza pe prietenia din doua fete, Mafuyu Oribe si Tomo Yamanobe. Oribe incearca sa o protejeze pe Tomo de toate pericolele care apar inca de cand sunt copii. Intr-o zi cand cele doua se intorceau acasa Tomo se impiedica si cade peste un baiat, Aleksander Nikolaevich <<Sasha mai pe scurt>>. Il aduc la ele acasa, dar aceasta dispare subit. Urmatoarea zi la scoala se intalnesc din nou, Aleksander Nikolaevich fiind noul lor coleg de clasa.
Ei se lupta pentru gasirea Theotokos of Tsarytsin, o icoana ce se spune ca iti ofera o putere nemarginita. Cei care au puteri paranormale sunt numiti Qwaser, Sasha fiind unul dintre ei. Pentru a lupta au nevoie de Soma. [ de aici si partea Ecchi].
Gen: Ecchi, Adventure, Supernatural, Romance
Numar de episoade: 24
Poze:

Tomo Yamanobe:
[Imagine: 350oqkj.jpg]
Sasha:
[Imagine: 104mh09.jpg]
Mafuyu Oribe:
[Imagine: 33nkr69.jpg]
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#2
Yaaaay :X Me loves Sasha :X
Dap, dap, revenind la subiect...Ador acest anime, desi nu sunt foarte mare fana a genului ecchi and so on, but, dupa cum am spus me loves Sasha. Ca sa fiu sincera ma uit la anime de dragul lui. E atat de kawaii si temperamentul sau si acele momente cand e cu Mafuyu si este asa incurcat. Il ador 105
Despre anime, in mare, imi place. Nu prea imi place partea cu Soma, dar ce sa faci, nu toate sunt perfecte. Nu o prea inghit pe fetita aia mica si gothica si tipa ei cu paru' roscat [habar n-am numele ei] si ca sa fiu sincera nici Tomo nu prea ma incanta 21. Pe Mafuyu si pe Sasha ii ador, si chiar sper sa fie ceva intre ei, fiindca pana acum sunt doar chestii vagi T_T Me wants more 8D
Cam atat am de zis si sper ca am zis destul :]
Zbye :3
KyuMin.

#3
Hmm... n-as putea spune ca m-a impresionat in mod special...

Mi-a placut ideea cu elementele, si unele din personaje (I just luv seeing evil lolis at work :3 ), dar anime-ul in sine a fost facuta sa se vanda mai inainte de toate... ceea ce pe mine ma cam lasa rece.

Probabil ca am vazut prea multe anime-uri pana in clipa de fata, dar tot cred ca e pliiiin de clisee...

Stilul in care e desenat pot spune ca e chiar decent... daca ar fi sa-i dau o nota ar fi intre 8 si 9...
Dar povestea si personajele cam lasa de dorit... in mare parte. Si, ca de obicei... personajele secundare sunt mai interesante decat cele principale.

E un anime pe care l-as recomanda pt zilele ploioase in care n-ai chef de nimic... to spice them up a bit and not too much to lose because of the low mood. ^^
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#4
Nu sunt o mare fana a acestui gen de anime , dar Seikon no qwaser chiar a fost un anime pe cinste care m-a impresionat intr-un adevarat sens al cuvantului . Chiar merita admiratie , totul incepand cu grafica . I mean...superba, intr-un cuvant o_o Imi plac toate personajele la aspect fizic , in special Sasha <33 God , tipul e prea hot =]] Imi place la nebunie cum arata , dar si la caracter . Cred ca am urmarit acest anime doar de dragul lui , deoarece e prea kawaai si indragostit =]] Pacat ca nu exista si in viata de zi cu zi , cred ca l-as manca xD
Imi mai place si de Mafuyu ( wow ce nume kawaai ) . Este tare draguta , iar ea cu Sasha se potrivesc de minune . Sunt geloasa xD Nu prea imi place de Tomo o_o Nu stiu , nu ma regasesc deloc in ea , mai mult ma regasesc in Mafuyu .
Soo...din partea mea anime-ul ar merita un 9.50 , deoarece nu este chiar perfect =]] Eu una il recomant =]]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#5
Seikon no Qwaser.
Nu ma pot abtine sa nu-i evidentiez trasaturile lui Sasha *laughs* Pe langa faptul ca-mi place numele lui, cat si aspectul, evident, ii ador atitudinea la propriu 21 Un pusti - asta am crezut prima data cand m-am apucat de episoadele anime-ului ; oh yeah... m-au cam deranjat unele faze din anime, adica totul se petrecea atat de aiurea, ba chiar ma asteptam sa se intample asta si aia, etc. Cum spune JavaLeen mai sus, indeed, sunt ceva clisee, dar pe mine una nu m-au deranjat atat de rau. I mean meh, a fost bun de moment, cred ca m-am uitat si de dragul personajelor *lol* Erau conturate destul de ok, nimic rau sau special.
And well, acum planuiesc sa vizionez Seikon no Qwaser II... Poate o fii ceva mai stralucit acolo.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)