Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Vă place Sebastian Michaelis ??
NORMAL EVIDENT !!!!
61.22%
30 61.22%
Cum să nu. Oricine îl iubeşte.
22.45%
11 22.45%
Um nu am auzit de el [ meh : CUm aşa ??? nici după ce ai citit topicu ? ]
4.08%
2 4.08%
Eto, îmi place ca personaj ...
8.16%
4 8.16%
Îmi e indiferent.
4.08%
2 4.08%
Total 49 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Sebastian Michaelis

#11
Hmm.. Sebaschaan :cute:
E cel mai mirific demon pe care il stiuu :X
E perfect..Va spun eu ce parfum foloseste.. o colonie scumpa cu miros puternic de trandafir 8
Este perfect.. cand ma uit la fata lui ma topesc.
Are multe calitati.. si defecte din cate am vazut eu. Intarzie mai mereu.. desii vrea sa iasa totul perfect. *smile*
Iubeste pisicile xD La fel ca mine demult.
Nu imi place ca il ignora pe Grell ... si il pacaleste rapid cu mici trucuri cum ar fii .. [Imagine: 2832942zyfrdxbsel.gif]
Asta ma omoara si pe mine 21

Deci.. il adooor!!
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#12
E un delicioosss. *_*
Sincer, vorba lu' Lynn si a tuturor celor care au mai postat, Sebastian este FÄ‚CUT pentru a fi fangirlait ! /nu, nu exista asa un cuvant.

Deci da, intr-adevar este perfect, este inalt, sobru, sexy, are o voce deep, masculina, un par la fel de superb, niste replici geniale, ( unde intra si o personalitate ucigatoare, la propriu si la figurat, ) si este un talentat in orice face.
Practic, Sebastian Michaelis este un personaj perfect, cu exceptia unui singur fapt : doua nume, aۥ Mathilda Simmons si Beast. Nu spun ca ar fi usuratic, doamne fereste sa fie dragul meu Seb usuratic, spun doar ca o face intentionat sa facem noi spume.
Doamne ce norocoase au putut fi muierile alea doua ! /facedesk


EDIT : Am uitat sa mentionez ca e un gratios de barbat. *_*
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

#13
Chiar daca nu am vazut anime-ul Kuroshitsuji, imi place de el + eu-s cu semeii.
E foarteeeeeeeeee adorabil, hot, cuceritor, dulce, amuzant, bine imbracat, foarteeeeeeeeeeeeee macho, imi place cum e desenat si cum ii este conceput carcaterul (am vazut unele chestii, poze, videoclipuri etc. -desi tot nu ma atrage anime-ul in sine).
O intrebare. Lynn, nu-i asa ca are un miros dulce, in acelasi timp barbatesc, puternic, dar in acelasi timp subtil, care te face sa-ti vezi nosebleedurile pe parchet? Eu presupun ca da. : >
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#14
*drools thinking about him* oh, okay have to write now.
Deci eu cred ca este totalmente adorabil si incredibil, m-am uitat la Kuro doar din cauza lui...este atat de perfect si perfect21
Bine ca adevarul este ca nu il plac din cauza felului in care arata, in care este desenat desi acesta este un mare plus in favoarea lui. Ceea ce iubesc eu la Sebastian Michaelis(ce nume melodic are, l-as rosti toata ziua) este personalitatea sa. In momentul in care Ciel ii da o comanda si lui ii stralucesc acei ochi rosi absolut demonici si isi duce mana la amdoment si se inclina zicand pe tonul acela absolut superb si gros care te face sa te topesti: "Yes, milord." ma termina.Si zambetul acela care promite probleme pentru cei care i se pun in cale, este fantastic. Si atunci cand l-a plesnit pe Ciel deoarece devenise indecis si considera ca avea un moment de slabiciune...ah... Si iarasi atunci cand l-a parasit pe Ciel... Nu imi pot inchipui un alt demon mai perfect si mai real, personalitatea sa si actiunile sale sunt credibile nearatand nici macar pentru o secund un moment de slabiciune sau de indecizie.
I really am crazy about him.

#15
Doamne cine nu l-ar iubi!!!E un majordom a-ntaia,frumos,scump 8 8 8.......He he acum visez prostii.....:-P Cine nu si-ar dori un majordom ca el ,zau??!!!Dar ep. 17.....AHHHHHHHHHHHHHHH calugarita aia ,imi venea sa o omor X-( X-(!!!Il intelegeam asa bine pe Grell atunci,de parc nu-l intelegeam mereu.....HE HE.O doamne!!!! Mereu cand il vad ma topesc,dar vizualizez imagini cu Seby moderat,ca sa nu imi agravez sanatatea 21 21
uuuu a fii nebun,la mn e normal uuuu 21 21[Imagine: ciel-gifs-fanart][/spoiler]

#16
Well, nu as putea sustine ca nu e adorabil, dar sunt singura careia i se pare enervant ca un demon dadaceste un pusti care e actualmente mai "weak" ca Lizzy? Eram printre fanele lui candva, nu chiar atat de obsedata probabil. Daca e atat de flamand, ar fi putut sa manance pur si simplu sufletul al o mie de fan girls. Ar fi echivalat cu sufletul lui Ciel, poate si un numar mai mic.
Totusi, amuzante erau posturile de pa alte forumuri, in care fanii se plangeau ca Seb ar fi un fel de Maru Sue. Mi se pare o idee putin deplasata, dat fiind ca personajul e conceput spre a fi perfect, asta e esenta lui. Banuiesc ca trebuia sa apara in contrast cu imperfectiunile umane.
Si apoi sunt fazele lui Seb cu pisicile... Cineva care ma intelege, as putea spune.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Grell & Sebastian Ekkaterinna 6 4.823 21-09-2010, 09:05 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ciel & Sebastian Ekkaterinna 7 5.476 21-09-2010, 08:44 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)