Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SasuSaku+18 Iubire Shippuuden

#11
Imi pare rau ca am intarziat cu capitolele, dar nu se fac singure daca nu ai internet si daca am dat eu din nou pe esc mai devreme im vine sa urlu

Capitolul 3

SASUKE:

M-am trantit in pat obosit uitandu-ma la tavan clipind din cand in cand ochii mei ca abisul se delectau cu marea de alb de pe tavan cat am stat eu acolo mi-a venit o ideie si perversa, dar si distractiva.Am coborat rapid jos, dar din neatentie uitasem cartile de joc sus am urcat din nou catre camera mea le-am cautat pana la urma le-am gasit erau in sertarul cu sosete nu ma intrebati ca nustiu cum de erau acolo in fine am coborat jos in ritmul asta o sa slabesc spun eu in gandul meu au da am uitat sa inchid usa de la camera mea, iar o sa vina nustiu cine si o sa se uita in jurnal la mine am urcat din nou sus am incuiat usa de la camera mea si am coborat scarile cred ca deja am slabit un Kilogram am tipat si i-am chemat pe toti :
Karin, Jugo, Sugetsu si Sakura va intrebati de ce pai as vrea sa ne jucam popa prostul pe dezbracate dupa care am zambit pervers uitandu-ma la cele doua fete naspeta aia de Karin si Sakura. Ne-am intreptat catre living si ne-am pus in pozitite de Yoga dupa care am inceput sa impartim cartile
-Regurile sunt asa vom face doua echipe echipa fetelor si cea a baietilor imi pare rau Jugo, dar nu poti juca am o misiune pentru tine du-te si vezi daca Naruto si oameni din satul frunza o mai cauta pe Sakura i-am soptit eu la ureche si i-am facut semn din mana sa plece si sa ma lase sa ma distrez dupa care am aruncat o privire la cele doua fete.
~~~~DUPA 5 MINUTE~~~~

-Am castigat runda asta baieti replica Sakura razand pe cine provoci intreband eu ridicand o spranceana sus
-Hai Sakura provoaca-ma pe mine hai ca muream de dorul tau spun eu ironic
-Sasuke nu te-ai schimbat deloc
-Ba da m-am schimbat am alti pantaloni alti chiloti vrei sa iti arat pun eu mana la pantaloni vrand sa ii dau jos
-Lasa-ma sa spun tot spune Sakura
-Hai spune ca ma vrei si mie deajuns spun eu tot ironic
-Karin o sa te dezbrace spuse ea bufnind in ras si parca delectandu-se cum naspeta aia imi da tricoul jos.
-Jos textila spun eu uitandu-ma la Sakura
Din neatentie am pus mana pe un san nu imi mai amintesc mare lucru, dar m-am trezit cu un cucui cat casa de mare.
Iar au picat fetele dedata acceasta Suigetsu spune ca este randul lui si ca nu am voie sa fac de doua ori ii soptesc la ureche sa nu intrasneasca sa se atinga de Sakura de ce nustiu... ciudat nu nu ca m-ar face gelos sau mar face?
Ia dat jos bluza lui Karin proasta miscare fata nu are sutien pe ea Sakura isi da un sutien de pe ea se pare ca hoata avea 2
-Hei in niciodata nu o sa ma vezi ca imi arat sani ciudatului ala sau tie
De data asta noi am castigat
-Hai lasa-ma sa iti dau jos si fusta mama fierb in mine tin n mine hai sus o tavaleala poate doua spun eu razand
Dupa care i-am dat fusta jos rozaliei era in lenjeria intima din nou baieti castigasera suigetsu a dat pantaloni jos lui Karin si a ramas in chiloti Karin lui Suigetsu ramanand in boxeri si tricou
Se pare ca fetele castigasera

Sakura trebuia sa aleaga ori chiloti jos lui Suigetsu ori pantaloni mei
-Fie o fac dupa care mi-a dat pantaloni jos era decisiv ori ei noua chiloti ori noua lor si li se vedea ceva
Dupa care Jugo apare si spune inbracati-va vine Naruto si si echipa din satul frunzei dupa care ne-am inbracat repede dupa care cand am iesit afara am dat nas n nas cu Naruto si echipa lui. Vad ca Sakurei parca ise prabuseste pamantul de sub picioare il vede.
Sakura: Nu imi vine sa cred ca este naruto cred a mi se prabuseste pamantul sub picioare
-Naruto, pleaca asta e calea pe care am aleso valea spun eu furioasa si suparata
-Sakura Sasuke vrea sa profite de tine sa isi refaca clanul
-Asta e o gluma, dar gandindu-ma putin o fata prostuta cear putea face cu ea
-E adevarat si las sa mi se prelinga o lacrima pe fata mea alba ca zapada
-Da si ce credeai ca te-am luat cu mine a spus el rece
-Ce vei face Sakura vei pleca sa sti ca voi ataca din nou satul frunza si chear daca vrei nu vrei tot o voi face cu tine
Am ramas socata ce puteam sa fac sa vad cum satul mau sa fie distrus si pe deasupra sa fiu si violata sau sa o fac de buna voie si sunt libera
-Eu am ales si imi trebuie o zi a dau o zi sa ma pot gandi va rog am alergat cu lacrimi in ochii pana la rau oare ce o sa fac il iubesc pe Sasuke chear il iubesc, dar nu vreau sa imi pierd virginitatea, dar tot daca nu accept o sa fiu violoata si satul va muri
Am ales spun eu alergand intracolo cu toata viteza dupa un minut am ajuns
Naruto, Sasuke... aleg sa
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#12
Heei.
Dupa cum am vazut ca ti-au spus si la celelalte capitole, actiunea e grabita. Formula 1 scrie pe fic'ul tau :)). Imi place ideea. E oarecum originala. M-a amuzat un pic actiunea din cap. asta. Doamne, dar ce ma deranjeaza teribil. Semnele de punctuatie lipsesc cu desarvarsire. Nu ai butoanele pe tastatura? Sau care-i faza? In absolut toate capitolele am observat chestia cu punctul si virgula. Cand citesti, trebuie sa stai sa te chinui sa-ti dai seama unde se termina si unde incepe o fraza. Incearca sa remediezi situatia pentru ca este chiar grava. Dialogul mult. Incearca sa descrii mai mult sentimentele. Adica nu mai mult. Ca nu le-ai descris deloc. Incearca sa le descrii. Greseli de exprimare iar am vazut multe. Greseli de tastare. Nu mai prescurta. Ca nu esti la un dialog pe mess. Desparte cuvintele acolo unde trebuie. Mamaa si sunt multe de spus. Incearca sa iei in considerare ce scriem pe aici pentru ca nu ne pierdem timpul de dragu' de a critica. Nici eu nici altcineva care a comentat fic'ul tau, nu are ceva personal cu tine.
Hai bafta la scris si vreau sa vad daca ti cont de ce am spus nu numai eu ci si restul. Am scris putin pentru ca nu pot sa ma intind la mai mult [ trebuie sa plec :))].
Ştiai că cea mai puternică bombă atomică detonată vreodată a avut o forţă explozivă de 50 megatone de TNT (trinitrotoluen), de 2.500 de ori mai mare decât bomba de la Nagasaki?

[Imagine: aintallthat.gif]
Yeah... You Know.

#13
Hello!!!!!!!!!!!!!!! :d
Ce capitol amuzant, ma apuca rasul cu fiecare detaliu. Dar doream sa vad mai mult: cum isi da hainele jos , nu te gandi la cine stie ce, pur si simplu doream sa descri mai bine acel moment. NU este usor sa te dezbraci in fata unor baieti, iar tu ai aratat ca fetele nu aveau nici o treaba, isi dadeau vestimentatia jos de parca nu ar fi prima oara. Dialogul a fost putin mai scurt ca data trecuta. Ai incercat sa descri la inceput, dar te-ai plictisit, sau ai uitat, deoarece nu a mai existat. Iar acel sfarsit este interesant, "Naruto, Sasuke... aleg sa", eu am o vaga banuiala, dar nu ma bag in detalii.
Bye Bye :x:x:x

#14
Pun next dac aimi mai dati un comentariu :D atata a da am o intrebare pot sa pun cum cineva canta ar trebui sa fac capitole amuzante cu asta castig publicul i-am luat caine metist soricar cu pecinez in urmatorul capitolul Karin ei bine saraca incenta idioata Karin va plati de cate ori sa dat la Sasuke in Shippuuden da am ziso si o so fac sa arate ca o nu zic ou Sasuke nu va aparea mult in cap urmator....
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#15
Ok, asa cum am promis am sa trec si eu pe la fic.
Din moment ce il citesc, de ce sa fiu nepoliticoasa sa las, cu toate ca am intarziat mult de tot. --"
Insa nu o sa fiu blanda, din contra am sa fiu mai dura, pentru ca ce e in capitolul asta, se poate numii o salata incurcata de legume si fructe. : |
Incep asa cum fac eu mereu, iau totul pe bucatele. ^^


1`Asezare & Aspect: Nu prea ai asezat frumos, trebuia si tu sa pui Capitolul 3 - la mijloc la fel faceai si cu ~~~~DUPA 5 MINUTE~~~~, sau pur si simplu pe acela nici nu mai trebuia sa il scrii, doar spuneai din perspectiva lui Sasuke urmatoarea chestie: "Dupa cinci minute de joc impreuna, fetele au gastigat si era randul nostru sa ne dam jos hainele...".
Asa era mult mai bine si in primul rand chiar daca ai scris cum ai scris aia, trebuia in loc de "5" sa pui "cinci".

2`Descriere & Actiune: Sincer, nu am priceput absolut nimic, doar la inceput, insa cand a venit partea cu jurnalul si partea cu urcatul de doua ori, acolo chiar ca m-ai invartit in toate partile si m-ai bagat in ceata.
A trebuit sa citesc din nou si din nou ca sa pricep ce ai vrut sa spui.
Descrierea a fost intortocheata complet, nu prea ai avut si chiar daca ai scris mai mult, tot pare sec, la fel este si idea pe care ai abordat-o.
Nu spun ca nu este una interesanta, dar modul in care ai expus actiunea grabita... lasa de dorit si nu se intelege nimic, intr-un fel pare prea plictisitoare si nu m-am amuzat.
Trebuia sa adaugi volum si expresivitate jocului facut de cei patru, sa aduci umorul pe care cu greu ai reusit sa-l tragi de par.
Pe langa asta si pe langa faptul ca actiunea a fost cumva amestecata si de neinteles, e vorba ca mi s-a parut ca fetele pareau asa de aiurite... se poate si din cauza greselilor de exprimare si de unctuatie pe care le-ai avut.
Data viitoare, incearca sa te pui la punct cu o idee, cu actiunea si cu descrierea.
Combinale si joacate cu ele intr-un ritm echilibrat, pentru ca odata si odata ai sa vezi ca poti sa ajungi la extreme cu actiunea produsa.
Fiindca aici are sa fie multa actiune si trebuie sa stii sa o dezvoltii prin volum de cuvinte, sa ii oferi expresivitate apeland la personaje.

3`Dialogul & Figurile de Stil: Da ai avut dialog si unul foarte sec.. tot aceiasi poveste, de abia de am inteles ceva...
In primul rand nu m-a amuzat absolut de loc, nu l-ai dezvoltat destul de mult si pare sec, cu toate ca ar fi trebuit sa ai o virgula sau un punct acolo si dupa sa scrii ce faceau in momentul vorbiri.
La figuri de stil nu prea te descurci, ai avut o incercare la inceput dar ai cam esuat, fiindca nu prea arata bine: "M-am trantit in pat obosit uitandu-ma la tavan clipind din cand in cand ochii mei ca abisul se delectau cu marea de alb de pe tavan cat am stat eu acolo mi-a venit o ideie si perversa, dar si distractiva" - Reformulata altfel: "Ma cuprinsese oboseala pe nesimtite, asa ca m-am trantit in pat zgomotos si privirea mi-a ramas atintita la tavan. Clipeam des, fiind foarte mult purtat de imaginatie, pana ce prin minte mi-a trecut o idee destul de indrazneata..." si asa mai departe.
Incearca sa folosesti mai multe figuri de stil, ca sa imbogatesti aspectul interior al ficului.

4`Greseli: La asta esti buna, sincer ai avut multe. Precum:

-Tastare
-Exprimare
-Punctuatie

Trei factori pe care i-ai cam neglijat si din cauza asta ai gresit in multe locuri.
Nu am vazut nici macar o virgula, punct da, la finalul propozitiei, insa tot pus anapoda.
La fel si la dialog, nici un semn.. nimic. : |
De exprimare ai avut si la final, la fel cat si de tastare de la inceput pana la final.
Si chiar in ultima fraza acolo corect era asa: "Naruto, Sasuke, am ales sa..."
Punctele alea veneau dupa terminarea propozitiei, mergea si cum ai pus tu insa trebuiau si la final puse.
Si acolo ianinte sa incepi cu "Naruto, Sasuke..." asa era punct, nu ditamai locul si etc.

In primul rand nu te mai plange de comuri, asta chiar ma deranjeaza. Ai rabdare nu posta nici asa de des.
Adica inc azul tau ar fi bine.
Ti-am spus noi oricum iti citim ficul si tu poti atrage cititorul prin post, nu tre sa astepti neaparat ca cineva sa-ti lase com.. sau chiar 4 sau 5. --"
In primul rand nu doar aspectul exterior conteaza, cel mai mult este cel interioro.. si ma refer la modul in care expui si scrii tu totul.
Insa daca neglijezi corectarea ficului sau recitirea tot pentru a corecta, sincer arata urat si neingrijit.
Poate iti e lene, poate nu ai timp acum, insa tot trebuie sa vi si sa recitesti ca sa-l corectezi.
Scuze daca am fost dura, poate un pic rea, dar nu am alta cale.. trebuie sa intelegi anumite lucruri si sa incerci sa te ti de ele.
Mi-e imi place idea, doar ca mai ai cateva dificultati.. si trebuie sa te concentrezi asupra lor de fiecare data si sa le elimini. ^^
Succes si multa inspiratie !
Astept nextul. :]

#16
Draga mea uite un comentariu un plus. Inca ceva, nu scrie pentru ca vrei comentarii, scrie din placere. Eu am sa vin cu o critica, sper ca nu te superi. Voi critica povestea, nu pe tine si am sa vorbesc in general.

Titlu si tema: sincer, titlu nu e ceva spectaculos, cu exceptia la acel +18, in rest el nu atrage cititorul. De ce ai scris cu caps lock? da impresia ca tipi la noi, ca veni vorba am mai vazut asta prin poveste, nu mai fa asta. Prima litera cu caps lock si la final pui 1 "!" [nu 4]. Tema nu stiu ce sa zic, originala, originala nu cred ca e..insa iau in calcul ca Sakura sa dus de buna voie, am sa vad cum o dezvolti pe parcurs.

Descrierea si actiunea: stop cadru! Actiunea ce fuge asa? o.o nu pricep de ce o grabesti asa, noi nu fugim nicaieri. Calmeaz-o, dai pastile si cuminteste-o. Descrierea e la pamant. A papat-o pisica? Pune descriere la greu, pentru ca tu ai ce descrie. De exemplu cand Sakura e alaturi de sasuke poti descrie emotia, faza cu jocu pe dezbracate la fel..
Scrii din perspectiva a doua personaje si asa ai mai multe sentimente pe capu tau. Punete in locul personajului, incearca sa te imaginezi pe tine in mijlocul actiunii si sa simti acele emotii si dupa le descrii cat de bine poti. Pune figuri de stil, folosestete de diferite elemente. Dezvolta o idee/sentiment, fa o legatura intre diferite sentimente..nu zic ca trebuie sa faci perfect din prima, dar dati silinta si vei reusi pe parcurs.
Uite in urmatorul capitol poti descrie sentimentul Sakurei cu ce simte cand a aflat ce vrea sa faca Sasuke. Il uraste, il iubeste etc..nu e suficient sa spui: "am alergat cu lacrimi in ochii pana la rau oare ce o sa fac il iubesc pe Sasuke chear-chiar il iubesc, dar nu vreau sa imi pierd virginitatea, dar tot daca nu accept o sa fiu violoata-violata si satul va muri.[i]? nu suna bine..cum sa moara un sat? trebuiai sa pui "persoanele din sat vor muri" sau "satul va disparea"" deci nu e sufient, trebuie sa descrii acel sentiment de iubire si frica de a-si pierde ce are mai de pret.

Dialogul si greseli: ai dialog destul de mult si e cam sec, nimic special. Mai exista si vorbirea indirecta, dar nu abuza. Incearca sa gasesti un echilibru. Greseli ai in continuare, iar cu exprimarea stai cam rau. Uneori chiar nu pricep si trebuie sa stau si sa deslusesc, cu liniile de dialog la fel. Ai avut un moment in care ai uitat sa pui o linie de dialog. Replica lui Sasuke ai pus-o in cea a rozaliei si nu am mai inteles nimic.
Era sa uit, ce ai facut cu semnele de punctuatie? Lipsesc, pune "." la final de propozitie sau "?" daca e interogativa sau "!" daca e exclamativa, virgulele si ele lipsesc.
Fati o ordine in ideii si a modului de a scrie, nu te grabi ca mie asta imi da impresia ca te grabesti. Ai foarte multe greseli si nu prea ar trebui sa fie [mai ales la exprimare si claritatea textului (ma refer la modul de a scrie)]

Succes cu nextu si poate vrei sa ma anunti, daca nu tot dau eu de el. Nu mai scapi de mine, am sa-ti urmaresc fiecare capitol si daca am sa pot am sa las si comentariu/ critica. Ideea merita, defapt orice idee merita continuata si nu mai sta si cere comentarii, scrie din placere.
:bye: sper ca nu te-am suparat. Ai grija
[Imagine: h8v.gif]
 

#17
Intarziere de ce mi-am luat caine si ma joc cu el toata ziua :) Ok Next, dar promit ca ma revansez eu ce tot spun aici nu ma voi revansa :))



Captolul 4


Alegerea mea este, ca vreau un pahar cu apa , serios mi s-a facut sete ma intrept spre usa cu gandul de a imi lua un pahar cu apa ajung in bucatarie unde iau din dulap un pahar, si pun apa in el beau atata apa cred ca am baut un litru si jumatate nu dau inportanta si ma duc afara
-Sakura spune cu mine sau cu Naruto intreaba brunetul
-Ma uitam asa speriata sunt atat de singura si atat de incetosata ma uit needumerita nustiu ce sa mai fac si cand ma gandesc in ziua accea.

FLASHBACK

Naruto ma invitat la un ramen dupa care ma intreaba ce este cu semnul de pe gat lui Sasuke i-am spus ca am jurat ca nu o sa spun nimanui, dar cu insistentele lui Naruto am facuto nu si-a putut crede ochilor dupa care a luat niste ramen ne-a pus la fiecare intr-un bol. Naruto manca parca nu ar fi mancat niciodata, iar eu ma uitam la bolul cu ramen cald care scotea abur am respirat adanc si am zis ca poate pastra portia mea. M-am descis sa plec cu pasi grabiti catre casa dintr-o data pe langa mine trece Sasuke si rupe tacerea.
-Nu este cam tarziu sa stai pe aici singura intreaba el.
Doua lacrimi mi sau prelins si am spus
-De ce nu vrei sa imi spui nimic mereu esti atat de inchis in tine am intrebat eu printre lacrimi
-Nu te privesc lucrurile mele mi-a spus pe acelas lucru rece si nepasator.
L-am intrebat de ce vrea sa plece mi-a zis ca nu poate fi ca mine sau ca Naruto am inceput sa imi amintesc cand eram prima ora cu el aici si ma facut enervanta el a zis ca nu. Am spus ca este inregula ca a trecut mult deatunci si o lacrima mi s-a prelins din nou pe chipul meu am spus sa nu plece si ca nu va regreda daca ramane cu mine si daca nu este posibil sa ma ia cu el si atunci mi-am marturisit dragostea degeaba ma facut enervanta i-am spus ca daca va pleca voi tipa s-a dus in spatele meu si nici acuma nu stiu ce mi-a facut, dar am adormit ultimele cuvinte pe care le-am auzit au fost "Sakura multumesc"

ENDFLASHBACK

-Naruto sa sti ca este pentru sat si am inceput sa plang am fugid in camera mea.

Sasuke: Cum credeam mi-am spus in gand ma iubeste prea mult nu e de mirare si am inceput sa zambesc si de ce sa mai astept doar acuma stie am deschis usa si am inceput sa o strig, dar era in camera ei dormea nici eu nu eram asa rau sa o trezesc in fond era destul de tarziu m-am dus si eu cu pasi marunti in camera mea vrand si eu sa ma culc.

A doua zi dimineata

Ma duc in camera Sakurei vrand sa o trezesc.
-Trezeste-te spun eu vrand sa iau perna de la cap.
-Mi-a cam dat o palma Sakura ou doare o aud cum murmura.
Decapiteazo pe Karin, joaca forbal cu capul lui Karin GOOOL.
Ce vis frumos imi spun eu in minte o trezesc, dar e galbena la fata are ochii palizi si febra.
Mie rau te rog lasa-ma sa dorm si adum si o supa de pui, o ciocolata.
Supa de pui? Ok daca vrea supa de pui o sa ii fac supa de pui.
Dar nu am pui salamul este un inlocuitor pe cinste nu? hmm? ce sa folosesc in loc de patrunjel stiu! iarba proaspata in loc de morcov asi putea sa pun o caramida taiata cred ca are, multe fibre.Ciocolata? hmm noroiul era solutia exacta am mers afara si am luat niste noroi cateva picaturi de apa au curs din cer dand semn ca ploua.
Am pus supa pe foc, iar ciocolata in congelator pana cand se face ma duc la Sakura in camera.
Ou e asa un ingeras fara bandala aia stupida satul frunza nu m-am putut abtine sa nu o mangai era fina.
Pe alta parte Suigetsu si Karin vorbeau.
-Ai vazut cum se uita Sasuke la femeia aceia asa ciudat si am vazut ca nu prea te mai baga in seama. Bine, dar nici inainte de veniri Sakurei nu o baga in seama prea mult, dar era mult mai bine decat nimic roscata era indragostita de el nu era dragoste ci o obsesie pe care ea o avea fata de el.
-Da, da supa mea e gata baiatul s-a dus spre bucatarie si a pus supa intr-un bol dupa care s-a indreptat catre camera Rozaliei a deschis usor usa cu piciorul nevrand sa o trezeasca a zgaltait putin de ea pentru a se trezi.
-Nu, Karin nu taia firele de la parasuta nu!!
Aceasta s-a uitat needumerita la Sasuke si a intrebat
-Scopul si durata vizitei?
-Miai cerut supa de pui ti-am facut o supa de pui spuse el sigur pe el.
-Aha supa de pui, cu salam si iarba? si ce e asta caramida?
-Ehh acuma ce vrei sa pun pui la supa de pui du-te de aici de unde ai invatat tu sa gatesti?
-Sasuke am sa fiu directa cu tine.
Sunt numai urechi a spus brunetul.
-Iesi de aici iti bagi joc de mine supa asta sa io dai lui Karin spune aceasta dandui supa in cap.
Femeile astea spune Sasuke...
Sasuke se gandea ce sa faca cu supa ramasa se gandea sa io dea lui Karin.
-Karin am un cadou pentru tine supa
-O Sasuke-kun si eu vreau sa ma marit cu tine spune bruneta
-Aaa supa ei bine multumesc spune aceasta.
Sasuke, Suigetsu si Jugo trebuiau sa plece Sakura deja se simtea mai bine.
Sakura era in living si canta si dansa in acelas timp o melodie nai nai anda adam.
Pana cand a venit Karin care avea un zambet tampit pe fata.
-Pot sa imi spui si mie de ce ai zambetul acela talamb pe fata a intrebat ea?
-Sasuke ma sarutat ou da el niciodata nu ia pasat de tine spune roscata dupa care incepe sa rada.
Sakura s-a intreptat catre iesire si a zis ca se duce sa se antreneze gresit vroia sa isi verse nervi pe niste copaci. A ajuns intr-un luminis cu iarba verde cu flori si animale iepurasi adica. A inceput sa dea cu pumnul in pamant si a crapat niste copaci era foarte nervoasa trebuia se isi verse nervi pe ceva.
A lesinat extenuata era seara.

-Unde este Sakura? intreaba Sasuke
-Nustiu a spus Karin zicea ca se duce sa se antreneze a continuat ea.
In luminis niste rasi isi fac aparatia vrand sa o atace pe rozalie, dar cineva s-a pus in fata ei cine era? martia vitoare pun next :*
[center]
My fragile soul is broken
[/center]

#18
Hello
"Dar nu am pui salamul este un inlocuitor pe cinste nu? hmm? ce sa folosesc in loc de patrunjel stiu! iarba proaspata in loc de morcov asi putea sa pun o caramida taiata cred ca are, multe fibre.Ciocolata? hmm noroiul era solutia exacta am mers afara si am luat niste noroi cateva picaturi de apa au curs din cer dand semn ca ploua." Esti criminala, este pur si simplu genial. BRAVO!!!

Mi-a placut acest capitol, a fost interesant. Dar inceputul a fost ucigator, s-a gandit la apa eu credeam ca se sinucide, ca fuge. Mi-au trecut multe prin cap, dar pana la urma nici macar una nu a fost buna. Dar actiunea a fost cam rapida, la fel ca la celelalte capitole, trecui reped de la un loc la altul. Asta e. Si incerca sa pui mai multa decsriere, eu nu ma supar cum ai realizat-o, mi se pare perfecat pentru a o citi. Uneori descrierea aduce o noanta de plictiseala, dar este apreciata pe zup. Alegerea ta. EU oricum iti citesc ficul.
Bye BYe :bye:

#19
OMG
se pare ca ma ajuns si eu pe aiki si nu e de bine
nu sunt eu o mare scriitoare, dar e mai bine decat aici
in primul rand cand trebuie sa pui virgula, nu o pui unde trebuie, sa unu o pui de loc
actiunea e alergata de gaste. incearca sa mai inlocuiesti dialogul cu vorbirea indirecta
celelalte cap au fost cum au fost, dar asta intrece orice limita
nu am inteles nimic din el sasuke a facut supa? suigetsu si cu karin vorbeau? ablolutamente nema n-am inteles
sper ca urmatorul capitol sa fie mai bun, noi iti explicam si tu nu iei in calcul
te inteleg ca esti la inceput si ca nu esti experimentata, dar macar inacearca sa pui in practica ce-ti spunem noi aici
in legatura cu comentariile, nu suntem obligati sa lasam comm-uri
eu am 5 fic-uri si credema ca mai mult de 4 comentarii ( in total) nu am

nu cred ca am fost prea dura(fata de celelalte)
eu astept next-ul, deoarece mie imi place ideea si sper sa vad si cateva imbunatatiri
spor la scris :):):):)^_^
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum

#20
Kymura nu ai fost dura, dar ce e vorbirea indirecta? pls ? si faptul ca nu folosesc virgula pai mie lene frate sa o pun si catodata o pun mai repede sau mai tarziu ca scriu repede la calculator si nu mai apuc sa pun virgula si o sa fie inbunatatiri, iar partea cu hentaiul va veni nu mai dureaza mult maxim 2 capitole vene a in capitolul de marti, dar sa nu grabesc actiune nu asa miati zis? i am evil a da puteti sa alegeti varianta 1 sau 2 va rog ca am 2 variante si nu stiu ce next sa pun din cele .

Money, money
Must, be funny :))
[center]
My fragile soul is broken
[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sasusaku iubire nesfarsita Harona 23 14.839 12-02-2011, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 7.999 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku o iubire secreta alexandravega 6 6.176 25-07-2010, 02:38 PM
Ultimul răspuns: Flash
  SasuSaku- iubire fatala( in lucru, reconstruire:D) ♥Luchi♥ 12 11.161 01-06-2010, 10:10 AM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  SasuSaku[O iubire speciala] Deutzzyka 7 6.199 28-04-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.483 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  O iubire adevarata(sasusaku) sasuke_sakura 8 8.706 04-02-2009, 01:06 PM
Ultimul răspuns: Flash
  iubire imposibila (sasusaku) alastar 4 6.046 11-01-2009, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Sasusaku o iubire intre un demon si un inger Who said i have to be normal 13 11.519 17-10-2008, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Aly
  NaruSaku [Shippuuden] Sayuri Chan 10 8.652 22-09-2008, 07:38 AM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)