Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sa ne amintim de vechile desene animate ale Jetixului.

#1

#2
De pe Jetix, mai bine spus de pe FoxKids ca asa se numea cand ma uitam eu, imi placeau urmatoarele desene:

Life with Louie - am ras in fiecare episiod la acest desen animat. Si acum mai rad cand imi aduc aminte de taica`su 4 cred ca mai am cateva episoade prin PC.
[Imagine: 51GVWF2HTNL._AA280_.jpg]
[Imagine: 6927912.2.jpg]

Bobby's World - si la acesta radeam de multe ori dar imi placea mai mult ideile lui Bobby care erau trasnite de cele mai multe ori. 4
[Imagine: Bobby%27s_World_title_screen.jpg]
[Imagine: BOBBY1.gif]
[Imagine: fox_k011_02.jpg]

The Tick - de unde si vine jumate din nickname-ul meu care este personalizat si e unic pe Internet. Super frumoasa desenea si foarte reusit Tick ca personaj, un caracter si o personalitate puternica dar si foarte funny.
[Imagine: tick_belated_tenth_dvd_xl_1.jpg]
[Imagine: walk.gif]
[Imagine: 26185Thetick2md.jpg]

Mai sunt cateva desene dar nu-mi aduc aminte perfect numele... oricum imi mai placea Robo-Gandacelul, Gandaceii (cred ca asa se numea, era vorba despre "cutiuta" magica ce facea tot felul de trasnai si personaje rele)...

#3
Tick ...nush nu prea ma uitam la el

Insa ma uitam la 'Viata cu Louie' ...fenomenal tipu' si cu taica'sau ...ce mai radeam de ei :lol:

Mica sirena o da ce imi placea desenul asta o.O insa am vazut ca a disparut din grila de programe de acum ceva vreme,de ce nu stiu era un desen foarte dragut.

Si la Bobbie ma uit'am tin minte ca intr'un timp il bagasera dimineata si ma sculam ca sa ma uit la el ^^'

Alte desene ..nu prea imi mai aduc aminte stiu ca era printesa Tenko sau ceva de genul asta si imi placea mult :001_rolleyes:


#4
Viata cu Louie era super tare! Stiam unele episoade pe de rost. Era un desen super comic( si adevaratul Louie e comediant in viata de zi cu zi) la care nu te plictiseai. Pacat ca nu il mai dau.

#5
primul desen animat vazut pe foxkids a fost printesa sissi. frumos desen cu povesti de dragoste intrigi telenovela doar ca e reala O.o dupa transformarea foxkids-ullui in jetix a treubit sa ma uit la witch cu sormea. urat desen chiar prea mult roz --_-- si ar mai fi Viata cu louie muream de ras cand il vedeam pe taica-su dar si pe louie la fel . pacat ca nu se mai da as vrea sa il mai revad odata ^_^

#6
Cel mai bun desen a fost Viata cu Louie .Avea un umor de nota 10 si arata viata unui copil din America . Louie si-a povestit toate amintirile si cei care le-au auzit le-au desenat parca e Creanga 21 .
P.S. Cei care inca mai vor sa vada vechile desene de pe FoxKids adica toate desenele scoase de Jetix ( francezi fraieri ) sa se duca la cei la care platesc cablul si sa faca o cerere pt Jetixplay si o sa va dea in doua sau trei zile si programul eu stiu pt ca am incercat la RDS si acum ma uit la Jetixplay good old times 2

#7
Orasul purcerusilor a fost printe cele mai frumoase d.a al meu.Era super bazat dak stie cv un sit un care o sa pot sa vad vechil d.a orasul purcelusilor , viata cu louis etc4.. sa mi-l dea si mie
[Imagine: Signature_-_RedFusionBleach_sig_by_rynseven.jpg]

Happy New Year - 2008

#8
Life with Louie e cel mai hazliu si mai dragutz desen
Mereu radeam de tatal lui Louie21

#9
De acord cu lumea! Life with Louie era grozav! Nu ma saturam de el si cred ca am vazut fiecare episod de vreo 10 ori. Chiar asa, de ce trebuia sa-l scoata si sa puna altele pe Jetix? Daca ramanea acesta si cu celelalte desene clasice cu care am crescut, FoxKids sigur avea o audienta mai mare!
Life with Louie... *sniff sniff* Now it's life without Louie...
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#10
Cum au spus 99% pana acum Life with Louie era cel mai tare 21 Umor simplu, curat. Erau amuzante si in acelasi timp fiecare episod era o alta lectie de viata. Nici nu cred ca imi pot alege un episod preferat toate aveau ceva aparte si m-as uita si acum la acest desen cu cea mai mare placere.
Altul care mi-a placut a fost Copii de la 402. Un desen destul de amuzant.
Dar acum dupa ce ca au dublat Jetix-ul (I hate the fact that it's in Romanian. Nu-mi plac deloc vocile) au mai si schimbat desenele acum nu mai sunt asa interesante. Is chiar plictisitoare si aiurea.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Desene animate vechi si foarte vechi Magica Bloom 11 36.432 15-05-2014, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Sa ne amintim de vechile desene animate ale Cartoon Networkului. Magica Bloom 20 17.956 13-11-2013, 10:24 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Ce desene animate va plac cel mai mult acum? Magica Bloom 11 11.504 10-06-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Red Baron
  Desenele animate de pe posturile straine Magica Bloom 1 4.639 05-04-2011, 08:37 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)