Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sa ne amintim de vechile desene animate ale Cartoon Networkului.

#11
HeHe eu am Boomerangul pe dolce.
Pai sa vad:
-The Mask-preferatul meu..intotdeuna rad si cad de pe scaun cand ma uit 21 .Mai era Top cat,Jaber Jaw,Mike ,Lu & Og,Wacky Race,Droopy the Master Detective[i just simply love it^^],A Pup Named Scooby Doo[same,its to cute^__^],The Flinestones Children...asa parca era,chiar nu-mi amintesc sigur acum.Si mai sunt multe.
Oricum mie mi-e dor de vechiul CN.

And OMG!!In SUA pe CN se dau animeuri?Gata vreau sa ma mult acolo 4

#12
Pai .Acum cateva zile mi-am amintit niste desene mai vechi :
-Mike,Lu &Og
Era vorba de o fata dintr-un oras ce a ajuns pe o insula unde sunt numai cativa oameni . And it was really funny,ma uitam la el dimineata pe la 6.. xD
-Time Squad
Un robot,Un barbat si un copil calatoresc in timp pt a oprii dezastrele.
-2 stupid dogs
..L-au dat doar pana prin 2003..
-Pebbles&Bam-Bam show
Era un desen doar cu ei 2.Imi amintesc cand ei doi au mers undeva in spatiu ..22


Atat mai stiu.
Daca ma uit acum ..vad extrem de multe animeuri O_O
# Bleach
# Blood+
#Cowboy Bebop
#FullMetal Alchemist
# Ghost In The Shell: Stand Alone Complex
#Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG
#InuYasha
#OnePiece
#Trigun
#Naruto


ToT La noi nu cred ca o sa dea animeuri pt ca pe majoritatea le-a luat deja Animaxul .

P.S:E clar ca nu am vazut Captain Planet...Nici nu eram nascuta O_O
LOLNOPE

#13
Nu prea m-am uitat pe Cartoon,dar totusi mi-au placut cateva desene:

Fetitele PowerPuff(nu voi uita cand am vazut episodul in care Bubbles a fost lovita la cap si vorbea mult despre Mojo Jojo,mi-am innebunit parinti cu episodul acela 21 21 )
Tom & Jerry,nemuritor
Desene cu Iepurele cu morcovii,imi scapa numele,cu rata aceea neagra,cu purcelusul vanator si totat aceste episoade scurte,de asemenea nemuritoare.

#14
Tom si Jerry sunt d.a.-urile mele preferate. Am crescut cu ele si sunt cam singurele care au spuravietuit. Pe de alta parte sunt clasice si foarte comice 24. Nu ca afurisitele alea de Ben 10, Aventurile lui Falpkjack >_> desenul asta ma cam sperie prin personajele urate.
Scoobydoo este iarasi printre preferatele mele, si mai erau Loney Tunes cu Bugs Bunny , Dufy Duck 8 . Se facuse prin 2006 un lony tunes sai zic asa mai recent cu Duffy Duck ratoiul ala negreu XD. Duck Dodgers in secolul 24 cu cadetul. Doamne ce mia mai placut 21 , era si mai conemporan si comic.
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#15
Ehhh...ce vreme...la noi mergeau in engleza, nush cum la voi...
Ce iubeam eu Stupid Dog, dar la 5 ani mai mult decit aceasta fraza nu intelegeam alte cuvinte....
apoi
Dexter Laboratory...imi placea surioara lui cicalitoare;
Ed,Edd and Eddy, pai nu intelegeam rostul la acest desen animat insa il priveam21
Power Puff Girls, ce sa zic, deale copiilor, acum sa le privesc ar fi banal insa e o amintire buna^^
Chicken and Cow;...Omg...ce prostologenie...off course atunci nu intelegem4
Ms de un loc de memorandum de copelarie^^

#16
Stiu ca pe la 8 ani ma uitam la Powerpuff Girls, si erau in engleza. Intelegeam destul de greu. xD Eu eram Bubbles, ca verii mei si-au ales deja personajele. 21 Cel mai bine imi amintesc episodul ala cand ii trebuiau la Bubbles ochelari. Si m-am bosumflat ca celelalte radeau de ea.
Ma uitam odata cu un copil la Tom si Jerry si el radea de se spargea acolo langa mine. Mie nu mi se parea amuzant deloc. Si ma fortam si eu sa rad. Nu era vorba ca nu imi placeau, ba imi placeau chiar mult dar nu puteam sa rad nicicum. >.> Cred ca era nebun copilul sau poate nu aveam eu simtul umorului. xDD

#17
Ohohoho!Ce multe sunt de spus!Stiu ca prima data CN a fost difuzat in engleza.Tot ce intelegeam era 'Ok' si 'No'.Cred ca aveam 6 ani si ma uitam parca la un desen numit Oaia-Ce ciudat,dar imi placea 21 Stiu ca imi placea mult Familia Flinstone,Familia Getson(Nu cred ca asa se numea dar marog 21 )Nee!Nee!Da,mai!Imi placea la nebunie Jonny Bravo!Saracul!Ce pumni mai primea de pe la fete 21 Huh~Curaj,caine las era si el un desen la care ma uitam negresit.Pe langa asta Fetitele Powerpuff si Dexter.O...Sumbrele aventuri ale lui Billy si Mandy!Ce tare era!21

#18
Da, desenele copilariei in care am trait. Acele amintiri vechi si frumoase cand nu ma amuzam cu familia la nazbadiile lui Tom & Jerry. Cand ma uitam la Bugs Bunny cum isi rontaie morcovul. The Flintstones cu masinile lor vechi si acele chestii cu oasele si dinozaurii... ma captivau si erau creative. Adica, vreau sa zic, multa imaginatie. Mi-au placut si altele, insa n-am vazut Captain Planet si nu cred ca o sa-l vad. Pe langa astea mi-a placut si "Curaj cainele fricos". Oh, ce se mai speriaa~! :]] Au fost multe desene animate care m-au surpins placut si vor ramane in inima mea, pentru ca alaturi de ele si te TV ma simteam fericita si eram captivata, chiar sor-mea mi-a zis ca la unsprazece ani (inca ma uitam si ma uit la desene animate cand apuc 65, in general manga sau doujinshis) nu mai sunt de desene animate. Cine s-o asculte?43 Dupa ce am facut eu doisprazece ani si altele cred ca nu i-a mai pasat ca nu mi-a mai zis nimic. Putea, oricum, sa zica ca eu nu o bagam in seama. 65
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#19
Nu mai țin minte dacă Povestiri din Cripta era pe CN sau Minimax, dar era desenul meu favorit, împreuna cu Wunschpunsch.21
[Imagine: LT_Shirena.gif?1239845173]

#20
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Desene animate vechi si foarte vechi Magica Bloom 11 36.436 15-05-2014, 09:02 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Sa ne amintim de vechile desene animate ale Jetixului. Magica Bloom 32 31.749 11-11-2013, 09:58 PM
Ultimul răspuns: Brian Kinney
  Guess the cartoon the quote is from Diz 57 28.187 13-10-2013, 02:10 AM
Ultimul răspuns: Imparatul-Zeu
  Ce desene animate va plac cel mai mult acum? Magica Bloom 11 11.507 10-06-2011, 07:11 PM
Ultimul răspuns: Red Baron
  Desenele animate de pe posturile straine Magica Bloom 1 4.639 05-04-2011, 08:37 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker
  Cel mai bun/prost desen animat: Cartoon Network Magica Bloom 38 29.564 02-02-2011, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Dies ist Krieg
  Cartoon Network Magica Bloom 5 7.341 02-02-2009, 06:00 PM
Ultimul răspuns: StarRalu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)