Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SS501

#1
SS501 este o formatie sud-coreeana de muzica pop sub conducerea Daesung Entertainment.
Numele trupei este o combinatie a alfabetului si a numerelor care au semnificatii speciale.Primul "S" vine de la "Super".Al doilea "S" este o abreviere pentru "Star". Numărul 5, 0, şi 1 inseamna "cinci membri uniti ca unul pentru totdeauna".

[Imagine: ss501.jpg]

Membrii
Kim Hyun Joong,Kim Hyung Joon,Park Jung Min,
Kim Kyu Jong,Heo Young Saeng.

Melodii



Love ya
http://www.youtube.com/watch?v=az-SqtGlZUQ
Love like this http://www.youtube.com/watch?v=CjkZHGHTzMg


Personal mie imi place la nebunie de Kim Hyung Joon:X:X:X care este si un actor excelent4 nu doar cantaret & lider.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#2
UUu ...DubleSS :X Love kim hyun joong ...
Cum am dat de ei ...: Boys before flowers => Ji Hoo 4 zambetul ala de milioane ..
Mie imi plac cum canta si cel mai nou single 'love ya' e superba...sunt haiosi ...si mi-a placut de Kim hyun joong in ' we got married ' deoarece el impreuna cu Hwang bo au fost un cuplu amuzant si m-au facut sa rad mereu 4 .
Melodii care imi plac: Love ya , Love like this , A song calling for you , because i'm stupid , 4 chance , existence .
Au talent si danseaza bine so 113
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#3
So, am trecut si pe aici. Nemo scz, am cautat si nu am gasit, deci ai sanse doar daca ai nimeri pe cnv ce a vazut emisiunea.

Si a da, pacat ca s-a terminat contractul, mi-a parut asa de rau incat mai aveam un pic si plangeam. >.< De ce tocmai acum trebuia, nu mai puteau astepta inca cativa ani... T_T e nasol rau, dar sper sa revina din nou, solo sau macar impreuna.

Oricum, SS501 Hwaiting!
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#4
SS501 , m`am indragostit de trupa asta :X Trebuie sa recunosc , canta exceptional :X Au niste videoclipuri interesante xD Se misca destul de bine , si arata exceptional . Kim Hyun Joong
, Heo Young Saeng , Kim Kyu Jong ,Park Jung Min arata asa bine :X Sunt superbi xD Melodiile mele preferate sunt : Love Ya , Love like this , U R man , Make a lover ÅŸi A song calling for you xD

#5
Simpatici duzi. Prima melodie pe care am ascultat-o de la ei a fost "A Song Calling For You"...defapt, daca stau mai bine sa ma gandesc, aflasem de ei de ceva vreme vazand videoclipul de la "Love Like This". Prima oara radeam de ei, mi se pareau cam gay IMO XD. Dar dupa "A Song Callling For You", eram ceva de genu' "Waaaa, not so gay anymore." . Dup'aia am vazut si "Playfull Kiss" si "Boys Before Flowers" unde joaca Kim Hyun Joong. Ca personaj in BBF mi s-a parut ok, si-a jucat rolul de 4th dimensional destul de bine. Totusi, mi se pare ca se screme cand zambeste. I mean, nu sariti cu cutite la gatul meu, arata ok 21, dar e caraghios cand baga zambetul ala.
Also, incepusem sa ma uit la episoadele din "Star Golden Bell" unde sunt invitati si ei. Apoi la "Thank You For Waking Me Up" si fura destul de amuzanti si simpatici XD. Also, am auzit ca se reunesc prin aprilie sau mai XD.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#6
@Triangle: Otttteeeer am onoarea sa postez dupa tine 21 si btw...revin in august din cate am inteles 15

Revenind la mine :]

Prima oara am vazut un performance de-al lor,dar nu mai stiu exact melodia.A fost exact dupa ce am vazut Playful Kiss.Atunci m-am corupt cu Kim Hyun Joong.La fel ca Miss Otter,prima oara am fost ceva de genu "daaaamn,they are so pathetic and...gay 22",but...dupa un timp am dat iarasi de ei si de o alta melodie "Love ya".Hmmm...reactia mea de atunci a fost: "omfg...bunociiiiiiiiii <3.vreau vreau vreau o.o''".Ehh...ascultand Love ya,am vrut sa vad mai mult asa ca m-am pus pe cautat.Dupa Love ya am ascultat A song calling for you.Asta m-a facut sa ma indragostesc instant de ei.
In momentul de fata pot sa spun ca sunt a big fan of them si ma rog in fiecare zi sa apara prin Romania,desi sunt constienta ca ori or sa vina peste muuuulti ani,ori nu o sa vina deloc x.x.
Oh...nu am specificat my favorite member. Miss Otter sigur o sa-mi dea reply pentru asta 21.Hmmm...il ador pe Jung Min.He's cuuul O____O,plus ca ma regasesc foarte mult in personalitatea lui.Ah si sa nu uit de..."problema" cu parul 21).

Pfiu...am vorbit a lot xD asa ca ma opresc aici ^__^

SS501 Fighting ! \:d/

#7
(17-02-2011, 07:10 PM)Toxie A scris: @Triangle: Otttteeeer am onoarea sa postez dupa tine 21 si btw...revin in august din cate am inteles 15
Miss Otter sigur o sa-mi dea reply pentru asta 21.Hmmm...il ador pe Jung Min.He's cuuul O____O,plus ca ma regasesc foarte mult in personalitatea lui.Ah si sa nu uit de..."problema" cu parul 21).

Pfiu...am vorbit a lot xD asa ca ma opresc aici ^__^

SS501 Fighting ! \:d/

Mal, nu conteaza, atat timp cat o sa fim pe faza, pot sa revina oricand XD. Anyway, Miss Mal si obsesia ta pentru Jung Min si freza lui de castron 21, normal ca dau reply, ca sa te fac Mal! Ca esti Mal, but I still love you, Mal *hugs*.

Also, ca sa fiu si eu on, membrul meu preferat ar fi..er, let's see...Hyun Joong pentru ca e aiurit si imi place vocea lui cand canta "Because I'm Stupid".
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#8
Deci am auzit undeva, nu stiu unde melodia Love like this si acum a trebuit sa exclam Evrika!. Am cautat-o de ceva vreme si am o intrebare. De ce au atat de putine vizualizari pe youtube? Hai sa fim seriosi, ar merita de cate ori mai multe.
Sa revin, tipii au talent si asta se vede de la o posta, pe langa faptul ca sunt frumosi, normal.Cum zice si Toxie, sunt bunociiiiiiiii 21
Preferatul meu e fara doar si poate Jung Min. E tare dragut baiatul, tare, rau de tot.
In rest, ce pot sa spun, au intrat pe lista mea.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#9
Ştiam de trupă dinainte să văd "Playful Kiss". Întotdeauna mi-a plăcut de Hyungjun. Acum îmi place şi de Hyun Joong, m-am îndrăgostit de el după ce l-am văzut în "Playful Kiss". 21 Ah, şi pe Jungmin l-am văzut la King Of Idols. iiii~ era partenerul lui Hyorin.<3 Anyway, îmi plac melodiile lor, mai ales Ur Man, Love Like This, Love Ya şi We Can Fly. ^^
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥

#10




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)