Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rurouni Kenshin

#1
[Imagine: 6803.jpg]

Alt title: Samurai X, Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan

Producers: Studio Gallop, Studio Deen, SME Visual Works, Fuji TV, Media Blasters

Genre: Action, Adventure, Comedy, Historical, Samurai, Romance

Rezumat: Himura Kenshin este un vagabond cu un trecut intunecat. In urma cu 11 ani a fost unul dintre cei mai buni asasini ce au ajutat la reorganizarea guvernului in era Meiji. Acum, impreuna cu fica unui maestru de Kendo, incearca sa mentina pacea pentru care a varsat atat de mult sange

Sound: memorabil. Ani dupa ce am vazut acest anime inca imi aduca aminte de opcu tandrete. Restul ostului nu este mai prejos si doar cateva not ma fac sa imi aduc aminte de acest anime epic

Video: este o animatie de la sfarsitul anilor 90. Luptele sunt animate superb in opinia mea. Restul mai mult sau mai putin mediocru. Depinde in mare parte de calitatea la care gasiti episoadele.

Opinie: A fost printre primele mele anime vizionate. L-am vazut chiar in romana de la un cap la altul pe vremea cand era dat la Antena 1 sambata si duminica dimineata. De atunci l-am mai vazut de cateva ori si de fiecare data si-a pastrat farmecul. Este un anime ce are cate putin pentru fiecare. Are comedie, are actiune, are drama. Este unul dintre animeurile care te va face sa treci prin intreg spectrul emotional de la un cap la altul. Este destul de lung asa ca generatia actula nu stiu cat de mult il va aprecia. Traim intr-o lume in care 13 ep este norma fata de acu 15-20 de ani cand 24 era ceva de umplutura. Asta nu inseamna ca trebuie sa va abtineti de la aceasta serie remarcabila. Sper sa ii dati o sansa si sa se mai aprinda iubirea de anime in voi.

P.S. acesta este al 200-lea post.......Yey
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)