Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Ridicarea] Still long road: Norvegia.

#31
Saar nu mai suporta nimic. Incepu a-si aduce aminte despre multe dintre persoanele la care tinea si pe care le-a pierdut, din cauza razboiului. Pur si simplu era satul de tradare, satul de caini ce se mananca intre ei doar pentru distractie, satul de persoane meschin de proaste ce se credeau buricul pamantului, folsindu-si puterile pentru a lasa in urma doar moarte si devastare.

'Dupa atatia ani de ratacire, dupa atatea incercari de a ma intoarte pe calea cea buna, dupa atatea lupte in care am incercat sa protejez persoane care, mai apoi, mi-au bagat cutitil in gat, pe la spate, dupa atata timp in care am refuzat sa mai fiu in contact cu tot ce se intampla aici, dupa atata timp, intr-un final, am crezut ca am gasit pe cineva care s-a saturat sa se lupte, dar M-AM INSELAT! Rasele astea nu sunt bune de nimic!! Nici inger care-si pune fratii sa moara pentru el, nici demon care isi omoara fratii pentru ca n-are ce face, nici om care isi pierde increderea in ingeri si injungie demoni, NICI UNUL NU ESTE DEMN DE A TRAI !!! NICI NU STIU CE MAI CAUT PE PLANETA ASTA!!!!! Arca a fist creata pentru a calatorii pe alte planete, in alte galaxii, unde, poate, razboiul nu a ajuns! De ce nu o pot face sa mearga? De ce nu pot, pur si simplu, sa plec de pe AFURISITA ASTA DE PLANETA BUNA DE NIMIC !?!?!?!?! '

Dar aceste ganduri au fost retinute in sufletul sau de faptul ca stia ca ceilalti incercau sa dea de el, iar el incerca sa isi pastreze, cat mai mult, acoperirea. Insa, incet, incet, cineva ajunse la el. O fata, care era urmata, din departare, de o alta fata urmarita de cineva care, pur si simplu, nu se oprea din a fi ceea ce i-se parea ca este cel mai bine: un tradator. 'Cum altfel sa fi obtinut acele urme de energie, care mi-au destabilizat cateva sisteme din nava, daca nu ar fi fost un supravietuitor al ultimului razboi, rasplatit, poate fara sa stie, prin a avea puteri care sunt pur si simplu ireale?'

Dar Saar continua sa incerce sa scape nedetectat de urmaritori, pana cand, dupa multe zile de urmarire, o fata l-a ajuns.

Noroc ca acesta stia o vraja care ii permitea sa isi conecteze sufletul la doua trupuri, putand, astfel, repara o parte din ARCA, in timpul urmaririi, fara ca oricine sa poata stii ceva. 'Puterea asta este imposibil de detectat chiar si de catre creatorii vietii, o rasa diferita de oameni, ingeri si demoni, o rasa care are sufletul atat de evoluat incat isi poate crea orice trup vrea si il poate folosi si schimba cum vrea. Acele persoane sunt, totusi, doar niste mituri, doar niste miraje ale trecutului, folosite de batranii intelepti pentru a le explica, tinerilor genii care cerceteaza noi tehnologii pentru RAI si pentru IAD, cate ceva despre crearea universului, despre puterile la care nu vor putea ajunge vreodata si despre pericolul la care se supun daca incearca sa distruga continiumul spatio-temporar sau doar universul cunoscut.'

Ajungand acea domnisoara langa el, acesta a fost intrebat...

OOC: Chiar trebuie? Daca nici asta nu va incurca din actiunea inceputa anterior, atunci zau ca nu stiu ce! Poate doar plecarea de pe planeta, insa nu cred ca Saar ar vrea sa plece si fetele de pe planeta. Despre Abbadon nici nu mai vorbesc, care, probabil, ar incerca sa distruga nava si sa explodeze cateva sisteme solare... Totusi, poate cele doua domnisoare vor ajunge pe nava, intr-un mod in care Saar nu va fi nevoit sa le atace, insa... nu prea cred ca lui Abbadon i se va permite, din toate punctele de vedere, sa vada, macar, ARCA. Mai ales ca, acum, Saar il uraste pe Abbadon si este foarte suparat pe cele doua domnisoare. Sunt curios cum vom continua...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#32
"Daca mai fugi o singura data fara sa imi zici unde mergi jur pe tot ce am mai sfat, ha, sfant ,da; jur ca nu ai sa ma mai vezi. Chiar nu am de gand sa va mai pierd si pe voi."
Amaranthq il privea furioasa, dar nu in acel sens, ci un furios mai "protector". 'Ha, el chiar crede ca scapa de mine asa usor?'
"Ai ceva de spus in apararea ta, domnule? " continua ea fluturându-si mana prin aer.

ooc: gogogogogo
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#33
ooc: Stiu ca sar trebuia sa posteze dar cum na mai dat pe aici o sa-mi fac momentan iesirea pana in urmatorul episod,caci nu scapati pur si simplu de Abaddon.

bic:
'Huh,a plecat,atat de jalnic nu e cu nimic mai presus de restul sunt doar niste papusi'
Isi intoarce capul usor intr-o parte si zambi in coltul guri. Ceva era pe cale sa se intample,simtea asta asa ca isi desfacuta aripile si fara nici o retinere se redica la cer fara a fi vazut.

ooc: GOOo!! Faceti ceva binefacatorilor/supereorilor ce sunteti 21
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#34
Dar Amaranthq il ajunse din urma, in cele din urma... o voce suparata ii zgaria urechile. «Ai ceva de spus in apararea ta, domnule?» "M-am saturat ca toti din jurul meu sa piara, m-am saturat ca toti cei care incearca sa se apropie de mine, sa piara, m-am saturat ca toti cei care inseamna ceva pentru mine, sa piara! Pur si simplu, m-am saturat! Tradat de cei in care aveam incredere, ramas singur intr-un pustiu fara limite, singur, fara prieteni, numai dusmani... Singur... Tot ce vreau este ca acest razboi sa se termine o data si pentru totdeauna! Cer chiar atat de mult? "

Dar o adiere tacuta se lasa, iar Alida nu mai era nicaieri! De-odata se-auzira niste explozii, in padurea deasa, in care ne aflam. Nu puteam sa precizez locatia exacta, insa era departe... prea departe... "Unde-i Alida? Vino!" au fost singurele sale cuvinte, inainte de a disparea, lasand un crater in dealul din directia opusa acelei explozii.

ooc: DE CE NU MAI POSTEAZA NIMENI ?!?!?!?!??!?!?!
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Ridicarea] Arca: Noua casa Xpt1 30 13.595 19-02-2012, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Lia
  [Ridicarea] Petrecerea: intalnirea celor cazuti. Xpt1 30 13.697 11-02-2012, 01:03 AM
Ultimul răspuns: Xpt1


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)