Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Repetenti / Corigenti

#11
Nu am fost niciodata nici corigenta nici repetenta.
Desi la liceu trec cu greu cand vine vorba de latina sau germana...scap cumva cu 6...cateodata si 7 dar nu cred ca am avut medie mai mica...Dar iau in schimb la materiile astea toata gama de note de la 2 la 9...10 nu cred ca vad prea usor.
In rest nu am probleme la alte materii...iar in scoala generala nu am avut probleme niciodata la nimic.

#12
Nu am ramas nici corigenta, nici repetenta. Si nici nu voi ramane. Insa in clasa exista cativa coringenti. Anul trecut, de exemplu, o fata a ramas la matematica, era in situatie de corigenta la geografie si muzica, nu stiu cum a scapat la ultimele doua, insa stiu ca nu a fost corect faptul ca ea statea acasa sau hoinarea maidanele vara si apoi cand s-a dus sa dea corigenta a fost insotita de mama ei si l-a platit pe profu' de mate sa o treaca. Si uite asa a trecut clasa si a ajuns intr-a opta. La inceputul anului profu' de mate ne-a dat sa rezolvam testul de coringenta al ei. Am stiut aproape toate exercitiile [ din 9 am stiut 6 : )) ]. Si ea nu stia absolut nimic. De aici ne-am dat seama toti cum a trecut ea clasa. Iar acum, pana in prezent, ramane la matematica, fizica, posibil romana, chimie s.a.m.d. Si face si meditatii. Banii atuncati in vant pentru una care nici macar nu are interesul de a invata ceva.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#13
omg, eu am o experienta super aiurea din a 8a. directoarea, si profa de chimie era mama unei colege pe care o uram si odata m-am certat cu ea ca n-am vrut sa-mi trag banca sa n-am eu loc ca sa aiba ea si o inceput sa ma ameninte ca o sa raman la chimie si bla bla bla bla. evident nu am crezut-o si dupa cateva zile am observat ca vorbea serios o.O . profa de chimie ma asculta in fiecare ora si cand nu stiam imi dadea 2, cand stiam nu-mi dadea nota 22 si am ramas pt ca nu am vrut sa-mi trag banca. in semenstru 2 invatam toate lectiile pe derost si am reusit sa recuperez ca sa intru la liceu. nu avea de gand sa ma mai lase in pace. am fost cea mai fericita cand mi-am vazut media 7 pe al 2lea semestru (si stiam toata materia de a 8a o.O) . acum ma bucur ca am scapat xD
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#14
Pai, nu am fost niciodata repetenta, dar aveam putin si ramaneam corigenta in clasa a-6 la fizica in primul semestru din motivul ca am stat in spital. Am stat la pat cateva luni pentru ca mi-am fracturat piciorul si mai apoi exercitile fizice. Am revenit la scoala la sfarsitul lunii noiembrie in perioada lucrarilor 21).Bine ca macar profei s-a facut mila de mine si mi-a dat de invatat doar cateva teme pe care le-am raspuns in locul testelor 40.In rest, nu am avut la nimic probleme.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#15
Eu nu am ramas niciodata repetenta sau corigenta4...era sa raman la engleza in clasa a-5-a cu o profa de *a**t,ea n-e striga pe rand din catalog si iti punea o intrebare..nici sa tegandesti nu te lasa,te intreba direct stii sau nu,apoi vedea ca nu raspunzi iti punea 4....eu in a5a am avut 2 de 4 la aia si am avut noroc ca m-au salvat 2 de 9 la teste:pfiu:
[Imagine: chocolatepassion-1.jpg]

#16
Era sa raman anul trecut la engleza. Eu si toata clasa. Pentru ca mai erau 2 saptamani de scoala (teoretic 4 ore de engleza, practic maxim 3) si noi nu aveam decat o nota. Si la chimie cam aceeasi situatie.
Mi-am scos intr-un mod epic media la mate. Adica: sem 1: 4, 4, 4, 5 in teza; sem 2: 4, 5, 6, 5, 8 in teza. (de notele pe sem 2 nu mai sunt sigur, dar teza stiu ca a fost 8)
Sau nu se ramane corigent cand nu ai suficiente note?
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#17
Citat:Sau nu se ramane corigent cand nu ai suficiente note?

Se ramane. Aceasi situatie se aplica si cand nu participi la toate orele, aka iti trebuie mai mult de jumatate din numarul total de ore pe semestru, or something like that. Si am deja vreo 8 colegi in situatia de fata, whatever, i don't really care about them, i worry just about me.
N-am ramas, nehh, me ish a good child, who makes mom proud of her so in concluzie, until now, never had problems with stuff like these things.
[CENTER]
How terrible it is to love something...
... that death can touch.


[/CENTER]

#18
Repetenta ? Corigenta ? Niciodata !
Nici n-as vrea sa raman . Un coleg era sa ramana anul trecut si noi faceam misto de el , dar pana urma l-au trecut . Se pare ca cineva i-a pus niste note in plus , pe care nici nu ar fi trebuit sa existe ( mitaaaa ... ). E colegul care pute groaznic si care sta la taranoaia si care si-a bagat compasu in vene in ora de engleza sau romana ( nu mai stiu sigur ) .
In fine , sper sa nu mi se iintample niciodata asta ca altfel as muri .

#19
Smestru asta eram sigura ca raman la chimie(am 3,5 si acum cred ca un 9 sau 10) -3-. Bine ca am invatat la oxigen si carbon de am rupt cartea ca altfel ramaneam22 si au de fundu' meu ca imi da media peste cap D:<.
Profa aia m`a urat anu' trecut. Anu' asta vad ca ma 'place'. De ce?>.< am fost singura(nici cea mai desteapta n`a stiut) sa`i raspunda CE NU ne predase la oxigen Oeo (ura mama ca m`a OBLIGAT sa citesc acolo,si vaca de mine a reusit sa retina D:<).
Anu' trecut era sa raman la mate,colegamea a ramas21.
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#20
Omg, la noi aproape toata clasa are cate-o corigenta. Singuri care au scapat sunt vreo 2-4 colege in rest, e vai de noi. O__o Pana si eu am la corigente... la greu. Bine, eu am avut o problema si am lipsit mult, iar din cauza asta am situatia asta jalnica. In generala, am avut doar o corigenta. La fizica. Duuh' urasc materia asta si o urasc si pe maimuta care ne preda atunci si pe profu' asta batut in cap care vorbeste numai aiureli. Asa e aveam o profa in generala care se aseamana cu o maimuta si aveam boala pe ea. Intr-o ora i-am comentat urat de tot si m-o umplut de 4 dar, m-o trecut in al doilea semestru. Cat despre situatia mea actuala, e destul de rea. E un dezastru X_x... insa, o s-o rezolv eu cumva. Si asa mai am de dat o teza si dupaia pot sa-mi scot mediile. Sa vad ce fac la mate... duuh, matematica e cosmarul meu. Abea astept sa ma mut in alt liceu, fara mateeee. 105
Repetenta? Nu am fost niciodata si nici nu am de gand sa fiu. In schimb am colegi care au repetat de doua sau o data clasa a 9a. Trist. Macar sunt de treaba. <.< Ehh' nici cu nota la purtare nu stau bine. 4 22 Absentele m****.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)