Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Recomandari

#31
Se pot si cere recomandari aici? Pentru ca eu una nu am gasit topicul potrivit >.< Drept e si ca numai pe la sectiunea asta am cautat.

Asadar, intr-o incercare de a ma reapuca de anime-uri, cer si eu niste recomandari de la cei care se indura. Nu sunt pretentioasa in general, dar vreau un anime interesant, mai cu substrat, ceva care sa ma prinda fie ca e mystery, sau comedie, sau actiune sau altele (singurele genuri care nu ma atrag sunt mecha si yaoi, in rest, anything's fine). Nu am vazut pana acum Death Note, Nana, Claymore, Canaan, Ga-Rei: Zero, Rozen Maiden, Lovely Complex si inca vreo cateva care nu imi vin acum in minte. Cert e ca nu multe, asa ca sunt deschisa la orice recomandari, cu conditia sa fie ceva... catchy ^^'' si sa nu fie serii gigantice, I don't usually have the patience for those (maxim in jur de 50 de episoade).

Thankies si sper ca am nimerit topicul.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#32
Ai nimerit topicul. 21 Daca zici ca nu ai neaparat preferinte o sa ma uit prin lista mea si o sa-ti recomand ceva serii care cred eu ca ti-ar placea.

Try Anohana (e un anime tare dragut, putin heartbreaking, despre un grup de prieteni ce incearca sa se reuneasca), Chrono Crusade (daca vrei anime catchy, asta e perfect, parerea mea), Durarara (in you wanna laugh you ass out), Eve no Jikan (nu l-as numi mecha... dar vorbeste despre impactul tehnologiei in vietile oamenilor; still, e simpatic foc), Gosick (i-am facut si-un topic, poti afla mai multe acolo), Honey&Clover (cred ca e cel mai sincer anime pe care l-am vazut vreodata, sigur ai auzit de el si sigur ai auzit doar de bine), Steins;Gate (desi o sa dureze ceva sa te prinda, probabil), Sword Art Online (you don't need to be a gamer to enjoy this one) si, desigur, Shingeki no Kyojin. You could also try some Ghibli movies.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#33
Mmm Ghibli movies am vazut cateva (Spirited Away, Howl's Moving Castle, Ponyo) si nu m-au dezamagit niciodata. There's just something special there. Mersi muuuult de recomandari ^^ I'm definitely gonna try them, le iau la rand. Si poate revad si Honey&Clover cu ocazia asta, ca nu l-am vazut decat in varianta de j-dorama (si am plans in hohote la el la un moment dat, a fost supeeerb).
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#34
Oh, you should definitely watch the anime as well. Faza cu anime-urile si dramele e exact ca cea cu filmele si cartile: de cele mai multe ori cartea bate filmul; aici anime-ul bate drama. 4

Vizionare placuta! ^^ Sper sa-ti placa si celelalte.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#35
Salut fiind nou in ale anime-ului sa zic asa si nevizionand prea multe nu prea am experienta necesara si as vrea sa-mi recomandati unele mai interesante daca puteti

#36
Hmmm, eu ti-as recomanda Kuroko no Basuke, pentru inceput. Momentan are doua sezoane a cate 25 de episoade fiecare si am aflat de curand ca va fi si un al treilea sezon, yay xD! Dar daca ti se pare prea lung, how about Noragami? E kawaii enough, are actiune, plot interesant si personaje bune. Asta pe langa Shingeki no Kyojin care e un must, parerea mea. Daca vrei ceva mai fantasy catre hmm gothic...? iti recomand Kuroshitsuji. Si daca vrei sa dai si in serii legenda, alege Bleach/FullMetal Alchemist: Brotherhood, preferabil.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#37



Shingeki no Kyojin si pot spune ca e unul dintre cele mai bune anime la fel si Bleach pe care inca il urmaresc in rest pe celelalte nu le-am vazut dar ma voi uita la ele cat de curand .




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)