Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Recomandari

#1
Hallo there^^ Am observat ca pe forumul asta sunt o gramada de fani yaoi,asa ca m-am gandit sa va impartasesc putin din eterna mea experienta legata de manga'urile yaoi(vai,modesta de mine 21 ) asa ca am sa va dau o mica lista momentan iar apoi,daca mai doriti,am sa va mai dau 3.WARNING!Totusi,manga'urile citite de mine sunt +18 cu siguranta si verry smut(scenele de sex sunt foarte explicite si uneori chiar dure).Acum depinde de voi daca vreti sa cititi sau nu,eu mi-am facut doar meseria 24

Let's begin!
1.Abiru Junjou
2.Royal Fiance
3.Roman Gousha
4.Love Neko
5.Midnight Carrier
6.Renai Shinan!
7.Lovers Doll
8.Chikan Diary
9.Kisu Series
10.Oni ni Hatsujou

Sper sa va placa si sa ma anuntati daca mai doriti alte manga ^^
[Imagine: Untitled1-2.png]
~Why not to love free?~



[Imagine: 3293446.png] [Imagine: 6651602.png] [Imagine: 6731597.png]


#2
Fratee, dac-ai ştii cât mă bucur că cineva s-a gândit să deschidă un asemenea topic [ ca să vezi, plănuiam să fac asta ]
Hmm.. ^^ Şi când am văzut că citeşti +18.... OMG ! ador să citesc smut şi +18, chestii "dure".* laughs*

Btw, eu citisem doar Abiru Junjou, Royal Fiance, Midnight Carrier şi Love Neko. Şiii îţi spun sincer că le ador :3 Păăi, poate ne mai auzim pe la profil or smth. Mi-ar face plăcere să comunic cu o fană yaoi. De asemenea, o să mai " vizitez " acest topic. ^^'

#3
Daa, deci I'm an expert în ceea ce privește yaoi cu toate ca e cam dubios ( long story ). Anyway, pentru cei cărora le plac tipii cute cu reacții și mai cute recomand Minami Haruka, tot ce se găsește pe net. La fel si Tennouji Mio, în special 24 Jikan Eigyouchuu și Kibun wa Joujou!.
Chestii interesante are și Minase Masara, și-n plus sunt destul de multe deci aveți ce citi 21
Din lista postata de tine, um...let's see:
1. Abiru Junjou ~ had fun reading it, cel puțin la început, la fazele cu lipitul mesajelor pe ușă ~
2. Royal Fiance ~omg, I loved it, sentimentele sunt foarte bine descrise *___*
3. Roman Gousha ~ didn't quite like it, nu-i genul meu și..nu m-a impresionat ~.~
4. Love Neko ~ again died laughing, sfârșitul e genial, mi-a plăcut si extra story-ul cu perna XD ~ O sa menționez aici și Lovers Doll pentru că e același mangaka XD and I soo love the art stile @.@
5. Midnight Carrier ~ am citit primele 5 pagini și m-am lăsat, nu mi-a plăcut ~
6. Renai Shinan! ~ erm, interesant nu m-am atașat prea mult de ea ~
7. Chikan Diary ~ same ^
8. Kisu Series ~yep, another good one, mi-a plăcut foarte mult, e amuzantă ~
9. Oni ni Hatsujou ~tocmai ce o găsisem prin lista mea de recomandări pentru o prietenă, it's a must read pentru că e foarte funny la început ~

Ah și în legătura cu Kisu series, același mangaka a mai scris si Tsuki ni Hoero.
Um și un alt manga pe care-l recomand e Ai to yokubou wa gakuen de. Din păcate e on-going dar se poate citi fără să ramai în pom pentru că poveștile sunt fragmentate, doar instituția în care are loc acțiunea e aceeași. ~
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#4
De Aibu ati auzit? 23 Oh yeah... Sa nu uitam de Dark Road, Sweet Dog Food si logic si inevitabilul, Hide and Seek. :]] De vreo trei sau patru ori citita manga, as mai reciti-o. 3 Sex Therapist (parca in ultimul capitol o fac in trei *rawr*, daca nu incurc mangaurile :]], dar nu, asta-i unica, numele-i). Si logic, Hei! Doctor. ;] Oh da, ce cutelacheee e tipul din manga a douaaa!!! ;x Vaaaaai! Ce mare e in comparatie cu seme-ul, dar tot "lesina" in bratele lui dupa un "hugulet mititel". ;;] Acum citisem o manga... Ah... am uitat cum numeste, long title, dar ma duc sa vad (e romance, mie-mi statea inima in gat cand i-a zis ca e din mafie Ray, vaaaaaaai - mai si ascultam muzica trista :]]). Ai ga Kami wo Korosu Toki, asa se numeste. ;] Eu nu vi-o recomand, dar daca doriti... OMG! Uitasem numele prea iubetei mele manga (nu e chiar iubita, dar imi place, n-am o manga favorita in genul yaoi :]]), Baby bitch! - stiu, numele m-a atras. : - ?? Deci, pot spune ca ala in dungi este iubirea meeaaaa! Vaaaai, si tipul... uke-ul, DOAMNEEE!!!! AL, sari baiatul!!! E cineva mai tare si macho decat uke-ul tau!! @_____________@ Mai era una, Garasu no sana, sau ceva in genul. Uh, pe placul meu. Si partea aia cand el se ruga si plangea... TT^TT Mai era una, nu i-am retinut numele, desii am stresat status-ul meu cu acea manga. TT^TT Oh, Sugetsu-samaaa!! TT^TT Si cum frati-su murea alturi de persoana iubita, sub tone de pietre... si ca frati-su nu stia nimica, iar cand a aflat... Vaaaaai, dar replica de pe la sfarsit "Poti sa pleci, dar eu te voi urmari" sau ceva in genul. TT^TT Cum poate sa-l lase sa scape, asa? Ce prosc e devilul lui red. TT^TT "My devil red..." am murit la fraza asta (in ghilimele). Daca o s-o gasesc, va anunt. ^^ Personajele-s cam asa, dar merita. 4 Ce bine i-a facut lui ala (sa nu-i zic bitch - ups, am spus-o), asa, omoara-l! 45
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
Weell, câteva manga-uri yaoi citite de mine ^^

1. Junai no Seinen
2. 24 Jikan Renaichuu
3. Virgin Love
4. Acid Flower
5. Adult na Kaihatsushitsu
6. Ai to Yokubou wa Gakuen de.

Well, trebuie să-mi mai aduc aminte numele celorlalte manga-uri yaoi sau măcar să le caut. Dammit, so many xD.
Btw, cele spuse mai sus nu-s very hard, but give it a try - seems good... :]

#6
Lasa, lasa, e bine. Aici exista o mare familie yaoistica si nu este nicio problema (pentru noi). 21 Oricand iti putem recomanda, sa stii.
Anyway... sunt o gura mare, o sa incerc sa scriu doar cateva cuvinte, nu sa abarez ca intotdeauna. >.<
Running on empty - e manhwa si e romance, fara nimic "urat". E absolut dragalasa si povestea celor doi, care-i colora (in intregime 15), te capteaza. *dreamimg* Iubirea adevarata. Si sfarsitul e... happy, kawaii!
Candy (Yaoi) - vreti ceva scurt si yaoi, cred ca-i mature (nu mai tin minte)? Asta e ceea ce cautati. *laughs*
Momentan uit ce am citit si ce nu, si chiar daca am citit ceva mai multe mangauri, nu sunt spectaculoare, iar majoritatea sunt doar sex, sex, viol. >.< Chiar daca stiu ca asta vrei, nu m-au "uimit" or something ca sa le scriu...
UGH - Under Grand Hotel (parca). GENIALA MANGA! Sex, sex, sex, sex, sex, sex, sex, sex (peste 400 de pagini manga 15 -scene d-alea vreo unsprazece pagini, cateva de vorbit, sa revenim la alte scene dintr-alea-, a fost usor de lecturat pentru mine), viol (parca), inselari, gelozie, mai multa gelozie, impacare cu sex, sex, sex, inselare (si tot asa). *rolling* Manga-i extraordinara *me*. Swoardfish (genial nume, apropo) e...=p~ Sa fac sau sa nu fac ca si k-popistii aia cu "That's me! B*tch, don't thouch him!"? *laughs* Lasa, il impart. Acum sa tac *zipper at the mouth*
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Well iubesc yaoi si iubesc si manga. Pe langa cele deja mentionate am mai citit:
-Innocent Blue (era si in romana si mi-am zis de ce nu? Stilul e kawaii, nu are sex explicit si desi urasc ca la o manga yaoi sa se intample asta, aceasta manga mi-a placut XD chair daca nu am terminat-o)
-Escape (la fel tot in romana si desi e oneshot mi-a placut desi puteau ace mai multe scene 45)
-Kawaii Beast (mai multe povesti scurte dar, precum titlul kawaii XD)
-Osewa Shimasu (no comment)


Si revin cu un edit pana imi verific lista 21

Edit: Love Stage!, Perfect xxx, Neo Arcadia - Yami ni Saku Niji, Rutta to Kodama

Psycho XD

#8
A citit careva Koisuru Boukun? Ova presupun ca le-ati vazut 21
Am si eu o lista cu manga pe care le-am citit dar Va Recomand sa cititi
You're my love prize in viewfinder xD desi e inca ongoing ^^

1.Crimson Spell [ongoing]
2.The guide of love
3.Cat and master dog
4.Myuuzu Gakuen de Aou
5.Mede Shireru Yoru no Junjou
6.After I Get Drunk On You

Am mai multe dar nu-mi aduc aminte acuma...pe toate le puteti gasi pe Animea
[CENTER][Imagine: shiki-natsunocopy.png][/CENTER]
[CENTER]Together forever ! xD[/CENTER]

#9
Mn, a citit cineva de pe-aici Warui Series? E o serie întreagă de manga yaoi destul de drăguță, aparținându-i lui Mei Sakuraga. Câteva din manga-urile ale căror nume le mai știu sunt:
1. Koi ja nai Kedo (aici intră și un „ Warui Koto Bakkashite Gomenasai” )
2. Kirai ja nai Kedo
3. Kare ja nai Kedo
4. Warui Koto Shitai
5. Waruiko demo li?
6. Mujihi na Anata
7. Mujihi no Otoko;
Mai erau câteva dar nu le mai știu numele, deși cu siguranță le-am „savurat”, dar știu că erau în jur de nouă. Am mai citit și altele, dar nu mi-au plăcut așa tare încât să rețin numele. Cam primul meu manga yaoi citit a fost Brother x Brother care nu e chiar hard, dar e o poveste interesantă și-mi plac mult personajele -apropo, Brother x Brother e ongoing-.

#10
Am observat că există un topic de recomandări yaoi, dar nu şi unul cu de toate 21 Am căutat să văd dacă mai există unul, dar nu am observat. Dacă totuşi am sărit peste sau topicul meu nu este bun etc., rog un moderator să-l închidă.
So, dacă aveţi recomandări de făcut, postaţi aici. O să încep eu:
- Five- încă nu am citit această manga în întregime, dar cât am citit pot spune că îmi place foarte mult. Genuri: drama, romance, school life, shoujo. Şi mai are pe alocuri şi comedie, iar feţele personajelor fac toţi banii.
- Watashii ni xx Shinasai- Povestea este genială, personajele foarte adorabile cu personalităţi foarte atrăgătoare. Genuri: comedy, drama, romance, school life, shoujo.
- Kokoro Rental- Şi ultimul momentan. E un one-shot. Genuri: Horror, Supernatural, School Life, Shoujo. De fapt, nu e chiar un horror. Am citit-o la o recomandare şi din cauză că e un frumuşel 21
So, voi ce ne recomandaţi?

She's wiskey in a teacup.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)