Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the song 2.

#11
Oarecum interesanta ca instrumental. Interesanta si ca versuri. Voce placuta. Cam lenta pentru mine. Spre final devine mai... altfel; si asta ii da un punct in plus, pentru ca. E relaxanta, placuta. 9/10.

Us Placers
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#12
Destul de interesanta. Vocile se integreaza relativ bine in negativ, refrenul imi place, e catchy.
Sa zicem .. 9, avand in vedere ca e perioada aia din an cand toata lumea e 'minunata'.

Next: Nimeni Altu' - Inca o Poveste
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#13
Well,sincer nu prea ma atrage astfel de muzica,insa nu te judec,am prieteni si colegi care asculta asa ceva,asa ca m-am obisnuit putin cu genul.Mie-una nu imi place deloc,versuri...eh,ma rog.
Nota 6.5 :]

http://www.youtube.com/watch?v=H7MHZpSNJQc
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#14
Nu ma judeci? Cei care asculta rap sunt niste drogati antisociali care o sa te bata si o sa-ti fure tot ce ai cu prima ocazie. Nici eu nu te judec pentru problemele tale.

Revenind: f(x)? Cum am spus, nu te judec. Asa... urasc genul asta de muzica. Negativ idiot. Nici macar nu are acel ceva care sa te faca sa te distrezi. E doar o aiureala fara sens. 5 pentru efortul depus de... alea.

http://www.youtube.com/watch?v=4WezusURMbY
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#15
Kanye? Nu e rau. Dar e prea lenta. Suna cumva de Craciun chiar daca nu e. Totusi merita ascultata pentru versuri. Mesajul 'nu ne pasa' e potrivit pentru noi in general, pentru adolescenti 21 nu stiu de ce am spus asta. Si cantecul asta e perfect pentru copii? Nu prea cred 21 II dau nota 8.
Next: Nightcore - Lights Are On
[Imagine: ak8THBQ.png]


#16
Holymotherofgod <3
Taken, taken, taken, ha ha ha *postscurtpostscurtpostscurt*
____________________________________________________________________________
Shy e prima melodie pe care am ascultat-o de la Sonata Arctica. Vocea lui Tony, corzile alea, totul suna atat de bine incat mi se pare imposibil sa-i rezisti. Ca tot veni vorba de instrumental, are o tenta medievala, pare-mi-se ca te duce cu gandul la vremuri de demult, cavaleri etc. Versurile nu au nicio treaba cu armonia medievala, dar nu pot spune ca sunt urate, cel putin partea cu "I see reflections of me in your eyes" mi-a placut in mod special.
10, cu ochii inchisi.

Next: Blind Guardian - Lord of the Rings
Melodia asta, combinata cu ingeniozitatea lui Tolkien [si aici ma refer la cei care stau cu cartea in mana in momentul asta], pure epicness.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#17
Vocalul suna foarte ciudat, wannabe Kurt Cobain numai ca screamo, instrumentalul nu ar fii prea rau daca nu ar fi avut aceste "rupturi" intre ele. Versurile sunt, intr-un fel jalnice, lipsite de feeling-tipice,insa are vreo 2 randuri interesante si pentru asta cresc nota la 7 .

Apocalyptica - Path
Do not speak unless you can improve the silence.

#18
Oh, Skillet. Nu am mai ascultat de ceva vreme. I like this song, even tho is not my favorite from Skillet, I still enjoy it.

Are un început foarte drăguţ. Aş fi putut spune că instrumentalul face totul la melodie, dar nu ar fi deloc adevărat. Versurile îmi plac, cred, cel mai mult, plus că vocile sunt atât de potrivite cu restul melodiei ( în ceea ce priveşte instrumentalul şi versurile and all, I mean ). Pur şi simplu există un fel de armonie între toate cele ( I feel awkward, I think I repeat all the things I say in some other replays, lol ). În orice caz, melodia e destul de reuşită şi îmi place.

I need a hero to save me noooow

Nu pot spune neapărat dacă transmite ceva emoţii puternice, dar melodia are o notă destul de puternică şi prin tonalitatea aceasta transmite destul de multe, it doesn't make me sing but it makes me to listen to it again and again, which is a damn good thing.

Fără a o lungi, melodia asta mi-a plăcut dintotdeauna and I still like it.
10, without a doubt.

muse, uprising

#19
Nu-mi place. Nu mi-a placut niciodata. Da, e catchy, e draguta, versurile sunt caracteristice lui Tuomas, dar comparat cu alte cantece de-ale lor e... atat de comerciala. Nu e ingrozitoare, dar nu reprezinta Nightiwish, sau ce am crezut mereu ca erau ei. Vocea Anettei e caracteristica oricarei cantarete pop. Sweet, dar nu are putere. Cred ca o sa-i dau totusi un 8, just because i love Nightiwsh.

Next: Amanda Somervile - Windows
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#20
cred ca ii dau...10, dar nu pentru ca inca mai sunt in perioada craciunului ci pentru ca eminem a fost, la un moment dat, unul dintre preferatii mei si acum mi-am adus aminte de el...dar si pentru versuri si linia melodica. eminem mereu a spus macar o parte din adevar in versuri, iar melodiile lui ma faceau sa imi schimb parearea despre unele lucruri.
next=> http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U
sper sa va placa
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favourite Anime Song Kyo 67 42.566 10-12-2011, 09:58 PM
Ultimul răspuns: Black Rose
  Rate The Song :P Grazy 1.080 455.695 19-12-2010, 03:23 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)