Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the Stand Up

#1
Dupa cum poate bine ati ghicit, pe modelul celorlalte threaduri, am facut unul special pentru Stand Up, fiindca umorul bun merita impartit, chiar daca vine in cantitati mai mici.

Momentan voi incepe eu cu un clip gasit din pura greseala, in timp ce ma perindam aiurea pe youtube, ca mai apoi dupa scurte cercetari sa mai gasesc o colectie Comedy Central ce-l includea si pe comediantul respectiv.

Mitch Fatel
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Was he high?21 ca asa suna. Anyway, tipul are cateva momente funny, mai ales din cauza ca vorbeste ca si cum ar fi high, dar nu e genial. Poate ar fi trebuit sa isi mai schimbe putin si tonul vocii pe masura ce mai zicea cate ceva, asa e sec mai tot filmuletul. Ca nota cred ca ii dau cam...7 zic eu.

Next stand up is: Gabriel Iglesias
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#3
Gabriel! Tipul nu-mi e necunoscut, ştiu de vreun an câteva din filmările Hot & Fluffy comedy special şi trebuie să rescunosc că vocea lui şi felul cum îşi ridică/coboară tonul precum şi mimica fac mai mult decât glumele din toate înregistrările. "I know, huh? " şi faţa pe care a făcut-o după ce a spus asta cât şi "I'm not a stripper, I'm an entertainer." - "No, I'm an entertainer. You're nasty." au fost funny.

http://www.youtube.com/watch?v=ubbB1kH5B...re=related
^Jim Carrey
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#4
Ha ha ha, Jim Carrey la inceputul carierei lui, imi aduc aminte cu drag cum vizionam stand-up-uri mai vechi ale lui. Expresiile lui fac 50% din tot umorul pe care il afiseaza. Este genial desigur, am ras chiar de cateva ori in acele zece minute si chiar daca l-as revedea, as rade desi stiu glumele. Sa zicem 9 pentru ca mi se pare putin tras de coada la un moment dat.

Doar o parte din special-ul Weapons of Self Destruction a lui Robin Williams. Genial, zic eu
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#5
Am vazut tot show-ul mai de mult cand a apaut. Absolut genial omul, desi pentru primele 10 minute eram "WTF omula asta vulgar e acelasi Robin Williams? ". Foarte amuzant, dar mi s-a parut ca sare prea repede de la o gluma la alta fara sa le lege in vreun fel. 9 din cauza asta

Rowan Atkinson
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#6
Ahaha, Rowan Atkinson is simply funny and it's weird to see him out of Mr. Bean's skin. Dar este unul din comediantii si actorii de comedie consacrati. Tin minte ca l-am vazut in Blackadder impreuna cu Stephen Fry si Hugh Laurie insa nu prea l-am vazut in skituri. E o schimbare, dar e una mult prea scurta, cred ca o sa caut mai multe clipuri pe youtube. 10




Asta e un extract dintr-un episod din "Whose line is it anyway?" care se bazeaza pe improvizatii. Enjoy!
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)