Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profesori enervanti.

#11
Profi enervanti...as avea si eu cativa
1)Profa de istorie
Deci e absolut INSUPORTABILA.La ea cand te asculta si ii spui lectia perfect fara sa te balbai iti da 9 si 10 iti da doar daca mai raspunzi si la o intrebare din urma.E absolut crizanta.Ma enerveaza la culme.Ma mir ca mereu cand ma asculta pe mine o prindeam in toane bune si se facea sa invat lectia perfect in ziua aia si imi dadea 10 fara sa ma mai intrebe din urma.Am foarte mare noroc.
2)Pe locul 2 se situeaza profa de sport.Deci ea la fiecare ora ne spune acelasi lucru,ma rog baietilor le spune cand joace fotbal si pierd:''Voi sunteti la fotbal sau la balet?Pana si niste fetite se misca mai bine ca voi,maimutoilor.''Si dupa ce pierd ii pune sa faca 50 de flotari si 50 de genoflexiuni.Iar la fete...Cand jucam bascket si nu nimerim cosul ne pune sa facem 100 de abdomene...E nebuna femeia asta....E dusa rau cu pluta....Ma enerveaza extrem de rau. 14
3)Pe trei profu de chimie.Frate deci e obsedat de sex.La ore vorbeste aproape numai de sex.Si pe fetele de la mine din clasa ne atinge pe fund.Mai sunt unele fete care la ora lui sunt imbracate cu bluze cu decolteu si in ora se uita numai la decolteu aleia si la fundu' ei.Frate,deci e psihopat rau de tot,plus ca mai are si 55 de ani,dar arata de 100,asa e de urat.
4)Si pe ultimul loc e profa de engleza...Deci frate la ora ei nu poti misca,ca daca te vede ca vorbesti iti da direct 4.Si mai are un obicei extrem de enervant.Din 5 in 5 minute se holbeaza la noi dupa care spune4aca va prind vorbind va dau afara una doua.Nu va merge cu mine sa stiti.
Doamne e foarte enervanta si cand ne da teste zici ca esti la examenul de admitere la facultate asa sunt de grele.
Deci cam astia sunt toti profii mei enervanti.
[Imagine: j5atg3.png]


#12
Sunt de părere că de obicei este problema elevului, nu a profesorului.Mie mi-au plăcut profesorii pentru că mi-a plăcut materia, sau invers.Treaba lor este să ne predea, nu să amâne şi să vorbească despre altceva (anul acesta nu am făcut nici măcar o oră de latină, fapt ce m-a deranjat a dracu' de mult, pentru că eu chiar vroiam să ştiu ceva latină ; la fel şi cu franceza, nu am făcut decât vreo 2 ore tot anul, ori că profa venea la şi jumate apoi vorbeau ăia cu ea până se suna or etc - aceeaşi profă).Asta este treaba profesorului, să vorbească despre materia lui, fie că e plictisitor sau nu, pentru asta sunt plătiţi.
Am urât-o pe profesoara de istorie/geografie o dată când a fost nedreaptă cu mine, dar ura s-a diluat pentru că de atunci nu a mai făcut acea greşeală cu nimeni, şi oricum, ea în genere este cinstită.Îi spusesem toată lecţia de la cap la capăt şi am răspuns corect la toate întrebările din urmă şi ea "9, ia loc." I-am cerut explicaţii şi-mi zice "Aaaah, vrei 10 ? Păi ia zi tu din Carpaţii Orientali ..." Heh, era semestrul 2 şi ea-mi cerea informaţii pe care ni le dăduse la începutul semestrului 1.Ce-i drept, nu am mai învăţat de atunci de nota 10 pentru că ... mă plictisisem.
Am urât-o şi pe profesoara de religie, pentru că mereu îşi obosea gura pe mine, pentru muzica pe care o ascult şi era foarte frustrată că eu nu cred în dumnezeu.Am avut mai multe altercaţii cu ea, iar ultima s-a încheiat, ea urlând la mine "Nu vreau să mai vorbesc despre aceste lucruri cu o persoană care nu merge la biserică deloc !" Hehe ...
Pe profa de tehnologie nu pot zice că am urât-o ci doar era enervantă.Ne preda prea mult şi ştia foarte bine că nimeni nu învăţa - nu am învăţat niciodată la ea şi mereu am copiat tot din caiet la teste.Ne-a predat şi-n ziua cu testul naţional la română - evident, nu am scris nimic.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#13
Pe primul loc cred ca e si a fost proful de mate . Era cotat ca unul din cei mai buni profi de mate din judet parca . Ideea e ca la clasa preda ca dracu , sa nu intelegi , ca sa faci meditatii cu el . Am facut in clasa a sasea , iar apoi am facut cu altul . Partea proasta e ca el a aflat asta si facea asa o discriminare .. La teza de pe semestrul doi a venit total neorganizat , a venit la ora la si 10 si a pierdut si foile de la numarul 1 . Deci a dat o foaie la o banca si numarul 1 facea punctul 1 , 3 si 5 de la sub 1 , numarul 2 invers si tot asa . Si-ti puncta cacaturile alea mici cu un punct , de greseai din prostie si neatentie . Plus ca a fost multa geometrie . Okai . Nu am avut timp sa termin , ca dupa ce ca ne lasi o ora , mai vii si la si 10 si mai stai si 10 minute sa te hotarasti . Am asteptat cam o luna sa ne aduca tezele . Intre timp am dat si examenul . Intr-o zi vine la ora si ne zice : pii stati sa vedeti , au fost notele mici , bla bla , maine dam alta teza . Si cica ne trece nota mai mare . Buuun , totul bine si frumos . Invat eu seara toate formulele alea nenorocite ca stiam ca la prima nu am facut nimic . Cand vine in clasa ne pune sa deschidem culegerea si ne da un test de acolo . Asta fiind teza . Partea de geometrie nici nu ne-a dat-o deci am facut perfect . Dupa o saptamana vine el frumos cu amandoua tezele . La prima am luat 6.5 , la a doua am luat 9.5 . La toti le trece nota mai mare si nota mai mica in oral . Mie si la inca 2 colegi care nu fac meditatie cu el ne-a facut media . Si asa mi-a trecut mie 8 in teza si un 7 in oral . Si mai multe chestii gen "Daca te scot la tabla nu o sa stii , asa ca mai bine sterge tabla" . Il urasc , l-am urat si ma bucur c-am scapat de el .
Apoi ar mai fi profa de desen . E o pipita dasta proaspat iesita de pe banci , cu un are dala de ma abtin . Miiica , decoltee , chestii . Baietii morti dupa ea . Tot timpul a avut ceva cu fetele . Ne-a dat un test si zice " Explicati constructia arcelor ! " Ma apuc eu sa scriu teorie , trece pe langa mine si-mi zice : pi , ma , fetita . Mie-mi desenezi . Si incep eu si colega de banca sa ne luam la cearta cu ea ca nu a precizat de la inceput . Scriu oleaca de teorie si apoi desenez . Dupa test , baietii vezi , aveau emotii . Intreaba unu' : Doamnaaa , pot sa merg la baie ? Si zice : Da 5 . Inca unul . Inca unul . Vreo 5 . Intreb si eu : Doamna , pot sa merg la baie 5 ? Si-mi raspunde cu un NU categoric . Plus ca a facut multe faze si e cam paracioasa .
Si mai e si profa de religie , care , daca m-as apuca sa spun tot ce i-a iesit in 4 ani de zile din gura nu m-as putea opri . Dar dau un exemplu : " Fetele , puteti fi violate si puteti ramane gravide , asa ca mare , mare atentie " -> Are vreo 30 de ani , decoltee , chestii , nu prea aduce a profe de religie . Si .. "Baietii , daca vi se scoala in public nu e de bine" . Okai , in tabara , da' nu cred ca zici asta unor copii de clasa a .. cincea . Plus ca-mi scoate mereu ochii si-mi zice " Fataaa , iar stai suparata . Fataaa , iar esti in negru . Fataaa , nu te mai tunde , lasa-ti parul lung . Fataaa , nu te mai boi cu rimel la ochi" . Etc etc .
Si cam astia sunt profii care ma enerveaza , pentru ca , recunosc , marea majoritate a profesorilor din generala au fost niste persoane deosebite si demne de tot respectul .

#14
Şcoala la care am fost eu era plină de profesori enervanţi . Absolut fiecare era super stresant .

1. Profa de tehnologie. Ţaţă bârfitoare . Îi ştia pe toţi copii din şcoală. TOŢI . Şi îi dădea o satisfacţie sadică să ştie cine cu cine e, de ce s-a despărţit ăla de ăla... Şi am trecut şi eu, evident, prin asta. Am avut un prieten care îmi era coleg. Nu puteam să stau cu el în bancă , că făcea, Loredana , Colegu', mâinile pe masă . Lasă că nu îi e frig lu' Loredana la mână . Nu puteam să ne uităm unu' la altu . Ne preda tehnologie şi desen. Şi eu cu el făceam o planşă . Şi stăteam unul lângă altul. Destul de firesc. Ea : Loredana, vezi că are buzele puţin mai la stânga . Sau, Hai, nu vezi că ea e supărată , ajut-o să treacă peste. O dată, după ce mi-a pus un 4, am întrebat-o ce naiba avea cu mine. Şi s-a crizat, şi el venise la mine, pentru că plângeam . Pa medie . Şi ea repede, haide, ai grijă de ea. Probabil că era frustrată.

2. Fosta dirigintă. Am avut 2 diriginte. Prima, era foarte intimidantă . Vroia să ştie tot, cum a murit maică-mea, de fratemiu, de tata de TOT. Era scarry . Şi mă tot întreba de o colegă care ieşea cu nişte tipi mai mari . Şi mă lua : Cu cine a mai fost Andreea ? Era foarte foarte stânjenitor, pentru că eu ştiam , era bff- ul meu . Şi o minţeam cu neruşinare : )).

3. Profa de franceză. Cred că ea este cel mai prost pedagog din lume . Era tânără, şi de fiecare dată când noi nu eram cuminţi, mă rog, aproape în fiecare oră . Aşa, şi ea nu ştia să ne facă să tăcem . Şi se străduia. Când nu îi ieşea, plângea şi pleca de la oră . Frate. Ca profesoară era ok, dar ca pedagog era enervantă rău . Să plângă ca o cretină ...

4. Profa de chimie. O dată , a trebuit să îi dau un cadou. Se împărţeau cadourile pt. profesori, şi eu repede , daţi-mi şi mie. Când am văzut profa de chimie, mi s-a făcut frică . Când am ajuns în faţa ei, am spus din partea clasei a 5a, deşi eram a 7a. Îmi era frică, mă bâlbâiam, bff-ul meu râdea în spate, mie îmi venea să râd ca o apucată şi nu puteam să mă abţin . A fost groaznic. Sau odată m-a ameninţat că îmi smulge bretonul . D. a ţipat "Nuuuuu!" . A păruit-o pe ea. Trebuie să menţionez că era genul care te bătea. Frate, şi era o namilă de om . Şi când venea la tine pe tocuri rămâneai speriat. Avea palma foarte, foarte grea. Ştiu că D. a contrazis-o, şi a vrut să îi dea una, şi mi-a dat şi mie una, din greşeală, pentru că stau în bancă cu ea. Vipera . Apoi, e genul ăla : Nu ai învăţat ? Proasto ! Proaaaasto ! Aşa că mai toţi învăţau . Şi ameninţa mereu , te las corigent nu ştiu ce . Deşi le punea 3, 4 la sfârşit îi trecea pe toţi . Fiecare. Şi îmi era o ciudă. Pentru că eu învăţasem ca o apucată , şi ea îi trece pe nimic. Not fair.

Ar mai fi , profa de muzică, geografie, română ( idioata. ) şi civică . Dar şi aşa am scris o tonă : )).
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#15
Sunt si d-astia.
Profa de tehnologie. OMG, pur si simplu nu o suport. Are o obsesie: nu ne lasa sa zicem niciodata "tehnologie", trebuie sa zicem "educatie tehnologica". Wtf. Si are asa un fel de a vorbi, tot timpul stramba din nas si vorbeste inceeeet de te iau dracii pana termina ea ce are de zis. Si la absolut toate notele pe care le pune, zice la sfarsit "cu indulgenta". Si ne da tot felu' de proiecte aberante.
Profa de geografie. Nu stiu cum a ajuns profesoara. Ora ei e una din cele mai plictisitoare, si preda ca dracu`. Se incurca in propriile cuvinte si uneori ne da informatii gresite. Da teste fulger si habar n-are sa corecteze (desi uneori asta ajuta, avand in vedere ca se intampla sa dea si puncte in plus =)) ). Si cand te asculta, te intrerupe la fiecare 5 secunde si dup-aia zice ca nu i-ai zis nimic. Nu stiu, cred ca e batuta-n cap.
Profa de engleza. Cred ca are cea mai enervanta voce din Univers. Frate, ma zgarie pe creier si mai mult urla decat vorbeste. Si ea da uneori informatii gresite. Siii~, ca profa de geografie, te intrerupe la fiecare cuvant si are un accent nasol. Si daca o intrebi ceva vine la tine la banca si se apleaca si vorbeste cu tine de parca ai avea 5 ani, bleah. Orele ei sunt aparent interminabile.
Proful de civica (si fost de religie). Fanatic. Nu poti sa intretii o dicutie cu el ca zbaaang il baga si pe Dumnezeu. Vrea sa stim lectiile pe derost si cand dezbatem un subiect, incearca sa ne insufle ideile lui, nu ne lasa sa ne exprimam si propriile opinii sau le combate imediat. Scriem o groaza la ora lui. La inceputul fiecarei ore ne tocmim cu el sa ne dea drumul mai devreme si intotdeauna zice acelasi lucru: "Daca sunteti cuminti si bla bla bla va dau drumul la fara un sfert".:| [p.s. pauza e de la fara zece] WTF. =))) Si ne vorbeste de parca am fi la gradinita.
Si cum as putea sa uit de minunatul profesor de matematica? Nu as putea.
Deci profu' de mate. Nu e chiar la fel de enervant ca si ceilalti, dar are si el faze. Cand nu e in toane bune stai dracu` in banca ta. :)) Si nu vreau sa fiu nesimtita, dar in ultimul timp uita ce ne preda si dup-aia zice ca de ce nu ne-am invatat. o.O Si de multe ori in timp ce vorbesti cu el, daca se enerveaza, incepe sa urle si, mna... e nasol. ^^ Daca te prinde cu guma te pune sa ti-o lipesti in par. o.O Si faza mai nasola e ca, desi o sa arati ca un idiot, mai bine ti-o lipesti decat sa vina el la tine. =))
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#16
Cu ce sa incep? O.O E lunga lista T^T
Profu' de istorie [si de civica] - OMFG, omul asta te poate plictisi pana la moarte...Orele lui decurg asa incet si plictisitor. E mereu calm de iti vine sa il iei la bataie si asa pasionat de materia lui incat reuseste sa ma scoata din pepeni. Si mai am si un coleg care ii canta in struna si amandoi incep niste discutii extraordinare in ora si ajung in detalii pe care nu le stie nima si nici nu intereseaza pe nimeni si ma calca pe nervi cu niste teorii idioate si mai face si cate o criza in termeni istorici, legata de economia din ziua de azi si il da exemplu pe x si y care au trait in 1900 toamana >.<
Profa' de religie - iubita mea profa de religie, pe care o ador si o respect de pic >.< Cel mai mult imi place cand incepe sa ii condamne pe rockeri si sa sustina sus si tare ca acestia sunt satanisti, pacatosi and so on. Sau ne da cate o carte sa citim din ea in fata clasei si din fericire eu am nimerit un excelent capitol care trebuia sa il citesc despre un nene care voia sa se castreze >.< Si o mai apuca crizele si p'asta cand isi aminteste de homosexuali si [din nou] de rockeri si incepe sa ne tina teoriile lu' peste.
Profa' de biologie - O alta splendoare. Obsedata de curatenie si geamuri deschise, din vina ei am facut eu rost de gripa -.- Vorbeste asa deschis despre situatii jenante si da amanunte care nu sunt necesare, si exemple handicapate si mereu cand iesi de la ora ei te simti bolnav 22
Profu' de chimie - Asta ma enerveaza printr-un singur lucru: vine in clasa cu mai bine de 5 minute inainte sa se sune de intrare si incepe sa preadea si ne mai tine si in pauze...Si e sadic >.< Si de asemnea are in el teorii si exemple idioate de pe vremea lu' Pazvante Chioru'
Cam astia sunt, restul profilor sunt foarte ok XD
KyuMin.

#17
Wow cred ca as putea scrie un roman cu lista mea de profesori enervanti.Sunt multi, nu ii voi pune pe toti, deoarece este imposibil. E plina scoala de ei, nu stim cum o sa scapam xD

1. Profa de sport - este una dintre cele mai enervante femei din scoala. Te pune sa alergi ca un tampit prin toata sala aia daca ai intarziat un minut si nu te crede ca nu mai poti. Ultima nota in clasa a7a a trebuit sa fie pusa pe proba de rezistenta, iar fetele trebuia sa alerge 8 ture de sala O_O Iar sala pot sa spun ca este gigantica. Nimeni n-a putut mai mult de 6, in fine eu am facut 5 cu o colega xD Si urla la noi ca ce facem O_O Ca nu putem nimica, imi venea sa o injur. Daca lesinam acolo ea ce facea? Nimica, ar fi spus ca eu sunt de vina.

2. Profa de muzica - o nebuna scapata e sup control. E o baba pitica rau de tot care imi ajunge pana la genunchi cu un coc in cap de cinci ani. Nu am vazut-o decat cu cocul ala. Oare ce-o ascunde in el? O_O Ea nu iubeste pe nimeni daca nu ascultam muzica populara, ne da afara din clasa zicand :" Asta pentru ca nu iti iubesti poporul" si nu ne lasa sa intram toata ora xD Odata ne-a facut atei, ca cica nu-l avem pe Dumnezeu in noi, doar pentru ca nu i-a placut cum am cantat "Hristos a inviat" xD De Craciun cand am vrut sa-i dau cadoul din partea clasei a spus ca nu primeste mita O_O Duamne fereste. I-am zis " Doamna, ce mita, e un cadou pentru sarbatori" si ea "Redati-mi libertatea" :]]E ciudata rau. Ultima ora de miercuri o are cu noi, odata eu am mai stat o ora in plus cu unii prin curte si m-am intors in clasa, deoarece mi-am uitat ceva cam dupa o juma de ora. Femeia aia era acolo singura, se uita pe pereti. Nu am bagat-o in seama, am lasat-o sa-si continue treaba xD

3. Profa de desen - e o ciudata o_o E atat de vesela cand intra in clasa, incepe sa danseze prin clasa cand ne explica ceva. Si nu intelege frate nimica, trebuie sa-i explici de 50 de ori. Anul asta au trebuit sa fie predate manualele intr-o marti, iar marti noi aveam desenul. Bine inteles ca nu mai aveam manualul, iar nebuna a inceput sa ne explice ce tema avem, un comentariu pe baza unui desen din carte, iar noi " DAR DOAMNA , NU AVEM CARTE " asa toata ora O_O Si ea nu intelegea.... iar un coleg " Dar ce va este atat de greu ? Nu avem carte" =]] si tot n-a inteles O_O

Ar mai fi si cea de biologie, tehnologie, mate, una din profele de engleza si diriga de franceza. Nu mai scriu si despre ele, dar toate sunt la fel de idioate.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#18
Eu îi urăsc pe toţi. Unii nu ştiu să explice, alţii au ceva cu tine şi nu te lasă în pace, mai găseşti vreun deştept care nu ştie să calculeze calumea şi te trezeşti cu cine ştie ce notă, alţii sunt urâţi şi nu vrei să vi pe la orele lui că nu-ţi place moaca şi multe alte cazuri.
Cea pe care nu o suportam era diriginta, era de matematică şi oricât ar fi încercat ea să predea calumea nu întelegeai tot de la ea şi încă ceva care mă enerva la culme, vinerea, ultima oră, aveam dirigenţie şi nu făceam nimic, stăteam şi ne uitam unii la alţii, şi mă enerva faptul că nu ne lasa să plecăm acasă. 22
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#19
Vai de capul meu! daca am crezut ca la topicul cu COLECTIV as fi putut scrie mult, aici as putea scrie chiar un mic roman! Daca pe voi va enerveaza un profesor doar pentru ca e plictisitor sau e strict, va zic eu ca ce diriginta am apucat eu intr-a opta, nu o sa mai pupe nimeni decat daca in data de marti 13 se aliniaza planetele perfect si luna va fi plina si rosie! Voi incepe sumar, cu numele: Rodica Cana! Si ignorand cacofonia incredibila a numelui ei, partea amuzanta e ca noi toti spuneam ca este sotia lui Ceasca! Si ca sa o plasam si in timp&spatiu voi incepe cu cateva generatii precedente.

1 A venit pensia...

Intr-o oarecare zi a liceului X, in curte se aflau niste pusti. Urmau sa faca o descoperire ce i-a transformat in eroi si anume o cioara moarta! Cum ei nu o suportau de Cana, s-au gandit sa ii faca o farsa! Si au vorbit ei intai cu clasa la care urma sa aibe ora si le-a spus sa faca pe prostii si sa spuna ca nu vad nimic pe geam! Apoi s-au urcat la etajul urmator, in sala paralela si au lansat ca niste papusari adevarati, cioara cu o tigara aprinsa in gura. Dedesubt, nestiutoarea profesoara a indicat elevilor prezenta ciorii la geam dupa cum reiese in urmatoarele:
-No, inchide geamul mai copchile-pauza brusca de cateva secunde- domnisorii mei, e o cioara la geam!
-Nu doamna! N-are cum! Nu vedem nimic! Vi se pare! rosteau vocile amuzate ale elevilor!
-Cum nu o vedeti? Si fumeaza?!
In acest moment criza generala de ras s-a iscat, cioara a disparut de la geam iar Rodica a disparut spre directoare. La auzirea acestor aparente baliverne, directoarea i-a recomandat iesirea la pensie pe caz de boala. Zis si facut numai ca nu s-a terminat totul aici...


2 The second coming!

La inceputul clasei a opt-a diriginta noastra de istorie ne-a parasit pentru ca urma sa nasca. Si in loc avea sa apara o profesoara venita de la pensie, o anume Rodica Cana! Noi vazand-o la prima ora de curs vorbind foarte formal, si prezentandu-ne diplomele ei, ne-am gandit ca chiar o sa facem matematica! Insa la nici 10 minute dupa ce a intrat in clasa a facut cea mai mare gafa posibila; inainte sa se puna pe predat, ne-a facut urmatoarea urare: "Sa curga teorema, domnilor!" Si parca blestemul crizelor de ras nu s-a putut abtine si de data asta! Dupa 2 ore de predare, nevralgiile nu ne mai paraseau din cauza vocii ei pitigaiate insa ne destindeam de fiecare data cand aveam ocazia; cum ar fi atunci cand ea se oprea din vorbit pe motiv ca ea nu face politie cu noi. Si in momentul ala radeam de moarte vazand cum ii facea mandibula! Dupa doar o luna deja am realizat ca ea are ceva probleme la bibilica! La un moment dat nu mi-am facut tema la Cana si ghici cum am scapat de verificare? M-am mutat cu tot cu banca dubla de pe randul de la fereastra pe randul din mijloc! Ea nu a observat nimic iar clasa nu mai putea de ras. Si poate va mirati de ce am inceput noi sa ne comportam ca niste mici porci la ea la ora! In primul rand nu preda, in al doilea rand niciodata nu pdepsea pe cine trebuie si cand venea vorba de pedeapsa ea dadea note mici si la mate, si la dirigentie si la purtare de parca sanctiunea in sine era prezentatoare la vreo emisiune de gen "De 3ori substantiv here"! Eu unul turbam sa iau 3 la mate atunci cand stiam. Iar cum cale de mijloc nu exista, am inceput sa dau drumul la toate tunurile puterii si m-am distrat de minune: ieseam pe geam sau pe usa in timpul orei, stateam la catedra si ma uitam prin catalog sau faceam curse cu banca prin clasa. Doamna Cana nu reactiona niciodata! Sau la un moment dat, eu si colegul de banca am chiulit in clasa, la ea la ora! Si nu oricum: sub banca, cu niste geci pe noi! Faceam orice ca sa simt ca merit acele pedepse pe care mi le daduse! Si imi amintesc ca mistoul meu incepuse timid, cu mine in banca a doua aratandu-i mijlociul non stop chiar si atunci cand se uita! Iar toata situatia prindea si contur social; stiam unde sta(am colindat-o intr-un Craciun) si stiam si ce masina are: o Lada albastra cu numarul de inmatriculare B-48-KAN unde 48 era chiar anul de nastere al respectivei! Imi placea la nebunie sa o vad parcand pe Cana: Oprea masine langa gard si isi trantea mereu usa corespondenta garului cu toata puterea! Si parca si toalele ei cereau a fi batjocorite mai rau: purta mereu o basca roz, ochelari musca si un covor persan. Pe deasupra, nu isi radea mustata si mirosea a mir si bautura! Si legat de pedepsirea cui nu trebuie, la un moment dat am venit cu un hanorac negru cu gluga cu formatia Stratovarius pe el! La ora ei de mate, un coleg de mate din afara cladirii a lipit o hartie de geam pe care scria MUIE CANA! Colegul respectiv purta si el un hanorac negru fapt ce a convins-o pe diriga ca eu eram faptasul! Degeaba l-am aruncat la gunoi in fata ei pentru ca nu s-a lasat convinsa! In semestrul al doilea din clasa a opta am avut parte si de alt original content ca de exemplu ea cantand sau filmarea de catre mine a unei intregi ore de curs. Odata cu filmarea asta i-am tras si profil de hi5 stimabilei "tovarase" cum o strigam eu pe holuri! Ora clasei mele de mate devenise un reality show deoarece colegii de la clasele vecine isi dadeau reciproc mesaje de genul "Vino afara, MAMA" ca sa ma vada pe mine ce fac. Insa toata tirania a avut un punct culminant atunci cand chiar si parintii au realizat ca e nebuna. In urma unui consiliu profesoral pe municipiu i s-au oferit doua alternative doamnei Cana: pensionarea sau concedierea care rezulta la pierderea pensiei! Si hai ca pensia nu a venit degeaba pentru dumneaei!


3 Pensia strikes back!!!


Astfel inchei aceasta postare tinand sa adaug ca dupa pensionare Rodica s-a ales cu un Renault Clio alb si excursii multe in alte tari conform profilului intocmit chiar de ea de pe Netlog! Si oricat as dori sa evit o astfel de remarca fata de un profesor(mai ales ca eu in general am un respect enorm fata de un profesor indiferent de cum se poarta fata de mine), ea este Satana in persoana!
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#20
Urasc mai multi profesori cum ar fi :
- De fizica si chimie - Eu una nu inteleg absolut nimic din ce preda ea , zici ca vorbeste in chineza si mai are si pretentii sa inveti bine. Nu pune note mai mari de 7 sau 8 chiar daca stii de 10 :[[. I-am spus lectia la perfectie si ea a spus ca e m-am pregatit foarte bine , dar este o lectie mult prea usoara si mi-a dat 6 : | .
- De engleza - Chiar daca profesoara de engleza este diriginta mea nu o suport. Nu preda multe lucruri , dar nici cand preda nu ne face atenti. Fiecare face ce vrea si ea isi toaca gura de pomana. Iti spune o data ca ai pronuntia frumoasa , alta data ca pronunti groaznic. E dusa cu pluta
:]].
- De matematica - Este un profesor batran si pervers o.O" . Ne pipaie pe fund cand mergem la el cu rezolvarea unui exercitiu , iar de cand a facut asta stau in banca mea . : )) Materia e grea si el o face si mai grea. Ne crede elevi de liceu , preda fara oprire si nu ne intreaba daca am inteles .
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? hiimera 65 37.862 31-10-2014, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Profesori preferati Flash 65 35.749 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)