Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prince of Persia

#11
Well e bine ca am gasit si eu topicul asta...
Deci eu am jucat toate partile din Prince of Persia si pot spune faptul ca, chiar a meritat sa stau pana tarziu noaptea sa le joc...desigur ca partea a doua a fost cea mai smechera din toate punctele de vedere-mie sincer sa fiu mi-a placut la nebunie coloana sonora si finalul secret cand l-am invins pe Dahaka-dar totusi trebuie mentionat si faptul ca desi primele trei sunt cele corelate intre ele, iar partea a patra nu are inca nici o legatura cu primele trei, putem spune ca si partea a cincea are o vaga legatura cu primele trei, prin faptul acelui nisip...
Anyway, eu nu sunt inca sigur dar ar trebui sa mai apara o parte din Prince of Persia care sa explice legatura dintre aceste jocuri minunate...
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#12
Aparent nu ai jucat toate jocurile.

Primele trei jocuri sunt reprezentate de Prince of Persia, Prince of Persia 2 si Prince of Persia 3D. Apoi urmeaza trilogia Sands of Time (SoT, WW, TTT) cu un alt print decat cel original. In continuare avem Prince Of Persia (2008) o alta versiune a jocului, cu personaje noi si un univers diferit. Si in final avem The Forgotten Sands care se petrece intre Sot si WW cu personajul din acea trilogie facut sa profite de aparitia filmului. Sper sa mai faca jocuri Prince of Persia dar fara interequaluri ca ultimul joc. Poveste noua sau continuare la cea prezenta

Pentru istoria pe care ar trebui sa o stii: http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_of_persia
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#13
Una din francizele mele preferate in materie de jocuri video. Asa cum a prezentat MajinCloud mai sus, Prince of Persia a inceput cu trilogia originala din anii 90 din care am jucat primele 2 titluri, Prince of Persia si Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame, jocuri ce le-am jucat in Norton Commander (ce vremuri) pe calculatorul de la servici al lui tata pe cand nu eram inscris nici la scoala. Prince of Persia a fost chiar primul video game pe care l-am jucat, prin urmare ocupa locul cel mai special in istoria mea de gamer.

Pe urma, desigur, a aparut noua trilogie a celor de la Ubisoft: Sands of Time, Warrior Within si The Two Thrones pe care am terminat-o. Prince of Persia 2008 si Forgotten Sands nu am apucat sa le joc la momentul respectiv, deoarece nu aveam PC-ul destul de performant, iar dupa ce l-am upgradat, din cauza facultatii, nu am mai avut timp sa ma apuc de ele, insa poate pe viitor am sa le joc.

La fel ca si MajinCloud vreau ca aceasta franciza sa continue, insa sunt 100% sigur ca pana cei de la Ubisoft nu termina cu Assassin's Creed (ceea ce nu se va intampla prea curand) din partea lor, cel putin, nu cred ca vom mai avea o alta continuare si nu stiu daca proprietatea intelectuala pentru Sands of Time poate fi transferata altor companii de gaming.....prin urmare in cel mai bun caz probabil alta firma va face un alt reboot, cu o total alta poveste, insa probabil nu in viitorul prea apropiat.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)