Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prince of Persia

#1
a terminat cineva jocurile?

Eu mam apucat acum cateva zile sa le joc,lam terminat pe primul,Sands Of Time,si acu is pe la jumatate la al 2-lea Worriors Within. si urmeaza sal joc si pe ultimul The 2 Thrones.

Am inteles ca al 2-lea WW,e cel mai lung,greu,si misto,si cred ca asa e,in comparatie cu Sands of Time ii este superior in aproape orce.Are un mic minus,ca nuti zice la cat % ai ajuns,in rest e de nota 10.

Toate acele miscari scoase din parkour,si matrix,+ skillurile de lupta sunt foarte interesante.

Pentru cei care nu stiu ce fel sunt jocurile,e un fel de Tomb Rider + Devil May Cry,
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#2
prince of persia shadow of the past [ps3 and xbox 360] , foarte tare intr'adevar, engine unic, poveste unica [care se pare ca nu prea are legaturi cu restul]... pe scurt foarte tentant. acum ramane de vazut daca ubi o sa tranteasca pleashca , cum au facut'o cu assassin's creed
You Must Unite What Has Been Set Asunder
[Imagine: dragonsig1.jpg?t=1207048748]

#3
Unul dintre cele mai bune jocuri pe care le-am jucat...Prima data am jucat Warrior Within acum vreo 3 ani...Si la vremea aia nu ma intalnisem un joc care sa ma impresioneze atat de mult...N-a fost foarte dificil din moment ce la Warrior Within pur si simplu te bateai cu bossii fara sa apelezi la vreo tactica anume sau sa folosesti atacuri speciale de care trebuia sa-ti dai seama precum in The Two Thrones...le-am terminat pe amandoua...Iar in vara asta am zis sa joc si The Sands of Time ca sa stiu ca le-am terminat pe toate 3...Am jucat 2 zile...am ajuns pe la 80% si am uitat sa-l mai termin chiar si pana acum...dar am de gand sa-l termin inainte sa apara Prince of Persia 4...adica pe 2 decembrie

#4
asta da joc, e unul dintre cele mai tari jocuri care le-am jucat, le-am terminat pe primele 3, si in concluzie mi s-a parut cel mai greu PoP Warriors Within, cel mai tare The Two Thrones, iar primul mi s-a parut si ala greu, insa a fost primul care l-am jucat asa ca n-o sa-l dau deoparte :d! Bravo celor de la Ubisoft!
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




#5
Sincer sa fiu cel mai mult mi-au placut tot primele serii. Ultimul "The Forgotten Sands" a fost o mare dezamagire pentru mine. Schimbare totala de stil de la cele vechi... tot mai SF devine... dar nah ce sa-i faci. Is curios cum va fi cel nou ca din cate am auzit mai apare unul.
[Imagine: kipi_misa.png]

#6
Free-run si omorat de maimutoi toata ziua.Yaay asta face seria pop extrem de reusita.
Desigur story-ul e destul e bun,dar cu cat continua mai mult intra intr-o oarecare monotonie.Pana acum am terminat aproape toate seriile in afara de ultimul si penultimul.
Penultimul pop a fost cel mai epic fail cu grafica aia de carton. Totul era banal,nici sa mori si sa te oftici nu puteai,asa ca nu am avut nici o placere sa-l joc.
Cat despre ultimul este destul de bun d.p.d.v. al grafici,intradevar au incercat sa aduca cateva lucruri noi pentru a evita acelasi stil si poate repetarea povesti.
Oricum cel mai bun a fost pop 2 ( warrior within)
EDIT:
Lia: Am zis ca nu la-m terminat nu ca nu le-am jucat
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#7
Eu am inceput seria pe undeva pe la mijloc (avand in vedere ca in momentul respectiv erau iesite doar primele trei) cu WW pe PC, singurul de altfel pe care l-am jucat si pe altceva in afara de consola. Prietena mea cea mai buna era obsedata literalmente de joc si schimbam ture in momentul in care una din noi murea, pierzand ore bune in fata ecranului. Aveam talentul enorm de a sari de pe coloane fix in gol si asa ea apuca sa joace mare parte. Mi-am luat revansa cand am achizitionat un PS2. Ca si gameplay e mai mult decat ok, doar ca totusi prefer controllerul in schimbul tastaturii. Ah, in T2T chiar si pe consola unghiul camerei si controlul erau chiar idioate, desi nu la fel de idioate ca in DMC3.

Recunosc ca SoT nu l-am terminat pentru ca aveam discul zgariat si mi se intrerupea aproape de lupta finala. Aveam un mare void negru in fata.

Penultimul nici nu l-am jucat, detest jocurile cu grafica in stil anime, nu sunt genul meu.

Azazel, ai zis ca nu l-ai jucat pe ultimul si totusi iti exprimi parerea. Tare, frate. /sarcasm

The forgotten sands a fost destul de diferit ca gameplay de primele trei, mult mai facil de controlat si nu am avut probleme din punctul de vedere al unghiului camerei sau a dificultatii de a ma misca.

The challenge was for most of the game not as high set as it had been for the others. The last waterfalls were a bitch to pass though, I have to hand that to it. I have enjoyed playing it, and I wonder whether they will come back with a 6th.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#8
Ultimele 2 jocuri nu fac parte din serie.Cand vb de seria PoP vb de primele 3 jocuri.Si atat. PoP 4 a fost o imbecilitate totala.Cum sa scoti posibilitatea de a muri si sa simplifici fightul la press A 2 block ! Now press B to kill ! Retardism total.
Iar PoP 5 e un joc facut dupa un film....mai bun ca 4 dar clar sub PoP 1.
Eu nu cumpar jocuri decat foarte rar.Pt ca sunt foarte putine jocuri care isi merita pretul si asa mult prea mare.
Dar am cumparat seria PoP. De ce ? Pt ca are un story bun , o atmosfera geniala , un OST SUBLIM si cel mai important , tre sa ai ceva skill ca sa nu mori de 11 ori pe minut.
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#9
Nu pot vorbi prea mult despre PoP:Sands of Time,Warrior Within si Forgotten Sands pentru ca pe astea nu am prea apucat sa le joc dar totusi cred ca cel mai genial a fost The Two Thrones chiar daca a fost scurt(parerea mea pt ca l-am terminat de 3 ori in 3 zile).Cat despre Prince of Persia 4,jocul a fost greu,lung si un storyline oarecum gandit bine dar finalul EPIC FAIL.Am vazut pe YouTube si cum e DLC-ul pt sfarsit si e un mare esec.Inca putin daca se mai lucra la el putea sa iasa mai bine,dar oricum,joc bine facut(parerea mea).
Inimile noastre bat pentru Steaua tot mereu
Marea noastra campioana iubita de Dumnezeu
Stadioanele sunt pline de cate ori voi jucati
Pentru faima si onoare,luptatori adevarati!

#10
Daca PoP 4 a fost greu eu beau benzina si`mi dau foc ! T2T a fost la nivelul lui SoT , singura chestie care parca l`a m`ai ridicat putin fiind atitudinea printului cand era "ivil". WW ramana best of the best , fiind cel mai complex , avand cea mai interesanta poveste , cele mai complicate si spectaculoase combouri si nu in ultimu rand un OST sublim !
Cu Dahaka pe urmele tale...pe fundal Godsmack - i stand alone.....PURE EPICNESS !
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)