Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

#11
Cred ca am inceput cu Sailor moon...dar nu stiam ca e anime T.T Mda,era pe atunci pe cand eu nici macar nu stiam sa citeste..o.O de parca acum stiu...damn!>.<Sincera sa fiu din vagile amintiri pe care le am stiu ca imi placea f mult..chiar eram obsedata de el!Apoi a aparut Pokemon...hell yeah!Ash iz dza best!Cam asa eram eu la vremea aceea...Eram...bine ca nu mai sunt si acum T.T*Ayumi#1-Eu nu garantez...Ayumi#2-nici eu...Ayumi-chan-V-a intrebat cineva ceva pe voi?33 *Revenind...nici de Pokemon nu stiam ca este anime...asa ca intr-un tarziu am descoperit si eu A+ 38 Si Inuyasha a fost primul anime vazut de mine,despre care stiam ca e anime ^.^
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#12
Primul anime... ia sa vedem... Oare mai are sens sa mai spun? *giggles* A fost Sailor Moon bineinteles, vizionat mai intai pe TVR 1/2 (eram prea mica, nu mi mai amintesc *blushes*), apoi in seria nelimitata de reluari pe RTL II... (in germana bineinteles... Nu ma intrebati ce intelegeam din el, dar chiar asa ajunsesem sa retin dialoguri intregi fara a intelege macar jumatate xDDD)...

Apoi ma uitam la DB pe... chiar nu mai stiu pe ce... tot TVR 1 sau 2... ulterior pe RTL si Rai 2... si ma confruntam cu aceeasi problema. Nu intelegeam nimic x.X...

Aah, bine ca am citit postul lui Kay... Nana ^^" si mi-am amintit... ma uitam si la... Mila superstar pe Prima, am impresia, mai de fiecare data cand ma trezeam ... 65
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."

#13
Primul anime vizionat ?
"Sailor Moon",dublat in italiana,acum muuulta vreme.Au urmat "versiuni" in franceza,germana,romana si japoneza...Yup,this means that S.M. is my favourite anime,ever XD .
Serialul asta imi trezeste nostalgia copilariei *day-dreaming*.
In aceeasi perioada(mai mult sau mai putin exact) am vazut "Candy,Candy","Sandy Bell" si "Rose of Versailles(Lady Oscar)".

I am older than most of you,guys XD.
[Imagine: suigin01wb2.jpg]

I stand alone between Heaven and Hell.

#14
Well...primul meu anime(asta presupun ca a fost pe la glaciatiune pe undeva in timp.....cred ca citeam manga sub forma de picturi rupestre)....a foat vesnicul "Sailor Moon"(din slabele mele memorii),dar parca am vazut si "Lady Oscar".
A da....sa nu uit Pokemon(eram de-a dreptul obsedata)si Dragon Ball(idem pokemon.....zbieram ca apucata "Da-i Goku,da-i!!!Umfla-l!!")
Si apoi a inceput:obsesie "desene animate chinezesti"[Imagine: Onion_010.gif](wow....I was baka when i was a child too,not just now....pfiu,that's a relief....i'm not getting dumber[Imagine: da4c2d5e.gif])
Si cam atata stiu(ma lasa si pe mine memoria,mno[Imagine: Onion_003.gif])
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#15
pei...primul meu anime vizionat a fost yu-gi-oh care o fost difuzat pe TVR1 sau TVR2 ma rog...nu mai stiu...desi atunci nu stiam ca este chiar anime 39 oricum eram in clasa a 2-a atunci si nu mai prea tin minte mare lucru da un lucru tim minte...ca imi placea foarte mult si preferatu meu o fost Merik :4: (nu ma omorati ca n-am scris bine ca nici asta nu mai tin minte...stupid girl 33 ) iar primul anime vizionat pe A+ (asa se numea pe vremea aia) o fost Inuyasha;m-am indragostit aproape de el...chiar si noaptea ma visam cu Inuyasha...:001_302:

#16
primul anime???? hmm...long ago....need to think...
parca era Inuyasha....si am ajuns sa ma uit cu ajutorul fratelui meu.
el tot schimba programele si am zarit-o pe Kagome *pe atunci nu stiam ca era Kagome* si am inceput sa tip la el ca nu voia sa puna acolo.
si asa a inceput je sa priveasca animeurile 10

#17
Chiar ca, ce amintiri Hadrianvs cu acele animeuri.
Pai la mine ca la aproape toata lumea Dragon ball si Sailor Moon au fost primele anime-uri vizionate atunci cand au fost difuzate pe televiziunea nationala.
Desigur atunci nu stiam ca sunt anime-uri ci doar ca erau cele mai tari desene animate iar dupa astea au urmat o gramada ca nici nu le mai tin minte pe toate.
[center]Anime Group | My Anime List

[Imagine: bleach.jpg][/center]

#18
Primul anime vazut de la cap la coada a fost Regele Shaman, la varsta de 10 ani. Mi-a captat atentia in special datorita ideii, mai ales ca pe atunci dispretuiam tot ceea ce insemna anime ^^" < credeam ca sunt facute de chinezi :35: > , plus ca nici grafica nu era prea rea < mdea, dar despre coloana sonora nu prea pot spune multe, l-am vazut dublat de analfabetii de la jetix --__--" > .
De atunci am inceput sa vorbesc cu o colega despre acest anime, care mi-a recomandat sa ma uit pe vechiul Aplus. Eh, asta e istoria 10 .

#19
primul anime vazut a fosti inuyasha pe A+. am facut baie si un aveam la ce sa ma uit ..so scchimband programele am ajus pe A+. am devenit mega fana inu eram inebunita mai bine zis disperata. puteai sa zici k sunt un fan anime freak inu O.o si acuma sutn dar nici chiar asa 4

in aceeasi seara am vazut si slayers si 39 hmm...cred k slayers era ultmu fiin si in 2004 4 era altfel programu Smile

ah..am mentionat k ma vazut cele 51 de episoade de la inu de 4 ori? 21 apoi mi-am pus netu si am cautat pe net dar nici acum nu leam vazut pe toate 65
[Imagine: miafirma.jpg]

#20
primul meu anime vizionat a fost sailor moon, stiu ca o innebunisem pe mama, veneam acasa foarte repede ca sa il vad, nu stiu de ce 39 era cam mica si putin obsedata de acest anime, cred ca din cauza actiunii, insa acuma nu l-as mai vedea inca odata.
apoi a fost un anime 39 Lady Linn, apoi a mai fost Pokemon, Beyblade, Mila Superstar si lista continua :35:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.233 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)