Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Porecle

Poreclele mele:
- maimuta - mama si tata imi spun asa
- madonna - bunica-mea,matusa-mea
Mai aveam cand eram mai mica "scobitoarea" pentru ca eram super-slaba.,si papagalita pt ca vorbeam mult si prost xD
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



39

Paai ... parintii nu`mi zic nici cum.. doar Sabina.. numele.. 4

Acumm la scoala e teroare... :

Colgele - Saba, Sabarabana sau Savarana 21 [ nu intrebati.. nu aveam ce face in ore ]
Unu Bogdan: Ruffus.. [ din intamplare tipu` pe care il plac 10.. dar l`am botezat si io..: Gainaa! XD ]
Turcas: Burghiu.. [ pt ca asa e porecla lu ala de care imi place si ala u stiu cum a aflat ca imi place ~14 ]
Maria: Sabi..

In clasele 3-4 aveam cele mai stupide porecle: Bambi... si Sniti ~14

Si bine inteles ca cei care imi ziceau asa.. : :die: Primeau o bataie de nedescris!!!!

În ultimul timp chiar am primit multe porecle de la rude, cunoştinţe sau de la prieteni. Mama, în ultimul timp, îmi spune Pui, iar pe mine nu mă deranjează, de cele mai multe ori mă amuză şi încep să răd :]]. Una din cele mai bune prietene, Axxa, îmi spune Super Miki - şi mie chiar îmi place, mă face să mă simt ca o super eroină : )).
Altă poreclă de-a mea ar fi Căpşu, pe care eu o ador <333.
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













Um, eu am doar o singura porecla din clasa intai pana acum si anume Neaţa. Asta din cauza numelui de familie (doar inlocuiti a-ul de la sfarsit cu "u"). Atat de mult m-am obisnuit cu porecla incat intorc de multe ori capul pe strada cand se saluta lumea dimineata XD. Ah si profa de chimie imi zice "Neamtu' ".
Also, poreclele primite din cauza nickname-ului: Patrat,Pitagora,Triunghi,Trini,Tris,Cateta,Traiangle si multe altele : ))
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

21..cred ca am o lista de-a lui Mos Craciun...(lista de copii rai)
Dizza..Didi,DIda..Ana....(doar de la colege)
Papagal...(imi plag papagalii:X)
Ronty(...era numele hamsterului meu)
Buburuza( am vazut odata o buburuza..cand eram cu niste prieteni in oras...si am luat`o in mana...si...ii numaram bulinele..si pe atunci toti ma strigau..buburuza..sau bubu)
Danonino..(nici eu nu stiu de ce imi ziceau asa.)
Dulce Diana(aveam un cont..pe nu stiu ce site...22..de cand aveam 8 ani...)
Craciunita(in clasele 1-7 ..cred ca voi fi si intra 8a10...eram la corul scolii...si trebuia, de craciun.sa ma imbrac in craciunita. si eu mai dirlie4...am venit intr`o zi imbracata in costumul de craciunita21...toti profii se uitau ciudat la mine...si ma intrebau...ce le aduce Mosu..)
Smiley(zambesc tot timpul)
Emo-girl..(urasc chestia asta....doar daca am bretonul pe o parte...oamenii cred ca sunt emo...ce oameeni:-W)
ingerasha(..id`iul meu de mes...e ingerasha_dydy....si mai nou...toti imi spun asa......si chiar imi place..o-)}
Chio* A Trecut Pe Aici:[Imagine: chibi_5537.gif]

O singură poreclă mai nou şi aceea e " Naty ". Cred că vă daţi seama de la ce vine, nu?
Anw, dacă mai apar, dau un edit.

Si eu am cateva porecle... Fratimiu ma striga uneori emonica si imi mai zice "vrei sa stam pe intuneric" "vrei sa aduc o lama" sau "vrei sa ne taiem cu lama" , din cauza genului de muzica pe care il ascultam si il ascult, ca uneori ma imbrac in negru(rar), ca stau pe intuneric, noroc ca nu stie ca am vrut sa ma tai cu cutitul de doua ori dar apoi mi-am facut semn pe mana cu compasu == Alte ori imi zice hakere cand vine de la servici si vrea sa ma dea de pe cal. Cumnatamiu imi zice deea, sora mea de 25 de ani imi zice uneori puiu' are toane. In rest familia imi zice mai mereu: andreea, andreuta, deyu, deeutza, si tot asa. Cu o prietene ne ziceam acum cateva luni dya (ea) si dyu (eu, ca ne cheama pe amandoua andreea==) Cu un baiat de pe mess ne mai alintam :emonel si emonica. Prin clasa a 5 cu inca 3 fete ne ziceam: prietenei mele Stify (era inebunita dupa el), unei fete mai mici de statura , cred ca kiro (uneori) o alta fata rosio (sau asa ceva, nush cum se scrie) mie yu21 Ca imi placea la nebunie. Ne auzeai in ora de istore cum ne strigam iar aia din clasa sa uitau uni la alti sa vada pe cine strigam71 Dar dupa pe mine ma strgau rosetta (== stiu , e din kaleido star) pe fata aia tot Stify, aia mica Marichui (cred). Cand am fost in parc in clasa a 6 sau a 5 , eu cu prietena mea ne strigam Sora(ea) si pe mine Rozetta.21 Acum eu ii mai zic Taemina (va dati seama ca e inebunita dupa el) sau Shina (ca i-a venit idee ei sa ne punem nume == ca vrea sa invatam niste dansuri sa ne postam pe youtube, si vrea sa puna nume ca la o trupa) iar pe mine yuki == Iar trupa ea a ales numele cica trb sa se numeasca S.I.Y.U (sau asa ceva) Deci prea penal.[posturi unite]
Scuzati fratimiu imi zice "emonel" m-am incurcat eu.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Ok... Am si eu niste porecle amuzante [ majoritatea puse de baietii de prin fata blocului >.< ] . Si pe mine ma bufneste rasu cand ma striga cineva asa 21
- Monstrul Crokadudil Du 22 Nu stiu de la ce s-au luat dar in fine. Ma striga asa de fiecare data cand ies afara. >.<
- Cacao 21 Fiindca acum vreo 3 sapatamani timp de 5 zile am mancat afara numai inghetata de cacao si ciocolata
- Cereale. 23 Fiindca in iarna trecuta baietii ma vedeau in fiecare dimineata cum imi luam cate o punga de cereale 21
- Mity >.< Asta e cea pe care o urasc cea mai mult ... Ma mai striga asa cei din cartier pt. ca eu deobicei imi las unghiile mai lungi si toti baieti se tem sa nu ii zgarii 21 Si cum " Mity " e nume de pisica...
- Gaza, maimuta, iubita, puisor, buburuza. Asa imi mai spun parintii [ si ma mai striga si Miru dar asta nu se pune ca e prescurtare :p ]
Cam astea ar fi. Va las sa radeti cat vreti 21 Pana si eu rad de ele >.<

Păi de obicei eu pun porecle, dar la viaţa mea am căpătat şi eu câteva :]

Reva- asta-i cred că una dintre cele mai vechie porecle ale mele. O cam încă din clasa 1 ( da, ai citit bine, din clasa 1 :]] ) Nu ma ţin bine minte cum, cert e că la începutul clasei 1 ( când, na era şi eu boboacă) la ora de engleză, nu ştiu ce vroiam eu să citesc sau să repet după doamna...ceva de genu şi tot mă chinuiam: " Rev....Reva...Rev...Reeeva..Reva..ăăăăă....Reva..." Până când a venit învăţătoarea la mine şi mi-a spus: "Hai mă Reva, ce te chinui aşa? " aşa că normal că restul ( încă de pe atunci erau al naibii:]] ) au început să-mi spună Reva. Acum majoritatea îmi spun astfel, iar când fac taguri taguri folosesc întotdeauna Rev sau Reva.Q
Bella, Isa, Yzzy, Bells, Beluşca şi alte alinturi d'astea, care sunt pur şi simplu prescurtări ale numelui meu şi mai sunt folosite uneori ( des) de cunoscuţi :]
Căpşunea', Căpşunică- De ce? Pentru că ma enervez des şi atunci când o fac, mă înroşesc ca naiba în obraji (ciudat, ştiu)mai ceva ca o căpsună. Şi într-o zi la sport jucam fotbal şi tot alergând pe acolo am început să mă cert cu Steli ( un coleg de clasă) cu care mă cert des ( oke, nu suntem tocmai cei mai buni prieteni dar avem o pasiune pentru a ne certa :]] ) Şi nu ştiu cum i-am spus eu: " Taci măi capşunelule, uite ce roşu eşti!" ( şi el se înroşeşte...dar tocmai moi vorbea =]] ) Şi se bagă o colegă de-a noastră, care, ca să ne enerveze pe amândoi zice: Haha! Nu vă ma certaţi, măi Căpşuneilor! Nu vedeţi că amândoi sunteţi !
Şi normal că toţi au râs şi aşa ne-a rămas....şi de fiecare dată când ne certăm toţi şuşotesc: Iar se ceartă căpşunica şi căpşunelu'... 22
Arişica, Ariri, Arişor- Doh, al doilea nume al meu e Arisa ( şi pe care nu-l suport... ) Aşa că în zilele când nu avea ce face, vărumiu mi-a dat astfel de porecle, ştiind că nu-mi suport prenumele ( ne place să ne tachinăm) dar ghinionul lui a fost că pe mine nu m-a deranjat în nici un fel să-mi zică Arişică 21 Mi s-a părut funny :]]
Cutremurel, cutremuraş, cutremur clorhidric - hm...eram la o oră de chimie ( blesemată materie..) şi era o gălăgie şi o agitaţie mai mare ca de obicei ( profa nu ştiu prin ce hârtii se uita...şi normal că era ca la zoo) În fine... eu vorbeam cu o colegă, iar conversaţtia noastră se desfăşura ceva de genu:
Eu: Ah...uite că începe ploaia...Cred că mă prinde ploaia când iesim iar eu sunt doar în tricou...Până acasă o să tremur de frig...
Ea: Ceeeeee? Ce ai zis??? N.am auzit!
Eu: Am zis că până acasă o să tremuuuuur!!
Ea: Ce???Ţipă mai tareeeeeeeee! Că nu te aud!!!
Eu: Am zis c.o să tremur!!!Ce naiba, nu auzi?!?!?!
Ea:What???
Eu:La naiba!!! Ţi.am zis că... Ufff..CUTREMUUUUUR! nu ştiu dar mă enervasem...şi în loc să zic că o să tremur...am ţipat cât am putut de tare cutremur ] Făcusem o ditamai gafă, pentru că chiar atunci terminase profa şi se făcuse o linişte de-o tăiai, fiindcă pusese o întrebare de chimie.
Toţi se uitau la mine perplex....iar profa... avea o moaca plouată... Cine ştie ce gândea...că cutremur oricum nu era...:]]] Şi imediat după ce am zis gafa, profa mă întreabă nervoasă:
-Bine, măi cutremurel, ia zi-mi tu ce acid e pe tablă.
Pe tablă era scris un cârnat de chestii...aşa că i-am zis uşor pe un ton dăla "nevinovat": Clorhidric?
Normal că nu era corect şi toţi au început să râdă, chiar şi profa.. În pauză numai asta auzeai la mine în clasă: Cutrmuraş! Hei cutremure! Vine cutremurul clorhidric! =]]] A fost penibil... iar dintr'o astfel de gafă...m-am ales cu o nouă poreclă :]]
Lămâiţă, Lămâie chan- e simplu. Îmi plac lămâile :]] Iar într-o excursie îi îndemnam pe cei cărora le era rău de autocar să mănânce lămâi multe, la fel cum făceam eu =]] Apoi, tot autocarul a început să-mi spună Lămâiţă nebună =]]]
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


Hmmm... porecle nu am prea multe, dar in general mi se zice Iuli(de la Iulia), Alex, Ale, Aly(de la Alexandra)... Wee(asa mi-a zis un baiat, dar nici el nu-si explica de ce 21 ) si Blitz ( anul trecut, la scoala, trebuia sa facem poze pentru legitimatie si se saturase ala sa-mi tot faca poze pentru ca eu clipeam si de atunci au inceput toti sa ma strige Blitz 21 )
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)