Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Porecle

Prima porecla pe care am avut-o era "Denis pericol public"(chiar daca am nume de baiat sunt fata X.X)si ii alergam pe baieti.
A2a a fost "psihopata" sau "bestia mancatoare de baieti"(imi placea sa le dau la fund^_^ma enervau)dupaia "handicapata"(grrr)asa ca i-am alergat timp de 1 an prin clasa ca o bestie turbatabatut
A4a a fost"Fata Gay"dupa o intamplare la modelaj in care unul m-a provocat sa spun ficuri yaoi hardcore si am mai si intrebat un baiat oripilat cand m-a privit nedumerit in legatura cu muscatura la gat daca vreau sa-i arat pe viu...acum sunt doar nebuna care detine recordul la plesnirile baietiilor peste fund...

Bun, am avut/ am ÅŸi voi avea ÅŸi eu niÅŸte porecle:
Emolo - Se subînţelege
Naruto - OMG , un coleg mi-a zis aşa vreo lună întreagă ptr. că ştiu multe despre acest anime şi ptr. că-l vizionez/am.
Dede - . . .
Moartea -______-"

Acum daca stau sa ma gandesc, am si eu o porecla. Nu am avut una pana in facultate.

Am un tricou pe care scrie "Der Neue Suden" sau ceva de genul... colegii mi-au tradus ca inseamna "Noul Sud" pe Germana (nu stiu Germana dar si eu as fi tradus lafel). Unul din colegi incerca sa-si dea seama ce semnificatie are... si zice "Da ce.. te crezi noul sud? Ce esti? Polul Sud?"
Si de atunci imi zice Polul Sud si ma tot intreaba ce mai face armata de pinguini.
M-am razbunat pe el though... vorbeam cu alt coleg de Piratul Jack cel Teribil (yeah... asta facem la facultate =)) ) si mi-a zis el (cel care mi-a pus porecla) Polul Sud din nou... si i-am raspuns: "Taci Snuck!" Si de atunci nu prea imi mai spune asa.
[Imagine: Knowledge1s.jpg]

Păi, în vechiul oraş în care am locuit erau cam astea:
- Biuţă.
- Bia.
- Mâţă.

Iar aici...
-Biu.
-Abi, Abigail, Abigailuţă.
-Anto.

Sper să rămân doar cu atâtea. :]

Porecle...nu prea multe dar semnificative pentru perioadele de timp in care le-am purtat. Una era Toci-Boci-Floci , alta, Tocilaru'(obvious nick is obvious) , apoi a fost si Ceausescu a.k.a. tovarasu'. La liceu am avut inca 3 si anume McFerrin , bobby si in definitiv tzahranul! Ultima porecla mi-am tras-o pentru ca instinctiv ma uitat la cel care striga furios 'tarane' desi nu era vorba de mine sau pentru ca uneori ma purtam ca unul(asta numai cand sut pus pe glume)...
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

Deci am revenit cu porecle noi:
Dra* Posedat citeam eu cu prietena mea niste povesti de groaza si ea vedea ca imi plac ceea ce mi nu mi se prea intampla sa imi placa povestile de groaza.
Yaoista pentru ca sunt obsedata 21
Vampiroaica aveam de ales din vampiroaica sau strigoi
Dracula din cauza ca uneori sunt mai sadica.

Ar cam fi cateva: Dark, Darkus, Darkonix(tot felul de derivatii din Dark, nu am inteles niciodata de ce, o fi de la haine), Satan, Satan's Boy, Necuratul, Revolutionarul, Legionarul, Hittler, Nazistul si altele. Am avut colegi de liceu cu imaginatii bogate.

If I cannot smoke in heaven, then I shall not go.

hai sa va spun si eu poreclele mele(cam ciudate)
akadella-pt ca imi plac acadelele
nero,lucifer se subintelege cat de cat
bitch-ah un coleg tampit mi-a pus-o si mi-a dedicat si o melodie(bitch like me)
kiss-numele meu de familie
bulimeju-eram odata cam ametita si am incercat sa vb si acesta e singurul cuv care a iesit din gura mea

Creaţa - Evident ca vine de la faptul ca sunt creata, in general numai colegii de clasa imi spuneau asa, mai ales Lulu
Mâţa - Din cauza caracterului meu, cred ca prima oara cand mi s-a spus asa venea din partea lui Razvi [Arzee], colegul meu de banca pe atunci, cand m-am enervat intr-o ora de franceza si mi se ridicase parul in cap si miorlaiam ca o pisica 21
Dai - Numele meu fiind Daiana, toata lumea se chinuie sa il prescurteze, putini il folosesc, doar Jo, Sy si Gosha
Krava - Gosha imi spunea asa, inseamna vaca in poloneza 4, de fiecare data cand faceam o tampenie si ea era in tura de dimineata nu ezita sa-mi spuna asa <3
Marhevka - Tot de la Gosha, inseamna morcov si se referea la culoarea roscata a parului meu 21
Nurse - De la soldatii canadieni, mi-au zis ca arat ca Nurse din Animaniacs 5
Dot- Tot de la ei cand i-am contrazis lol
Ginger - La fel, din cauza parului meu
Red - Practic Little Red Riding Hood, de la soldati tot fiindca sunt roscata
Spy - Cred ca de la primul Chalk din Decompression fiindca ma invarteam in jurul lor

Ar mai fi Lia si Mitt, derivate din username.

Mittwoch e porecla pe care mi-a dat-o Birte cand nu reuseam sa retin cum se spune la Miercuri in germana.

Si pomelnicul de porecle primite de la "Baby Spice" Nicola <3, my one and only british souvlaki s***t printre care cel mai folosit, Angry Kidd 21 [Google it]
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Sa vedem. Cand aveam 3-4 ani mi se spunea Pufulet. Nu situ de ce dar eram grasunica si etc=3= si mama zicea ca sunt "pufoasa".
Dar,chiar si acum mama imi zice "pui" =3. Ma auto mananc!!!.
Dupaia de cum am invatat sa vorbesc tata (si acum si pana mor) o sa`mi spuna "INDI" sau "indianu". De ce? Pentru ca atunci cand eram in burta doctorii credeau ca sunt baiat o3o. Dar sunt fata!21
Dupa la gradi mi se spune" Ani" De ce? nu stiu.
In a 2-a mi se zicea" Tornada" pt ca am spus si eu o fabula in a 1-a ca ma uitam la Viata cu Louie..spusesem ca am stat in fata unei tornade9.
Dupa mi s`a spus "Ghipsulet" in a 5-a.
Cea penibila din a 6-a n`o discut. In a 7-a mi se zicea"Lenesa" Dx. Si acum nu stiu!

Pe net mi se spuna "Anna" De la numele meu extra super ultra lung Anadiana sau "deed" de la numele rpcului meu.

Best friendu` meu zuz imi spune "Didi" DX. Curca\:d/ asa ii spun eu. XD Ma rog. Distrati`va cu poreclele mele o3o.
Ready for the bad part? ^o^

[Imagine: chibi_5276.gif]
, chibi-ul lui Annaaaaa
<- Chibiul lui Anna,care nu seamana cu ea O3O;.

http://deedhyicequeen.deviantart.com/ My DeviantART.
http://twitter.com/DeedhyxD My Twitter.
http://www.facebook.com/home.php?#!/Deedness My Facebook.
http://www.youtube.com/user/Deeeedlicious My Youtube.
L.o.v.e. or..i`ll kill yah.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)