Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Photoshop

#1
Pai,fiindca am observat ca pe aici misuna destui ps-isti talentati,m-am gandit sa fac un topic despre acest program.Aici se vor putea pune intrebari legate de GFX.......photo manipulation in general,se vor putea da sfaturi,ceva tricks...
De asemenea,am putea pune linkuri spre site-uri de specialitate,rendere si altele.Chiar si tutoriale,daca vreti,dar cu conditia sa fie facute de persoana care posteaza,ca altfel e ripping[period]
Asa ca,daca aveti ceva nelamuriri,sau ceva resources de impartasit cu noi,restul,postati.
Cya around!
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#2
Nu am prea inteles ce ai zis tu acolo..dar am nevoie de ajutor.Uite cum sta treaba.PineApple`ul retardat si`a downloadat Photoshop CS2 sau ceva in genu`Acum..ce fac..adica..aveti ceva tutoriale p`acolo..ca nush decat sa`l deschid21
Din ce ai zis tu Galacteea-sama,n`am inteles mai nimica:
-rendere?Huh ha?ce erau alea..am mai auzit termenu`..da de unde..
ripping[period]?Are legatura cu ps`ul?
-am mai vazut eu pe un site...parca le zicea brush sau asa ceva.

Help the PineApple! T.T
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#3
AmyThePineApple

"-rendere?Huh ha?ce erau alea..am mai auzit termenu`..da de unde.."
Render = imagine fara fundal ce poate fi folosita ca baza unei lucrari.

"ripping[period]?Are legatura cu ps`ul?"
Rip = folosirea unei lucrari fara acordul persoanei ce a facut-o. [e ca si cand ai folosi un sig facut de o alta persoana fara ca aceea sa stie]

#4
CuSO4 A scris:I can't help you, sorry, AmyThePineApple, but I need help T.T .
de unde as putea downloada vreun photoshop? Oricare... 7... cs1 ( daca e T.T )... cs2, cs3... 4, 5, 6, numa photoshop sa fie ^^""".
Ms anticipat
Zbyee!!...

Incearca pe siteuri de torrenturi, gen mininova sau isohunt. Iti recomand Ps CS2. Sau daca nu gasesti acolo, pe strongdc++ sau odc gasesti sigur.

#5
irisim A scris:Iti recomand Ps CS2.

Am incercat si eu CS2 si momentan lucrez cu un CS3 Extended. Diferentele nu sunt prea mari insa CS3 are un mod mai compact si simplu de a organiza optiunile si efectele. * plus ca nu trebuie sa mai stau sa decshid mereu brusherele sau sa le caut o juma de ora prin lista *
Cel mai indicat e sa il iei de pe siteul oficial , dar trebuie sa iti faci cont * care e destul de simplu * . Dcul nu prea e o optiune buna tinand cont de marime. Daca nu il iei de pe site mai indicat e torrentul , dar te poti pomeni cu surprize gen virusi.

#6
CS2 spre desosebire de CS3 nu solicita asta mult pc-ul. Daca are mai putin de 1 GB la ram, CS2 este optiunea mai buna.

#7
Ma bag ca musca in lapte si sustin si eu ca CS3 extend e ceea mai rapida si mai buna versiune de Ps de pana acuma. Si apropo Ps ocupa toti ramii care ii gaseste liberi, indiferent de versiune. Tre sa setezi tu cat vrei sa ocupe si cat nu.

#8
Well...Desi am CS3 extended , am 512 mega rami si por lucra in paralel cu torrent aprins , cu mess si cu muzica + Opera sau orice alt browser si rezista. So... poate fi folosit cu incredere.

#9
Poi eu nu am vazut vor diferenta de viteza intre PS cs2 sau PS cs3 Smile ori si cum PS cs3 e mult mai complex si mai fain

#10
Pai eu am avut la inceput ps 7.0 >___< acum am ps CS 3 si mi se pare mai bun chiar daca merge putin mai greu dar asa si tb. pt. ca este mai complex ^_^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Photoshop Mitsukai Yoru 5 3.670 14-07-2011, 09:24 PM
Ultimul răspuns: Alysu
  My First GFX Photoshop sig and Avatar Darkspine Sonic 2 3.029 18-08-2008, 10:39 PM
Ultimul răspuns: nibbles


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)