Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Perfect World

#1
Recent am inceput sa intalnesc foarte multe persoane din Romania care joaca acest joc. Am jucat timp de doi ani pe oficial, dar pentru R9, ultimul gear, era nevoie de donatii, asa ca am hotarat sa caut, mai bine un server privat. Primul server privat a fost Vendetta. Pe vremea cand jucam eu pe el era unul destul de popular, dar apoi a decazut. Atunci a aparut Epic Perfect World, care am considerat eu ca este perfect pentru ceea ce vreau. Pentru cei care nu sunt familiarizati cu jocul, as putea spune ca este ceva asemanator World Of Warcraft. Cei care nu au jucat inca pvp-ul din acest game, vor spune ca este mult prea girlish, dar nu este deloc asa.


#2
Hehe imi amintesc periaoda de 6 ani in care am jucat PW, vreo 2 ani pe sv-ul oficial (multa prosteala pana cand am ajuns cu un Venomancer pe la 80), m-am lasat dupa ce am obtinut fly-ul (gryphon) pe care l-am dorit de la inceputul jocului, simteam ca am ratat multe questuri.

Faptul ca, caracterul meu era o fata nu ma deranjat la inceput, asa ca m-am gandit daca tot joc pe o fata pentru ca sincer NU ai alta optiune daca joci venomancer si pe atunci era singura clasa ce avea combat pet-uri, am decis sa o fac sa arate bine, m-a mancat...dupa un timp toata lumea chiar ma considera fata pe bune si incepusera sa se dea la mine, am ajuns sa dau mesaj pe World Chat spunand ca NU sunt o fata, degeaba...ba chiar a devenit si mai rau..

M-am apucat de un alt fel de PW, Perfect World Demons & Angels, a fost super distractiv sa ma lupt impreuna cu altii cu World Bosi toata ziua ce erau cu adevarat grei, pentru a obtine sharduri cu, care luai armura, insa dupa ce a aparut un Hack de multiplicare, sv-ul a inceput sa moara...

Dupa am jucat pe un sv numit PWE (Perfect World Europe) pe care am dus un cleric pe la 80, mult mai repede ratille fiind x2, sv de PvE desigur.M-am distrat pe un caracter de cleric (masculin), era refreshing sa nu am probleme cu idioti...ma integrasem frumos intr-un guild, dar pana la urma m-am cam plictisit de PvE si...

Am ajuns pe un servar de PvP, Perfect World Devastation, implica ceva grind pentru a avea cel mai bun gear, pe langa cel platit, desigur...Oricum m-am distrat si asa mi-am luat adio de la Perfect World pentru o lunga perioada de timp.

M-am intors peste cativa ani pentru a realiza ca sv-ul oficial PW era 100% Pay to Win, Uninstall direct.
[Imagine: MEVzYF0.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Clicker Heroes <-- Perfect if you like to kill stuff Dobby101 0 2.488 20-09-2014, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Dobby101


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)