Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Peach Girl

#1
Un alt anime frumos, din genul romantic, este Peach Girl, un anime romantic si comic, 25 episoade.
Povestea este despre o fata, Momo, care este ceva mai bronzata decat ceilalti colegi si din cauza aceasta este tachinata des. Ea este indragostita de un baiat din clasa, dar nu indrazneste sa-i marturiseasca deoarece a auzit ca-i plac fetele nebronzate, dar in secret si el e indragostit de ea. In plus, unui alt baiat din scoala, cel mai popular printre fete, ii place de Momo, iar prietena ei, care este o intriganta, se baga mnereu in relatiile lui Momo, incercand sa le strice si sa-i faca viata grea. Este un anme frumos pentru cei carora le plac genul, si cu sfarsit bun.

#2
L-am vazut si eu..l-am mancat pe paine in 2 zile..21 ..deci..trebuie sa zic ca animeul a fost mijto..chiar mi-a placut...insa nu am pomenit atat dute-vino in niciun anime romance pana acum..deci..pana in ultimele 10 minute ale ultimului episod inca nu stiam cu care din ei va ramane..24...in ultimele 5 episoade..Momo chiar ma irita cu nehotararea ei..si cand in cele din urma la sfarsit l-a ales pe Okayasu...motiv ptr care ma bucur ptr k de la inceput vroiam sa fie cu el...ink nu pricepusem cum a reusit sa aleaga dat fiind ca parea egal indragostita de ei..106

Tot animeul a fost ptr mine cam asa... [Imagine: scaled.php?server=263&filename=thwuyq8.g...&ysize=480] ...[Imagine: scaled.php?server=262&filename=th1f8cf8b...&ysize=480]...[Imagine: scaled.php?server=255&filename=th2d20f58...&ysize=480]....[Imagine: scaled.php?server=101&filename=th2depreq...&ysize=480]...[Imagine: scaled.php?server=170&filename=th9f6e7c0...&ysize=480]...[Imagine: scaled.php?server=341&filename=thonionhe...&ysize=480]...[Imagine: scaled.php?server=253&filename=thploppk0...&ysize=480]...[Imagine: scaled.php?server=341&filename=thnoopm9....&ysize=480]....[Imagine: scaled.php?server=442&filename=thf7891ca...&ysize=480]
nu asta a fost ordinea insa probabil cei care il vor vedea sau l-au vazut o sa realizeze unde anume s-a potrivit fiecare scena..24..ideea e ca la sfarsitul animeului am putut in sfarsit respira..24...mi-a placut spre sfarsit de sae..24..desi la inceput o uram..insa apoi mi-a patruns la suflet..deci..bun naime...merita vazut.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#3
Am vazut si eu acest anime si pot spune ca este incredibil de sweet o//o Imi place la nebunie tot sirul povestii . Este foarte interesanta si foarte bine gandita 8 Cred ca este unul dintre anime-urile mele preferate de dragoste xD Imi place mult de Momo , mai ales caracterul ei 8 N-ai cum sa nu te indragostesti de ea , deoarece e o sweet 8 Imi plac mult ochii ei si parul , deasemenea , e genial xD Vreau si eu parul ei xD Imi place mult de ea , deoarece ...nici nu am cuvinte sa o descriu la cat de perfecta e xD . Ma bucur ca a ramas in final cu Okayasu [ ce nume ciudat o.O ] , deoarece acel baiat e un scump :X Celalalt nu-mi placea deloc 21 Cred ca tot timpul ma rugam "Da doamne sa il aleaga pe Okayasu" xD Eh acum cine nu ar alege o bunaciune ca asta ? xD Arata prea bine xD Si nu numai aspectul fizic ma atras la el , ci si personalitatea . Imi place cum gandeste si cum actioneaza . De Sae ce pot sa zic ... la inceput imi venea sa ii dau cu papucii in cap sa ii cada pe jos , doamne cat o uram :die: . Imi venea s-o spanzur , s-o dau la crocodili , sa-i tai mainile xD Pur si simplu ma enerva comportamentul ei . Arata ea bine , dar atitudinea ei era un dezastru aparte xD La final am inceput sa o indragesc , deoarece se schimbase mult . S-a trezit si ea la realitate , multumesc lui Dumnezeu xD A devenit chiar draguta si chiar incepusem sa o plac la fel de mult ca pe Momo o.O Finalul a fost superb 8 Foarte bine gandit , a fost pe placul meu 15 Pacat ca anime-ul are doar 25 de episoade T_T S-a terminat prea repede T_T Daca s-ar mai da episoade m-as uita la toate , cred ca de 20 de ori pana retin toate replicile xD Grafica acestuia nu e cine stie ce , nu prea ma impresionat , dar ce mai conteaza grafica cand anime-ul e genial cu ajutorul personajelor si al actiunii ? Ele fac totul xD Grafica ar merita un 8 , dar povestea 11+ xD Chiar indragesc acest anime , deoarece m-a surprins mult si mi-a ajuns la suflet . O sa dureze o vesnicie sa imi iasa din cap Peach Girl xD Este pur si simplu superb , merita sa fie vazut . Pacat ca nu este atat de cunoscut T_T Daca ar fi mai cunoscut ,cu sigurana , ar fi pe primul loc xD Ar fi in top 15 Cred ca as dori sa vorbesc despre Peach Girl la nesfarsit , deoarece pentru mine nu exista punct sa-mi descriu admiratia pentru anime xD Pentru cei ce nu l-au vazut , trebuie sa-l urmareasca , eu m-am indragostit de el de la primul episod xD

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#4
Am terminat abia ieri de vizionat acest anime si mi-a lasat o impresie destul de placuta . Sincer , nu auzisem nimic despre acest anime inainte de a vedea acest topic xD . Pot sa spun intr-un cuvant : genial . Mi-a placut tot ce s-a intamplat in Peach Girl , povestea mi s-a parut originala si destul de interesanta . Momo este tare draguta , are tenul , pielea atat de ... nu situ o_o perfect ? Eu una sunt alba ca branza cand nu e vara , deoarece nu ma pot bronza xD Dar ea este atat de frumoasa . Ii ador parul roscat . As vrea sa am si eu parul ca ea =]] Sincer xD . Anime-ul chiar m-a facut curioasa cu fiecare episod ce trecea . Punctul culminant venea din ce in ce mai aproape , sa zic asa , iar eu nu mai aveam rabdare sa vad pe cine alege Momo xD . Sincer voiam sa ii aleaga pe amandoi xD dar stiu ca nu era posibil . M-am bucurat foarte tare cand am vazut ca l-a ales pe Okayasu . Ce kawaai suna <3 . Sincer se potrivesc de minune , se completeaza unul pe celalalt . Celalalt baiat nu prea mi-a placut , desi Momo tinea mult la el . Okayasu e atat de dragut , de sweet de ... nici nu mai stiu cum sa-i spun =]] . Imi place foarte mult de el , mai ales modul in care actioneaza . As vrea si eu un baiat ca Okayasu T.T Grafica imi place foarte mult , merita un 10 ^^
Nu am nimic de criticat la acest anime. Eu una il recomand .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#5
Am vazut animeu asta vara trecuta cam pe vremea asta nu pot sa spun ca nu mi-a placut din contra a fost in topu meu 8 luni pe locu 1 :X si m-ia placut alegerea facuta de Momo, Okayatsu merita sa fie cu ea decat Toji... nu pot sa zic ca Toji nu era dragut si e de apreciat faptu ca sa sacrificat pentru Momo dar a facuto sa sufere facando sa creada ca o iubeste pe asa zisa cea mai buna "prietena" Sae >.< urasc fata asta cum poate fi atat de rea >.<
Cam atat despre anime din partea mea... Mdea nu stiu sa descriu >.>lipsa de inspiratie... in orice caz cred ca il voi revedea :X
[Imagine: futuro_tuto_by_spisun-d34qcvm.png][Imagine: siggy.php?id=22597]<- click

#6
Ca în realitate, de altfel <.< Am ezitat şi la acest anime să mă uit 21 şi până la urmă, l-am revăzut de vreo 3 ori. Şi l-aş mai revedea încă o dată cu aceeaşi plăcere. Mi-a plăcut mult lupta care se dădea în ea, dacă să îl aleagă pe Touji sau pe Okayatsu . Nu prea îl simpatizam pe Touji; prea rece, plicticos, destul de indiferent. Mai ales că a avut şi o relaţie cu Sae O.O Okayatsu i'a fost alături şi la bine şi la greu, şi chiar o merita pe Momo.
A little bit of heaven , and a little bit of hell .

Zuppy03

#7
Peach Girl e un anime dragut, desi mi se pare ca are o usoara tenta de telenovela in unele momente, din cauza ca Momo tot trece de la un baiat la altul si nu e niciodata hotarata pe care sa il aleaga.
Nu pot spune ca am fost tinuta in suspans pana la sfarsit pt ca mi-am dat seama cam de la inceput ca va ramane cu Okayasu (unele filme/seriale/anime-uri au un final care se ghiceste inca de la inceput). Si chiar m-am bucurat ca a ramas cu el, mi s-a parut foarte sweet baiatul, mai ales atunci cand o striga "Momo-chan" cu vocea aia pitigaiata. 71 Chiar daca tinea foarte mult la Misao, tot pe Momo o iubea cu adevarat, desi ia luat ceva timp sa-si dea seama de acest lucru si aproape ca a pierdut-o.
De Touji nu mi-a placut asa mult, doar la inceput mi s-a parut dragut ca o placea si el pe Adachi. Smile Apoi a devenit un fraier... In primul rand, nu voia sa isi asculte prietena si credea doar in minciunile lui Sae. Chiar daca nu o credea pe Momo, macar ar fi putut sa o lase sa-i explice. Apoi, a parasit-o ca sa ii salveze reputatia, lucru apreciat de ea in mod gresit. Ar fi putut sa-i spuna lui Adachi despre pozele alea, ca sa inteleaga fata ce e cu comportamentul lui.
De Sae nu mi-a placut, tot ce isi dorea la inceput era sa fie mai buna decat Momo, sa-i faca acesteia rau pt a-i fi ei bine. Bine ca l-a cunoscut pe fratele lui Okayasu, un om asemanator ei, si a invatat o lectie. S-a cam revansat la sfarsit pt tot ce a facut, scriindu-i acel mesaj prietenei ei.
Si despre personajul principal... ce pot spune... Se cam razgandea. Cand l-a pierdut pe Touji, s-a bazat pe Kairi si a devenit prietena lui. Atunci cand credea ca il va pierde pe acesta si a aflat motivul despartirii de primul prieten, s-a atasat din nou de Touji. Si, bineinteles, cand a fost in sfarsit convinsa de Misao si Sae ca Okayasu o iubeste, s-a reintors la el... Am vazut ca cineva a scris pe-aici ca ii iubea pe amandoi la fel. Nu, nu ii iubea la fel, doar credea asta. Da, ii iubea pe ambii foarte mult, dar nu in mod egal si nu din aceleasi motive. Trebuia doar sa recunoasca in sufletul ei ca Okayasu este mai special intr-un fel. Bine ca a reusit sa faca asta, ca altfel ea ar fi avut de suferit.
Pe scurt... Mi-a placut anime-ul si ma bucur ca mi-am facut timp sa il vizionez. Smile Ideea a fost draguta, povestea se potriveste foarte bine cu viata unei adolescente normale.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#8
L-am vazut acum cativa ani, cand eram inca in liceu, cred ca in clasa a 12-a.
Mi-a placut, a fost destul de dragut. Oricum mie imi plac anime-uri shojo pentru fete "proaste" cum spun eu... si care au si happy ending.
De fapt am nick-ul de kairi de cand am vazut acest anime, mi-a placut personajul...
Oricum cred ca o sa-l revad dupa ce termin cu examenul.
It's a game...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)