Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Partea Intai : Anonimi la orizont

#11
" Huh interesant "
Insa capul ii era prea greu sa gandeasca,singurul miros cel putea trezi era mirosul sangelui pe care il adora asa de mult.
' Sunt incojurat de criminali,iar cineva o sa-mi dea ordine...huuuh defapt ce ma strezez,nu stiu daca sunt niste copii sau niste jucari pe masura mea,oricum e mai bine decat mort'
Acesta continua sa se joace cu cutitul sau fara a da mare importanta celorlanti adunati,nici macar asa zisului sau nou sef care tocmai aparuse.
" Niciodata nu sti ce se va intampla in urmatoarea secunda. "
Spuse Astaroth ridicanduse si indreptanduse spre scarile pe care coborase cu un oarecare regret ca nu a incercat sa-l macelareasca pe misteriosul sau sef. Totusi se opri dupa cateva trepte fiind nevoit sa asculte in continuare.

ooc: Oricine ,nu ma intereseaza cine continua mai exact caci nu am interactionat cu nici un personaj in postul asta

Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#12
Pierduse orice urma de contact cu persoanele din jur si de abia daca observase ca locul se mai aglomerase in ultimele zece minute. Isi facu ordine in ganduri, dupa care se ridica atent si, cu pasi mici, se indrepta spre usa mare a balconului. Trase perdeaua ce oprea lumina sa patrunda, apoi deschise usa larg si expira aerul. In ultima vreme Dean devenise foarte visator si nu pusese pret prea mult pe ochii din jur, cum nici inainte nu o facea, dar acum ceva din el se schimbase.
"Stie cineva cand se va servi masa? Imi e foame..." se planse, incercand sa faca conversatie cu oricine din jur, insa in mai putin de zece secunde doua bucatarese venira si asezara pe masa micul dejun, luand fructierele si vaza mare cu flori.
Acesta era primul semn ca Dante va avea sa vorbeasca curand, in timp ce noi savuram minunatele delicatese ce ne erau aduse de fiecare data.

ooc: Cine vrea.
PS: Daca are cineva vreo idee, poate sa ii controleze vorbele lui Dante, dar in limita informatiilor. :3

#13
Uitandu-se in jur, vedea numai fete serioase. O atmosfera rece, intre o gramada de ucigasi in serie. Ce putea fi mai «frumos»? 'Si cand ma gandesc ca si eu am fost asa...' Dar gandurile sale se oprira aici. Acum nu se mai gandea la nimic. Ceva s-a schimbat in el, de la ultima vizita. Nu mai era acelasi maniac, acelasi ucigas in serie, cu sange mai rece ca gheata şi care putea fi influentat sa faca anumite lucruri. Andrew, o persoana pe care nimeni nu o stia, de care nimanui nu-i pasa, dar care, acum, era mai atent decat niciodata, la tot ce se intampla. Andrew era mai calm decat niciodata inainte.

«Asteptand» ca Dante sa apara, zari o domnisoara ce ii era pe plac, insa... lucrurile nu erau asa simple, iar el stia asta prea bine. Incercand sa se resemneze, analizand persoanele din jur, observa ca nu este singurul care a venit fara arme de foc. 'Hmmm... bine ca am grenadele la mine...' gandi acesta, intorcandu-si privirea in alta directie.

(Va rog sa ma scuzati! Am avut impresia ca mai era un post inaintea postului meu, deaceea v-am "incurcat"... incercam sa continui ce-a scris respectiva - aveam impresia ca a scris cineva cu un caracter feminin, in rpg.)
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#14
Locul acesta este pe gustul meu. Luxul si banii sunt prioritatea pentru mine. Mi-am lasat geanta in camera mea. Am fost anuntata printr-un mesaj scurt "Cina este servita in salon" ca trebuia sa imi fac aparitia. Am luat liftul. Melodia din acesta imi aducea aminte de filmele horror, atunci cand una din victime ramane captiva in acesta. Sau atunci cand usile se vor deschide un psihopat va baga cutitul in mine. Usile s-au deschis. Ghinion. Nimeni nu avea chef de joaca in seara asta. M-am indreptat catre salon. A fost usor sa il gasesc. Am urmat sunetele de vioara. Imi aduceam aminte de filmele cu aristocrati, in care acestia luau masa cu intreaga familie, iar in stanga mesei era o orchestra mare.
"Julia, pe toti dracii, nu esti intr-un film." Imi doream ca aceste cuvinte sa vina de la o persoana reala, care sa ma trezeasca la viata. Trebuie sa recunosc, eram plictisita de mine. Daca Dante nu mi-ar fi dat aceasta "slujba" probabil as fi repetat trecutul si mi-as mai fi cautat un miliardar pe care sa-l "curat" de avere. "Super. Ciudatul cu masca, printesele blonde ale suferintei, cvintetul Barbie, japonezul ciudat, jamaica si cei doi papuseii, toti si-au intors capul in acelasi timp si m-au studiat din cap pana in picioare.
[Imagine: tumblr_m1z4wsOIgL1r98z7io1_500.jpg]

"Dreaming dreams no mortal ever dared to dream." - Poe
TUMBLR

#15
Nu, nu, nu. Nu asa se face! Voi ati citit macar povestea acestui RPG? Daca nu, fugiti si recitit-o, ca uite chiar acum ma duc sa ii modific caracterele alea ciudate din cauza diacriticelor.
Oameni buni, am spus ca Dante nu se face vazut, iar voi deja va apucati sa-l si controlati? Stiam eu ca nu trebuia sa aduc vorba de el si mi-l pastram tot mie ca personaj... Se va duce de rapa RPG-ul asta cu unii dintre voi. Mai bine cer sa se inchida topicul imediat, caci nu are niciun rost.

Xpt1, scuze ca sunt asa directa, dar nu stiu unde-ti sta capul, ca tu incurci totul. 22
Ce sa mai spun ca nici regulamentul nu l-ati citit. ( btw, nu vorbesc de toti, ci mai degraba de ultimele posturi )

#16
'Coordonatele crimelor, scrise pe mana stanga? Am auzit de tipa asta. Orfana, si-a inceput cariera drept prostituata, insa a continuat prin a se infiltra in viata miliardarilor, devenindu-le sotie, apoi luandu-le viata, odata cu averea. Deasemenea, se spune ca foloseste bancnote, la toaleta, cand nu mai are hartie igienica... Nici nu vreau sa stiu care maniac a aflat asta... ori daca este adevarat... In ce directie se duce lumea...'

Insa in timp ce toata lumea o analiza pe cea care tocmai sosise, Andrew era singurul care era interesat de alte detalii... precum munitia folosita de garzile prezente in salon, pentru a se asigura ca nu are loc vre-o tentativa de omor, intre cei "lipsiti de libertate". 'Armele alea... le-am mai vazut undeva... Nu se poate! Dante oare chiar vrea sa ne tina in viata, ori asteapta momentul in care ne vom rascula, pentru a ne ucide?'

(peste putin timp...)

'M-a vazut!' "Hei, soldatelule, a sosit toata lumea, ori mai este vre-o printesa pe care trebuie s-o asteptam? N-am toata ziua libera... Trebuie sa primesc niste arme, in seara asta. Daca nenorocitul ala de Dante ma mai tine, mult, aici, n-o sa am alta optiune decat sa arunc hotelul in aer! Poate asta o sa-l trezeasca, putin, la realitate!" Toata lumea il privea, pe acest maniac. Majoritatea aveau mainile pe arme, nimeni nu-l scapa din ochi... in afara de o domnisoara, care se relaxa, intinsa pe o canapea din apopiere. 'Ea cand a mai aparut?' Dupa putin timp de liniste, psihopatul nostru iar a inceput sa vorbeasca: "Se pare ca nu sunt singurul care gandeste asa... domnisoara de pe canapea a decis sa traga un pui de somn... Cred c-o sa-i urmez exemplul... pana la urma, ce altceva sa fac, pana se trezesc toti?" Dar acesta nu a spus, insa, adevarul... 'Interesanta acoperire... Acum cateva minute, domnisoara aceea era pe canapea... A profitat de faptul ca toti se uitau la mine, ca sa se mute acolo... Vad ca nu sunt singurul care poate sa se miste nedetectat... Aceasta intamplare m-a facut chiar si mai curios... Cine-o fi ea?'

Insa gandurile i-au fost intrerupte de cineva...

OOC: Oricine, doar sa posteze odata!
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#17
Ashe intra in sala fara vreun fel de interes. Mai lipsea doar ea, numai ca aceasta se mai gandea la o persoana lipsa, sau de fapt o voce. 'Nu eu sunt singura care a intarizat, se pare ca si vocea enervanta a lui Danto intarzie sa apara.' Aceasta se apropie de un mascat si ii pune mana pe umar. Se uita la el cu o privire rece, ca de gheata. Se pregatea sa spuna ceva, dar in acel moment vocea lui Dante o opreste. Acesta incepe sa dea detaliile urmatoarei misiuni. Toate lumea era ochi si urechi in afara de mascat.
'Care este problema lui? El nu stie ca daca nu face cum i se spune o sa fie biciuit dupa care ars?'
Ashe se uita adanc in ochii lui negrii. dupa care asteapta ca plictisitorul discurs sa fie incheiat.
Imediat ce microfonul lui Dante este oprit, la fel si boxele, Ashe il opreste pe mascat din drumul lui catre camera.
"Tu nu stii cum decurg lucrurile aici, nu? Tu trebuia sa fii atent la detaliile lui Dante! Acum vreau sa vad ce o sa faci!"
Ashe isi termina propozitia asteptand un raspuns care intarzia sa vina.

off: Am zis chestia cu ochii negrii pentru ca masca ta are ochii descoperiti, si in poza aceea cu el fara masca avea ochii negrii.
ooc: xpt1 sau orcine altcineva




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)