Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Parerea voatra despre Akatsuki.

#1
am deschis topicul pentru discutiile despre akatsuki si vreau sa stiu ce parere aveti despre ei.In primul rand este o organizatie criminala,formata din 9 ninja de clasa S,ce il include si pe Orochimaru.Obiectivul lor este sa colecteze cri 9 biju,ca sa se transforme pe ei insesi in jinchuriki.Membrii sunt4eidara,sasori,Pein,Kisame,Itachi,konan,hidan,kakuzu,zetsu.
asta stiu in general si parerea mea este ca ei sunt foarte puernici,greu de invins,niste adversari pe masura.Acum parerile voastre...ce credeti?

#2
Pai eu cred k sunt ninja care in drumul lor spre a devenii mai puternici si-au pierdut ratiunea,adik cum a facut Itachi omorandu-si familia si distrugand clanul Uchiha.In rest si eu cred k sunt adversari foarte puternici greu de invins,mai ales Deidarra,Itachi si Kisame,ei sunt cei mai spectaculosi,iar Hidan este cel mai credincios membru,Pein este liderul Akatsuki si fratele lui Naruto deci el se numeste Pein Uzumaki,cel putin asa am auzit,Sasori este cel mai ciudat membru cu cele doua forme ale lui iar Kazuku si Zetsu nu sunt asa de cunoscuti deasemenea ei fiind mai singuratici...
You hurt me,but I kill you!
What doesn't kills you
Gets you stronger!



[Imagine: narutodemon_xl.jpg]

Yondaime & Naruto,best hokage and best ninja,what a combination...

[Imagine: Naruto__Naruto_and_Yondaime_by_Risachantag.jpg]

[Imagine: chibi_933.gif]
Adenthielis, chibi-ul lui seeergiu


Bancuri,glume,avem de toate !!!

#3
Eu una ii adoor ^^
Au tehnici super , unii din ei sunt amuzantzi...altzii Kawaii XD...
Ah, sh ai uitat sa-l mentionezi be Tobi ..aka Madara Uchiha^^
Pacat ca o sa moara totzi -.-" e km penibil ca sunt omoratzi de copii,dar...whateva' 78
So,yeah in concluzie, they pwn...

#4
Nu e deloc penibil ca sunt omorati de copii,defapt sunt omorati de oameni aporape in toata firea,nu cred ca in naruto shippuden cei care odata erau copii de 12 ani[prima serie] mai pot fi considerati copii.Si a fost bine ca au fost omorati,dupa parerea mea,ptr ca erau foarte periculosi pentru cele 6 sate.Eu stiam ca si orochimaru a facut parte odata din akatsuki,dar in fine 4

#5
Pot spune ca sunt preferatii mei.
Inca din primele episoade in care au aparut am inceput sa ma documentez mai mult despre ei si am constatat ca imi plac extrem de mult. mai ales ca in marea majoritate sunt o fana a personajelor negative.
Misterul care ii inconjoara a persistat foarte mult la inceput, dar cu cat citeam din manga mai mult sau ma uitam la episoade, incet incet am descoperit si planurile lor.
Pot spune ca preferatii mei din aceasta organizatie sunt Konan, Pein, Itachi si Hidan...si Kisame si kakuzu..sau Tobi, sau Sasori...si Zetsu si deidara...ok, imi plac toti 21
"No rain, no rainbow..."
[Imagine: Butterfly.jpg]

#6
Oh...intodeauna trebuie sa fie LYE complet pe dos.Mie nu prea imi plac tipii astia.Si aici nu ma rfer la aspectul fizic(Itatchi,Sasori si Deidara sunt adorabili).Ci la modul lor de viata...practic...sunt niste criminali(of...lye...ce bine ai gandit).Din cate stiu yo...si Orochimaru facea parte din Akatsuki si organizatia avea zece membri(cu el).Dar preferatul meu...ca trebuie sa fie unu care imi place...este Sasori.Mi se pare cel mai kawaii dintre toti.Si da...a fost omorat de Sakura(cu ajutorul lui Chiyo).Pein...vai...il detest pe tipul asta.E singuru caruia i-as sparge capu'!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#7
Mi se pare ca Akatsuki este o organizatie foarte puternica si bine organizata.Nin cate am inteles ei au ca misiune sa adune toti demonii.Cu toate ca sunt asa de puternici totusi au fost omorati rand pe rand de catre chiunini din Konoha.Dar nu au morit chiar toti in manga mai traiesc Pain,Konan,Madara,Zetsu.Si din cate se oare in manga sunt pusi pe fapte mari acelea de a distruge Konoha.Sper ca in cele din urma locuitorii Konohai sa ii poata opri oricum urasc aceasta organizatie si vreau sa moarta toti cat mai repede,ma rog aproapr toti...
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#8
organizatia asta este absolut grozava.....imi palce foarte mult datorita personajelor care fac parte din ea...este singura organizatie care imi palce...chiar daca este o organizatie evil si nimeni nu o suporta si o uraste mie tot imi place....
Personajele preferate din ea sunt:
Itachi: este genial personaju asta
Deidara: no comm
Sasori: ador caracterul lui
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#9
Poi... Akatsuki este clanul meu preferat.Membrii acestui clan sunt foarte puternici , unii frumosi(Itachi,Pein Sasori).Si konan este super frumoaza si puternica ,dar in paranteza am scris doar baietii ca sa nu credeti cine stie ce.......
Am auzit pe cineva la aalt Site despre Akatsuki Anime club forum ce va de genu' si scriau despre membrii Akatsuki si zicea unu Saike:
Itachi Uchiha
17-18 ani
-membru foarte acitv
-inel : sangeros,cicatrice; inelarul drept
-cel care a ucis clanul uchiha doar pentru a vedea cat de puternic este
- ziua de nastere: 9 iunie
-partener : kisame hoshigaki
-maestru sharingan si uchiha fire-based jutsu
- 57.1kg 175.2cm
Adica scuzama nu are habar despre Itachi si mai zice dupa aia ca Itachi ii preferatul lui/ei si ca stie tot despre el.
Itachi a fost obligat de cei 3 batrani sa isi omoare clanu si doar l-a mintit pe Sasuke cel putin asa stiu .Sa ma corecteze cineva daca am gresit.
Altceva pai II ADOR!praise

#10
parerea mea despre Akatsuki ? :X

wow o organizatie criminala, super, su membri super puternici dar si frumosi, au o putere incredibila, chiar imi place si numele cum suna, inainte ma consideram membru AMBU dar acum sunt Akatsuki 21
Itachi e cel mai tare - Is mine :-l
Deidara iar e super - huh unchiul meu 21
Sasori - tare tipu, cred ca il voi face fratele meu, deci Nya draga vom fii cumnate 21
poi despre akatsuki eo cred ca e o organizatie extra cool :X
iar eu st Lenna, member Akatsuki b-)
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Intamplari Akatsuki Ҝa-вοοm!™ 24 14.841 13-09-2012, 04:12 AM
Ultimul răspuns: rebeca


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)