Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Paradise Kiss

#21
Am urmarit si eu anime-ul , parca prima oara pe Animax 39 Eh stau prost cu memoria 78 Mi-a placut foarte mult si inca imi place , este unul dintre preferatele mele . Imi place mult povestea , iar actiunea este structurata perfect . Imi place mult caracterul lui Yukari :love: E atat de perefect . Imi place cum gandeste , toate certurile cu mama sa nu au impiedicat-o pentru a deveni model . Imi mai place mult si de Miwako , e foarte draguta si al naibii de amuzanta xD Imi place caracterul ei si ma bucur ca in final il alege pe Arashi . Dupa parerea mea Arashi e cel mai dragut baiat din anime xD Parul blond si tepos il face sa iasa in evidenta xD Nu prea imi place de George o.O Nici modul in care arata nici cum se comporta o.O Nu-l simpatizez deloc xD Eh parerea fiecaruia xD Pacat ca Yukari a castigat locul ll la acel concurs . Rochia ei a fost superba . Trandafirii aceia erau sclipitori , iar parul super aranjat , era o adevarata printesa . M-a intristat finalul , plecarea lui George a intristat-o mult pe Yukari , ea iubindu-l enorm . Cea mai frumoasa faza a fost atunci cand George ii lasa fetei toate creatiile sale , care sunt incredibil de frumoase . Un anime exceptional de nota 10+

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#22
Paradise Kiss 88
Unul dintre anime-urile mele preferate . Prima oara stiu ca l-am vazut pe Animax . Mi-a placut atat de mult primul episod incat m-a facut sa ii urmaresc continuarea . Am fost vrajita de toate acele personaje in special de George . Toate creatiile lui erau minunate , mi-a placut atat de mult rochia care a purtat-o Caroline la concurs . Pacat ca nu au obtinut locul intai , deoarece totul era perfect . Mi-au plac atat de mult acei trandafiri >.< . Caroline este tare draguta , dar nu pot sa spun ca este personajul meu preferat . Nu stiu de ce ... s-a lasat de scoala pentru a deveni model ? o_o Totusi a fost atat de romantic , deoarece a fugit de acasa pentru a-si trai viata alaturi de George , dar in acelasi timp ciudat o_o . Deasemenea imi plac mult de Arashi si Miwako , sunt atat de amuzanti amandoi xD Ma bucur ca in final raman impreuna , deoarece cred ca se potrivesc de minune . Cel mai mult m-a impresionat finalul , m-a facut chiar si sa plang T_T . Atunci cand George i-a lasat lui Caroline toate creatile sale T_T . Atat de romantic si in acelasi timp trist.Oricum din partea mea anime-ul merita nota 10.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#23
Paradise Kiss. Nu sunt un fan uriaş, dar mi-a plăcut. Caroline - parcă aşa o chema - mi-a plăcut cum arăta şi era un personaj drăguţel. De fapt, ea şi George sunt cele mai expresive personaje.
Ideea mi s-a părut originală şi interesantă. N-am mai văzut animeuri pe tema asta.
Mi-a plăcut tare mult melodia de la opening. Parcă zicea ce se va întâmpla în anime. Tare mişto.
Aşaaa.. Deeci..Îmi place cum arată Caroline. Are un păr aşa de mişto şi-mi place cum se îmbracă [ relativ ] . Mi-a plăcut, ofc, episodul ăla când George se duce la Caroline acasă şi au făcut ceva : - " . Parcă era episodul şase sau opt : - ? . Oricum, ăla e episodul meu preferat : ] .
ÃŽn concluzie, animeul e miÅŸto .
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#24
Paradise Kiss este un anime dragut, mi-a placut, dar nu il consider chiar unul dintre preferatele mele. 10 Grafica mi s-a parut putin... ciudata poate, dar numai in ceea ce priveste chipurile personajelor, in rest era foarte frumos. Opening-ul mi-a placut, se potrivea perfect cu anime-ul, dar ending-ul era doar o melodie amuzanta si cam stupida.
Povestea a fost interesanta. Caroline si-a urmat visul de a deveni model, chiar daca mama ei se opunea si incerca sa-i contreleze viata obligand-o sa invete. Ea si George se potriveau, se iubeau, pacat ca s-au despartit pana la urma, chiar nu ma asteptam la asta... Si el i-a lasat toate hainele pe care le crease... Eram sigura ca vor castiga concursul cu acea rochie albastra incredibila, minunata, am fost surprinsa ca nu s-a intamplat asa. De fapt, anime-ul acesta se apropie mult de viata reala, cand rar se intampla ca totul sa fie bine si sa castigam ceea ce meritam. Miwako si Arashi au avut un final fericit, au ramas impreuna. Miwako e simpatica, cam galagioasa, dar asa e si prietenul ei cel plin de piercing-uri ciudate. 71 Si Isabella... chiar arata ca o femeie. 22 Poate ca personajul a fost desenat intr-un mod mai exagerat, cam departe de realitate... Era un episod in care apareau George si Isabella in copilarie, cand primul a creat o rochie pt prietenul sau, iar acesta arata exact ca o fetita. Dragut, dar putin bizar.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#25
Paradise Kiss

Doamne adoram acest anime cat il difuzasera pentru prima oara pe *animax,A+* etc...
Adoram ambele melodii si openingul si endingul. Stiu ca asteptam cu nerabdare sa vin de la scoala, sa imi fac temele si sa ma uit la Paradise Kiss.
Chiar incepusem sa visez ca asa voi pati si eu...*na imaginatie bogata*
M-a impresionat relatia dintre Yukari si George:X...Si sa zicem ca acela a fost primul meu anime..*mai romantic, cu putina tenta de hentai*...adica scena aceia dintr-un episod.
Tin minte si acum ca le pusesem si pe colegele mele sa se uite, si ziceau k o sa fie un episod plicitisitor, si cand au vazut toata ziua la scoala ma inebuneau 21.
Si acum stiu melodia de la inceput sa o cant.^^
Finalul m-a dat pe spate. Chiar imi venea sa plang..*chiar am facut-o...de 2 ori*...Nu imi venea sa cred cum o iubire asa frumoasa se destrama.
Si chiar imi doresc sa stiu ce s-a intamplat cu cei doi mai departe...T_T
[Imagine: chibi_6732.gif]
chibi-ul lui Itsumi


[Imagine: 2yum3h1.png]
Love was when i loved you...Now is hate...

#26
[Imagine: paradise-kiss_o.jpg]

Cred ca Paradise Kiss este unul din primele animeuri pe care le-am vazut in urma cu cativa ani si se numara printre preferatele mele4. Imi place cum Yukari, de la fata care trebuia sa invete sa ajunga la facultate, sa isi multumeasca parintii ajunge la tipa care sta tot timpul la studio cu George si restul si ajunge modelSmile. Sfarsitul mi s-a parut cam sad. Mie personal mi-ar fi placut ca Yukari si George sa ramana impreuna, dar asta e doar parerea mea.
Melodiile de inceput si sfarsit `Lonely In Gorgeous` si `Do You Want To` mi se par si ele foarte faine.

#27
I remember like it's been yesterday. Unul dintre primele animeuri vizionate, si unul dintre cele mai bune. Nu sunt adepta genului romance insa aici am tinut sa urmaresc relatia lui Gorge si Yukari intr-un mod special. Ma fascina felul lor de a fi, doua personalitati total diferite ajungand intr-un final sa se intalneasca ca apoi sa-si tina un drum cu multe gropi. George cel egocentric si Yukari cea inocenta, haha ("Ahh, George... It's too big, is not going in...")
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#28
Am vazut Paradise Kiss recent. Mi-a fost cam greu sa ma apuc de el dar am vazut anime-ul in doua zile. Ar fi putu merge mai repede dar...

O poveste foarte buna. Nu comentez. Rar se intampla se vezi un anime despre moda. Si combinat cu putina drama si romance iese un masterpiece. Cu alte cuvinte nu am ce sa comentez in privinta povestii. Am vazut mai intai NANA deci grafica mi se parea asemanatoare rau. Totusii parca mai buna grafica de la Paradise Kiss. Miwako era super cute dar Isabela m-a dat pe spate. Am ramas O.O cand am aflat ca ea e un el. Sound-ul a fost destul de dragut. Nu cel mai bun dar dragut. Ending-ul nu prea mi-a placut dar openingul a fost ok. Se potrivea cu anime-ul. Despre personaje, hmm ... fiecare are ceva aparte. Sunt bine conturate toate. Dar Gorge si Yukari nu prea merg. Nu prea imi surade aideea. Oricum, sfarsitul a fost destul de trist.

Punct.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#29
Am urmarit de vreo 3 ori Paradise Kiss. Mi se pare unul dintre cele mai bune animeuri gen romance. Ador melodia "Lonely In Gorgeous". Si acuma o am in playlist'ul meu. Nu ma mai satur de ea.
Yukari...un personaj foarte frumos. Imi place mult corpul si parul ei. Insa, mai mult mi'a placut faptul ca a infruntat'o pe mama ei si a facut ceea ce ii place. Imi pare rau ca nu au ramas impreuna George si Yukari. Erau un cuplu foarte frumos. Si mi'a mai placut foarte mult si gestul lui George cand i'a lasat absolut toate hainele create de el lui Yukari.
Miwako...o fata foarte sweet. Incerca sa o intreaca/urmeze pe sora ei insa, ramanandu'i totusi fidela. Nu a ajutat'o prea mult asta insa era foarte drgalasa. 108
Isabela... foarte frumoasa Isabela. Defapt foarte frumosul... Oricum ar merge un anime special cu poveste vietii lui. Unul dintre cele mai interesante personaje intalnite prin animeuri.
George... Ador baiatul asta!! Cam atat pot spune despre el.
Rar gasesti un anime despre moda deci cred ca asta mi'a placut cel mai mult.Sincer, mi'as fi dorit sa fie mai lung.
Cam atat! ^^:X
My dream never ends...
[Imagine: 10pvn8y.jpg]
[Imagine: 5504958.gif]
Pls, da un click! 108 pupic

#30
Cum de am uitat sa postez aici? lol nici nu observasem topicul -.-'

In fine...
La inceput, grafica si personajele nu m-au atras, dar am zis sa ma uit, intamplator, cand am vazut un amv pe youtube despre Paradise Kiss. Am inceput sa prind drag de personaje intr-o clipa ; George este absolut gorgeous, iar Yukari pare o mica rasfatata, cand de fapt este sensibila si se emotioneaza usor. Ohh, iubirea dintre cei doi este geniala! :3 Si totul se petrece intr-o lume a modei...
Sa nu mai spun de opening, este de-a dreptul fantastic. Here: http://www.youtube.com/watch?v=QtPhaNt_pyA



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Itazura na Kiss DiDi 25 17.870 07-08-2012, 07:25 PM
Ultimul răspuns: Syryus


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)