Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Paradise Kiss

#11
Am vazut de vreo 3 ori Paradise Kiss, si, cu toate ca deja cunosc povestea, de fiacare data abia astept sa-l vad din nou (thinking: "oh, c'mon, move it, to the next scene!")
Am plans doar prima data cand l-am vazut, dar de fiecare data, as vrea sa plang din nou. E un anime pur si simplu grozav, iar personajele sunt uimitoare. Daca ar exista astfel de baieti si in lumea reala!... Totusi, Yukari putea fi desenata mai bine.. in unele episoade arata cam botita4
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#12
Deci ... e animeul meu preferat !:chuu:
Am auzit prima data de el cu mult timp in urma , dar cred ca eram destul de mica si nu as fi avut nici o sansa sa il inteles ... La inceput mi s-a parut ca episoadele nici macar nu au legatura intre ele , asa ca am renuntat la a-l mai urmarii.
Ceva timp dupa aceea (cam 2 ani parca) am aflat ca incepuse din nou , insa de ceva timp deja ...
Episodul pe care l-am avzut atunci ?Cel in care Yukari merge la studio si ii gaseste pe Arashi si pe MIwako sarutandu-se pe masa de biliard ... Ce as mai putea sa zic ?Am ramas impresionata si am tinut mortis sa vad si urmatoarele episoade ...
Este un anime care iti ofera o lectie de viata grozava si care m-a ajutat in foarte multe privinte(chiar daca la vremea aceea singurul lucru care imi statea in cap era ca la 18 ani fug de acasa cu primul baiat).
Povestea este extraordinara (o idee comuna , insa in acelasi timp o problema cu care se confrunta multi dintre adolescenti) , grafica este extrem de interesanta , iar cloana sonora ... o adooor !Despre personaje ... nu mai zic nimic ...
Asa cum am mai zis si la inceput , este anime-ul meu favorit si il recomand romanticilor inascuti ca mine !:love:
[center][Imagine: 2ibj691.jpg][/center]

#13
Paradise kiss .. unul din amime-urile mele preferate. Grafica ma atras de la inceput. Povestea mi sa parut interesanta iar sfarsitul a fost superb foarte realist. Si personajele George foarte misterios :001_wub: si Miwako so childish si innocent ..iar Yukari..well chiar ma identific putin cu personajul. Yukari este o fata normala care este obligata de mama sa invete.Dar ea se indragosteste si uita de liceu ,si isi doreste sa fie independenta iar cu ajutorl lui George reuseste xD Iar coloana sonora este buna , lonely in gorgeous este una din melodiile mele preferate .
Il recomand tuturor!!Wink

#14
:love: WTD! Paradise Kiss e animeul meu preferat [am facut o rima 21 ] .Am vazut cele 12 episoade cu sufletul la gura.C`mon a fost mult prea scurt.Am citit p`undeva[am citit cam tot ce am putut fiindca deh,asa fac yo cand am o obsesie :X ] ca autoarea,Ai a trebuit sa grabeasca finalul PK pentru ca trebuia sa se apuce deja de NaNa,dar asta e alta poveste.

Unde eram?Ah,da!M-a impresionat povestea al naiba de mult!Desi multora le-a placut de Yukari si George [si pe unchi`meo il cheama George :->] mie mi-au placut Miwako si Arashi <3 Ei au ramas impreuna la sfarsit,asta dovedeste ca se iubesc si mai presus de toate ei se cunosteau din copilarie.La inceput au fost prieteni si acum sunt iubiti.Ea-copilaroasa si cute de dai in diabet. El-ciudat si cinic,dar bland cu cei dragi.Ying si Yang[n-am scris bine,stiu -.-],perfect match ^-^

Inafara de asta cel mai mult mi-a placut...Isabella :X 'Ea' m-a impresionat cel mai mult.E travestit,iar asta o face speciala.Un suflet de femeie intr-un corp de baiat.A avut puterea si curajul sa-si schimbe soarta si sa fie femeie datorita lui George.[Ii multumesc pentru asta ^-^]Adoram [si inca ador] felul cum se imbraca :X Desi e baiat e cea mai feminina o.O sau asa mi-a dat mie impresia.

Tot ce am scris mai sus pot sa rezum la o singura fraza~~I love Paradise Kiss! 24

Daca ar fi sa dau nota i-as da un 9 pentru ca Ai putea mai mult TT^TT Tooooooo shoooort!! *sigh*
[Imagine: 51pt12.png]
Eu mă semnez uneori "cam retardă" şi uneori cam aşa.

#15
A fost un anime foarte frumos si o letie de viata.Yukari era o adolescenta in ultimul an de liceu care a dorit sa fie model.Ajunge astfel sa fie model pentru Paradise Kiss, si se indragosteste de dizainarul George.Pentru ca mama ei nu a acceptat ea pleaca de acasa si abandoneaza scoala.In cele din urma convinsa fiind de colegul ei hotaraste sa isi dea examenele si cade la o invoiala cu mama ei care o lasa sa fie model. Sfarsa fost trist,deoarece George a plecat si ea apreferat sa ramana.Imi pare rau ca a fost asa de scurt si sunt curioasa cu cine s-a casatorit, desi am o banuiala ca s-a casatorit cu Tokumori.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#16
De obicei titlul unui anime iti da o idee ,in mare, cam despre ce este vorba in el, ceea ce nu prea pot zice si despre " Paradise Kiss" despre care inainte de al viziona , datorita titlului ma asteptam la orice altceva... se pare ca ma cam inselasem .
Poveste e de asemenea realista avand peronaje obisnuite , fara puteri speciale , carora nu li se intampla decat ceea ce e normal in viata ^^ . Totul se invarte in jurul unei simple eleve *Caroline* si primii ei pasi in dragoste ,despre lumea modei si mai ales despre aventurile pe care multi dintre noi le traiesc chiar aici, in lumea reala - fara bau bau [ monstii etc xD ].
Grafica e diferita de stilul anime clasic , personajele ,in special , apropiindu'se mai mult de trasaturi mai apropiate de realitate . De asemenea daca ati observat sunt doua stiluri de desenare , unul normal unde figurile personajelor sunt seriose si altul comic in care personajele sunt prezentate ca niste caricaturi .
Coloana sonora mi-a placut foarte mult , in special OP-ul *Lonely in Gorgeous* care este foarte ritmat si potrivit temei .
Animeul acesta cred ca are mai multa priza la fete pentru ca de multe ori genereaza diferite sentimente ce impresioneaza ... *anyway*
Finalul ia o intorsatura neasteptata [ desi parea ca dragostea dintre George si Caroline va fi ceva de genul "si vor trai fericiti pana la adanci batraneti " ] fiecare pronind spre drumuri diferite ^^ .
[center][Imagine: 444444.gif][/center]

[center]I know that i'm not a part of your dreams
But time makes me see that it's easy for me
To pray for the truth and hope to achieve
The love that i hope to find
In you...[/center]

[center][Imagine: elflove.jpg][/center]

#17
Paradise Kiss...un anime dragut...imi place ca actiunea are pessonaje obisnuite prezentate in modul lor de viata...nu sunt super-eroi sau spioni si au o lume fantastica...totul are legatura cu moda si soarta "ParaKiss" sta in mainile lui Yukari.
Imi place relatia dintre Yukari si GEorge...este o relatie bazata pe dragoste....desi mama lui Yukari ii cam conduce viata, tanara nu renunta la libertatea ei. Gaseste taria sa fuga de acasa si sa isi inceapa viata amoroasa cu George.
Se sfarseste cam dureros pentru Yukari. George pleaca si ea se casatoreste...sper sa fie si un al doilea sezon:X
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#18
Sincer când am văzut titlul mă aşteptam la altceva, la cu totul altceva, deşi nu pot spune că nu mi-a plăcut. Ideea a fost realistă, ceea ce m-a făcut să-l plac şi mai mult.
Grafica a fost chiar foarte bună*I just love that blue dress* iar personajele destul de interesante- cu excepţia lui Yukari care este prototipul perfect al unei adolescente în timpul unei crize existenţiale.
Ceea ce am adorat a fost sfârşitul, total diferit de restul chestiilor clasice- apropae că mi-au dat lacrimile când Yukari a intrat în camera cu creaţiile lui George.
One in all, pot spune că mi-a făcut plăcere să-l urmăresc.
She is a living existence of selfishness.


#19
Paradise kiss a fost prima mea dragoste in materie de animeuri. Mi-a placut la nebunie se la primul episod si pana la ultimul, iar la sfarsit aproape ca am plans.
E super amuzant si are si niste scene hot, iar kiss-urile m-au lasat masca.
Grafica e excelenta, iar openingul si mai si.
Personajul care mi-a placut cel mai mult a fost Isabella, arata super si mi s-a parut chiar se treaba.
In concluzie e un anime foarte reusit :chuu::love:
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#20
Prima oara am vizionat Pradisse Kiss pe Animax [ prima sau a doua difuzare nu mai stiu exact ]. Anime'ul nu era nici de cum asa cum mi-am imaginat eu la inceput. Grafica a fost chiar foarte buna, insa despre sfarsit nu pot sa zic ca a fost chiar un " happy end ". Personajul meu preferat este Miwako care era prinsa intre doi tipi [ Arashi si Kiro ? ], deasemenea era un personaj foarte haios si in anumite scene foarte timid. M-au impresionat foarte multe lucruri la acest anime, tema lui a fost chiar una originala, chiar mi-a parut rau cand am vazut ca are numai 12 episoade >,<.
Anime-ul prezinta viata obisnuita a unei adolescente, care vrea sa devina model. Acest vis ii este indeplinit, iar ea intra intr-o situatie noua pentru ea: iubirea.
Povestea dintre Yukari si George este foarte interesanta, mai ales ca iubirea lor este imposibila si Yukari a facut multe sacrificii pentru a fi cu el. In general acest anime mi-a placut foarte mult.

See ya !
[center][Imagine: Untitled-1-24.png][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Itazura na Kiss DiDi 25 18.049 07-08-2012, 07:25 PM
Ultimul răspuns: Syryus


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)