Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Veniti la Otaku Festival
Da ! =^.^=
75.00%
12 75.00%
Nu ! TT_TT
18.75%
3 18.75%
Ma gandesc ! ? >_>
6.25%
1 6.25%
Total 16 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Otaku Festival

#11


OTAKU FESTIVAL 2014: IMPORTANT MESSAGE

#12


OTAKU FESTIVAL 2014: MOE TYRONE 5000

#13
Amuzant afro-americanul asta, insa scenariul din pacate lasa de dorit. Textul mi se pare cam exagerat, considerand ca la Otaku mai vin si copii mici....puteau sa foloseasca un umor mai inteligent, dar nah, omul e tare, nu am ce zice 21. Se vede ca anul acesta au depus mai mult efort organizatorii pentru promovare acestuia si in aducerea invitatilor. Sa speram acum ca nu va vi doar hype si va si fact Smile.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#14
[Imagine: catwalkonfire_collage.jpg]

Anul acesta la Otaku Festival 2014 vom avea si o expozitie de manga. Va invitam sa vedeti proiectul ongoing Catwalk on Fire al Stefaniei Nour din Timisoara, deja lansat ca webcomic. Insa in cadrul expozitiei veti putea vedea in premiera pagini noi de teaser din capitolele urmatoare, care va vor da hinturi despre desfasurarea ulterioara a povestii.

#15
Muahahaha, ghiciti cine si-a luat azi abonamentul pentru 2 zile memorabile.

[Imagine: Imagine037.jpg]


Pregatiti-va carnetele si pixurile pentru autografe, dar si aparatele foto, deoarece Ro va veni la Otaku sa va faca viata mai sexy si mai distractiva. Nu o sa am niciun stand, dar nu e problema, cand o sa ma vada organizatorii cat de awesome sunt, mi se va face si un panel. Ma puteti gasi luandu-va dupa uralele frenetice ale fanilor 21.

Melodia mea de intrare 053 (trebuie sa vin cu casetofonul 21)

[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#16
Deci eu unul nu ratez primul meu festival Otaku. Mi-am luat sau mai bine zis mi-a luat verisoara mea bilete pentru ambele zile deci o sa ma gasiti sigur pe acolo. Daca e sa intarzii sau sa va faceti griji ii puteti cere lui @Romania sa ma sune si sa va spuna ce si cum 21

@Romania iti aduc eu casetofonul cu melodia deja pregatita
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!

#17
De cand asteptam sa soseasca si ziua asta: primul meu festival! I-am pus o intrebare unei prietene (care a fost de cateva ori la Otaku/Nijikon) acum cateva luni, dar nu mi-a putut da un raspuns precis. Ma gandeam ca m-ati putea ajuta. Sunt sanse sa gasesc sau, mai bine zis, ati vazut vreo figurina L / Ryuzaki / Lawliet (in varianta chibi) ? Imi doresc nespus de mult una.

#18
@Queen of Darkness cel mai probabil gasesti, acum 2 ani vazusem unele dragute DN related si la un pret rezonabil in materie de figurine
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#19



INVITATI
Big Man Tyrone: Coprezentator la Otaku Festival 2014!

#20
Am gasit o figurina cu L normala, nu chibi. Eram putin nesigura in privinta cumpararii acesteia, dar intr-un final m-am hotarat...doar era cu Ryuzaki. Acum, chiar ma bucur ca am facut aceasta decizie. ~> Este atat de detaliata... <~
Vazusem si niste figurine Kuroshitsuji, "aruncate" pe un raft. Vanzatoarea imi daduse voie sa deschid cutiile. Inauntru erau Ciel, Grell, Madam Red, cred ca si Sebby. Vroiam sa mi-o iau pe una dintre ele, dar buzunarul nu imi permitea (fiecare costa 40 de lei, si eu aveam cu 5 lei in minus). Mi-as fi dorit un plus, de preferat cu Grell. Sper ca voi avea mai mult noroc data viitoare.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.402 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival 2013, 11-12 Mai Reactive 18 13.490 15-05-2013, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Otaku Festival 2012 Flaw 42 35.525 01-06-2012, 12:02 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Otaku Festival 2011- editia a V-a Flaw 97 67.263 26-02-2012, 11:20 PM
Ultimul răspuns: DarkAngeI
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.612 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K
  Otaku Festival 2010 Flaw 55 48.022 23-05-2010, 12:06 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)