Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival III (2009)

#31
Mai da` nu v'a placut Alfred F(ail) Jones'ul meu XD Rusinica.

Scuze, Marina. N'ar fi trebuit sa te tot intreb de fata cu efectele de lumina xD
[Imagine: 01op7.jpg]

#32
am fost si io, eram la cosplay - Sakata Gintoki, mia placut la nebunie, am sa pun si niste poze mai incolo
[Imagine: OnePiece-270avi-00000-1.jpg]

#33
Damn, stop the talk! XD
Give me pictures, God dammit, pictures. @.@ Vreau să vad, vreau să vad. xD In fact, keep talking. o.o I wanna know mooore. *blinks eyes*
Dacă mai şi prezentati pozele, I'll give ya a free hug. 15 Eh, eh? Hugs, dude, hugs. xD
Flaaaaaaaa[...]aw... Băăăăăăă[...]ăă... ._. Ruşinică. >.<
@YamaMina - Oww... That was nice. 24

#34
(09-05-2009, 09:04 PM)JavaLeen A scris: the otaku whole crew was awesome.

Evident! kukuku~

#35
review on day II

soo... abia m-am trezit de dimineata... my eyes just wouldn't stay open... asa ca evident am ajuns sa plec in a HUGE hurry... si tocmai cand ma gandeam ca daca merg la viteza maxima si vin metrourile bine, ajung la timp, mi-am dat seama ca am uitat sa iau aparatul de fotografiat cu mine XD *texts to let know she's failing to get there on time*

Am recuperat aparatul, am verificat din nou sa nu fi uitat ceva si am plecat iarasi... pana la urma am reusit sa intarzii mai mult decat planuisem. >_<

aaaanywaaay... people started showing up quite early... I mean... EARLY maaan! Dar pana sa se adune ceva mai multi am apucat si eu sa ma joc pe consola (random buttons rock! I was literally playing blindly most of the time XD ).

watched some amv's after that... sweeet gathering. ^^

apoi mi-am amintit la timp de workshop si-am dat fugutza pana acolo. Again, awesome workshop. Laughed my ass off most of the time... learned a few new stuff... got myself an accent that might take a while to get rid of (ever since I like it: am ceva cu accentele, atata timp cat st de origine romaneasca, nu de mahala, le prind din zbor 10).

I found it really adorable how even after the time was done, we just moved to another location and kept learning. :3 I mean... omului astuia chiar ii place sa explice si sa ajute *neko cute grin* La un moment dat zice ca sa incheiem ca vrea si el sa ia o pauza de-o tigara, dar cand sa incheie si el, mai descopera ceva de explicat si ne explica in continuare pana cred ca s-a mai facut o ora... Kawaiiii! :3 *cough*

aaaanyway... at the end of the session eram atat de obosita ca-mi taram picioarele aproape (I know I've beesn sitting on a chair all this time, but that's tiresome too after a while, ya know?)... si cand mi-a mai si zis cineva ca se termina la 20 toata festivitatea (mai aveam 3 ore de asteptat, in alte cuvinte) si cand am vazut ca marina nu era, Flaw... we're not very communicative with each other, looks like... the others were busy, and with my own tiredness I was cranky... so I just left...

pe lg asta nu ma intelegeam de nicio culoare cu photoshopul si asta ma irita deja ffff tare. so... before I cracked, I just went home... >_<

am incercat sa-mi iau la-revedere de la toata lumea, but I think they didn't heard me, and I'm not THAT good with good-byes especially when I know it's a looong-time-no-see good-bye. *sobs*
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#36
@Goddess: Yep, eu am fost, eram unul dintre cei doi tipi care se tot chinuiau sa le aranjeze 21 Cel cu ochelari si brunet era Florin, celalalt eu 4
@JavaLeen: Eu am cam taiat-o intr-un parc cu... cineva 21 De-aia nu prea mai ramasesem. I-am salutat cand am plecat pe toti pe care i-am vazut dar pe tine nu te-am gasit 17

#37
yeah yeah... las' ca stiu eu cu cine ai iesit in parc 21 Glad to hear u had fun too. 21
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#38
Java eu ti'am zis "bbye" 10
Un clip facut de Methos care...cred eu...arata foarte bine ce a fost p'acolo: http://www.youtube.com/watch?v=bRLx86C5i-8
Am si cateva poze dar imi e lene sa le pun acum so revin cu un edit maine

#39
parerea mea

Edit: am inclus si o galerie cu mai multe poze.

#40
(13-05-2009, 02:51 PM)Reactive A scris: parerea mea

Edit: am inclus si o galerie cu mai multe poze.

Oh, lookie lookie! There's me, behind Germany *rofl* Okay... e o parte din chica mea *lolozaur*

I'm a star now 24
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Retrospectiva literara 2009 CyBeR 1 2.043 18-02-2010, 12:22 AM
Ultimul răspuns: Valkyrie
  EUROVISION 2009 denisse 11 7.311 17-06-2009, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Escapist


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)