Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival III (2009)

#21
It was awsome @.@ Ce mi-a parut rau a fost ca nu am vazut-o decat pe marina [de-abea daca i-am zis doua vorbe 24],pe amy si pe chibiko.Oh,si l-am vazut pe Flaw de doua ori cred.
Sa o iau pe etaje :
Parter
Cand am intrat eram ^#$^*%^^$T#%^()%^% O_O WTFFFFFFF .Eram si singura si disperata ca nu o gaseam pe marina sau pe pe amy ca ma tot invarteam pe acolo.
Intr-un final,mi-am cumparat un carnet DN cu CD cu melodii [teapa,eu credeam ca sunt episoade] si o husa pentru telefon cu Gaara.
Etaj 1
Uuu,maid cafe @.@ Hostesele earu adorabile.Mi-am cumparat onigri si...uhm,yuck?! Chestia aia verde putea si nu avea nici-un gust.[Oni,oni,oni,onigri <3]
Si desenele..superbe!
Etaj 2
Gamer zone 38 Am stat doar si m-am uitat dar mi-a placut mult jocul acela la televizorulmare [halala exprimare] stie careva cum se cheama? 21

Din pacate eu nu m-am inscris la nimic [damn me ] si m-am cam plictisit [heck,de fapt eram disperata ca ma tot pierdeam si nu mai stiam pe nimeni ;_;]
Java,tu mai mergi si maine ?@.@ Ca poate mai vin si euuuu...dar nu pot sta singura.Si care e planul tau malefic de a merge la character design?15[posturi unite]
Neee,Yoru,tu erai cea in kimono care o imbratisai pe Amy?!Eu eram cea care statea langa ea cu easarfa si avea un zambet tamp ca nu stiam cine esti 24)
LOLNOPE

#22
(09-05-2009, 09:47 PM)Mitzuke. A scris: Java,tu mai mergi si maine ?@.@ Ca poate mai vin si euuuu...dar nu pot sta singura.Si care e planul tau malefic de a merge la character design?15

yes yes

I've been bugging the crew with my puppy eyes (that always do the job 10 ) about: 'Can I come tomorrow too? *blink-blink*' and they just HAD to say yes. 21 (veneam oricum, dar vreau sa am ocupatie pe acolo cand nu mai am ce face 10 )

Nu stiu cum ma imbrac, dar daca o vezi pe Marina ca incearca sa loveasca o creatura luuuunga si rautaciasa, aia st probabil eu. 10

si planul meu malefic a avut faza I azi, cand a intrebat Mistik cine vine si maine si am insistat sa observe ca am ridicat mana XD *cough* dar in principiu, daca vii la timp nu te da afara 3

[edit]

castigatorul premiului I (mai mult nu mai uploadez ca mi-e lene)
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#23
(09-05-2009, 09:47 PM)Mitzuke. A scris: Etaj 2
Gamer zone 38 Am stat doar si m-am uitat dar mi-a placut mult jocul acela la televizorulmare [halala exprimare] stie careva cum se cheama? 21

jocul era pe xbox si se numea soul calibur...mitzuke-chan..asta inseamna ca erai p-acolo..cand eu am jucat..ca am stat si eu p-acolo cv vreme..lol..poate am dat una de alta si nici nu stiam..24..anyway...un tip care m-a batut la soul calibur mi-a cerut numarul de tel...24..tare..and that's how gamers hook up..24
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#24
Goddess,cumva a trebuit sa te inscri ca sa poti juca ?5 Pentru ca ma tenteaza si pe mine maine =D
Apropo,maine la ora 12 eu si cu Mitsukai ne intalnim in fata .Daca mai vine cineva..anuntati-ne,hehe
LOLNOPE

#25
it was....fun!...I mean....dak pun la socoteala telefonul meu care suna din minut in minut cu ppl care ma intreba unde sunt???...iar eu rsp "aici!!!!"...and they were..."undeeee????"...iar eu...."aici!....in the spot!....unde e distractzie....shi nebunie...shi....aaaaaaaaa!!!!!*fangirl scream*"...shi ei imi inchideau tel in nas T_T...what the manguste??? o_O

so....am ajuns acolo cu o populatzie de 14 persoane(nu intrebati...i'am adunat d p strada...m'am dus la ei shi am zis "nenea unde n ducem noi e fericire pura(ingerashi nuzi cu pancarte pe care scriu "welcome in nirvana")...intinzi mana shi o atingi...c zici vrei shi u?"...shi asha am adunat o mica armata...am ajuns acolo shi...m'am intalnit cu vechi preteni de nebuneala...care ma ashteptau de ii apucasera delirurile..."unde sunt maid'urile????"...."unde sunt fangirls'urile?"..."pasarici!!!...vrabiutze....aaaaaa...uite'l pe Byakuya!!!"...samd...
Ne cam pierdusem...noi cum am ieshit din metrou o luaseram fericiti in...partea opusa!o_O...shi mergeam...shi mergeam...shi eu nu'mi mai puteam stapani dorintzele....otaku ma chema...I needed to see cosplay...shnitzels...buy stuff...and co...pana cand s'a luminat centrala cerebrala a unui amic shi ne'a intors pe totzi din loc cu fericire...shi am sunat la secunda un preten ce n ashtepta deja acolo in fibrilatzii d nerabdare..shi am ajuns in final...
....buuun...next thing...am fumat!...apoooooi...am intrat...phew*finally!...we reached the moon baby!*....primu lucru facut...urlat...scanat merchandise...in timp c vb in limba capcaunilor: "aaaaa....oooo....uuuu....iiiii"...apoi cu ochii dupa lume...dupa cosplay......am filat maid'urile...am vrut sa pipai vreo 2 dintre ele...dar am zis k totushi era prea devreme ptr seria d palme ce urma sa mi'o iau (whaaat???...they were so "my spit can't simply stand in my mouth when I see u")
Concursul mi s'a parut foarte tare....m'am amuzat...am tzipat...cat p'aci sa fug p scena shi sa rape catziva 'cospleishti'...noroc cu Aikatherinis kre m'a tzinut bine in lesa sa nu fac ravagii shi sa bag spaima in bietzii oameni...shi am vrut sa urc pe scena shi sa'i dau cateva notitze tipei care a facut cosplay Saber...she wasn't like Saber(Saber is my fluffying idol!!!!...I know every move Saber does...shtiu shi cum manaca shi cum respira...Saber is my obssesion...doar am vazut anime'ul Fate/Stay night d 20 d ori *_*)....shi'a mai indreptat gresheala knd a aparut pe scena cu grupul(in the little "Archer choose his pair" show)...dar totushi respectele mele ptr k a interpretat'o pe Saber...o sa pun o vb buna ptr ea knd va muri...trimit scrisoare lu God... shi din iad dak se poate ^_^
La capitolul cosplay...mi'am indeplinit o fantezie de'a mea...chiar shi indirect....tatadadam....*drums*...I HUGGED AGITO'KUN!!!...*runs in circles*....Agito e personajul meu fav din Air Gear si mi'au cazut ochii in gura*inotau cu gratie* cand am vazut pe cineva facand cosplay in el... so I grabbed him imediat cum a ieshit d p scena shi l'am huguit de cred k va pastra o distantza d cel putzin 10 metri fatza d mine d acum incolo*tehehehe*....shi am facut shi o poza cu el ^_^
Per total la cosplay...a fost fun...am ras...am ramas O_O....m'am agitat...a fost super tare!

In rest...a fost cam stramt...a lot of population...inghesuiala...mai aveam putzin shi ajungeam p standul cu merchandise...ma vindeau shi p mine T_T...dar am reushit sa cumpar ceva...sa ma holbez la manga...sa vizitez toate standurile...sa ma holbez la desene...a fost haotic...exact p gustul meu! 15
O singura chestie imi apasa fericire 'overala'....n'am apucat sa ma intalnesc cu lumea p care vroiam s'o vad T_T...and I didn't met u guys T_T...la un mom dat vroiam sa urlu sau sa fur o pancarta shi sa scriu p ea "ppl with zup!...come and get me!...lasa'tzi oamenii cu distractzia sa vina la mine!!!"...dar m'am razgandit in ultima clipa(a random dude was looking at me suspiciously..I think he saw in my mind...and damn...he was stunned o_O) ...but...shi maine o zi...shi o sa fac pelerinaj shi maine of course...so...see u tomorrow Smile
[center][Imagine: SOTW2-House.png][/center]
[center]~only God doesn't believe in...God~[/center]


[center][Imagine: 1241698538_scrubs-party.gif][/center]
[center]Trolebuuuuuuuuuuuzzzzzzzzz[/center]


[center]Do you know a woman who hates herself enough to date me?[/center]

[center][Imagine: chibi_2605.gif]
Pompertziu Fulangesh, chibi-ul lui YamaMina
[/center]


#26
M-am tot gandit siiiii...vad eu de unde fac rost de o hartie MARE pe care sa scriu ceva de genul Animezup people right here! ca sa ne gasim;_;Pentru ca azi a fost haos si eu nu am vazut prea multa lume.

Damn,Flaw daca citesti topicul asta sa stii ca te-am vazut!!Nu,nu numai cand aranjai sticlele 24) ci cand urcasem eu prima oara si eram WTH .Mi-am scos telefonul nervoasa si ma zis :Unde naiba e si Marina asta 24 Btw,u were looking suspicious at me ..39
LOLNOPE

#27
Eh, cand am aranjat sticlele m-a vazut toata lumea 21
Ale naibii sticle, nu vroiau sa stea >.<
Oricum, daca m-ai vazut de ce nu ai zis si tu ceva? 39

#28
Bun de abia astept ziua de maine Mitzuke eu zic sa ne punem ceva pe spate prins cu un bold Mitzuke and Mitsukai yoru Mitzu and Mitsu 21 Mie cred ca imi trebuie un intreg bloc de desen si adaug langa a kitty5 chiar fac asta so minna 24 priviti-mi spatele 21 Ah de abia astept 105
See ya there

#29
Duuude...za best day!Nu am fost eu ieri...dar am ajuns astazi. Şi m-am distrat destul cât să spun "La naiba".Snoop şi Yami cred că sunt cei mai nebuni baieti pe care îi stiu.Mi-am lovit şi gleza(Snoop în loc să nimereasca sticla[in sala de proiectii] a dat în picioru meu24).M-am întâlnit cu Mitsukai,Mitzuke,Kido(doar a mers cu mine) Flaw şi inca cineva(m-a strigat,m-a salutat dar nu stiu cine era).Mi-am cumparat multe prostii...am primit cu breloc' cu Sasuke gratis(cuuute guy) si multe chestii de genu.
E ultima oara cand mai lipsesc de la un asemenea eveniment!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#30
(09-05-2009, 11:21 PM)Flaw A scris: Eh, cand am aranjat sticlele m-a vazut toata lumea 21
Ale naibii sticle, nu vroiau sa stea >.<
Oricum, daca m-ai vazut de ce nu ai zis si tu ceva? 39


flaw..ala erai u cel care aranja sticlele la cos contest?....O_o..habar n-aveam..tare..24

fratilor..daca ati trecut pe la gaming de la vreo 3 si cv la 6 era o fata cu tricou protocaliu si cu gura mare..[adik io.....cam singura fata de pe acolo..adik..de la consola] ...care i-a luat la rand pe baieti la batut..24..ok..m-au batut si ei..da ii bateam si eu..21..
A doua zi a fost mai monotona...ptr unii..eu m-am stricat de ras la profanatorul de anime..d-abia astept versiunea completa..ma gandeam..'frate..daca am ras asa dupa 15 min de preview..da dup o ora sau cat o fi..' 24
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Retrospectiva literara 2009 CyBeR 1 2.043 18-02-2010, 12:22 AM
Ultimul răspuns: Valkyrie
  EUROVISION 2009 denisse 11 7.311 17-06-2009, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Escapist


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)