Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival III (2009)

#11
(23-03-2009, 11:58 AM)Revan.Exile A scris: Spui asta acum 24) Adevarul e ca sunt nebuna si desenez pe unde apuc[pe biroul meu am desenat cu markerul de toate.]
Dar nu vreau sa ma fac de ras in public.De abea reusesc sa desenez un cap,lol.
Legat de locatie,mi se pare mai buna ca cea de anu' trecut.Like,dude,cea de anul trecut era la naiba si era pe langa niste chestii in reparatii si erau 3 ,nu o singura locatie*face/palm*[si acum imi amintesc cat m-am chinuit sa dau de Amy 24)]
And it seems pretty spacious =D Desi e cam spooky .*cough*
Apropo,la Otaku asta va mai avea Zup stand?

crede-ma ca ma indoiesc sa fii tu cazul cel mai disperat de acolo 3 or sa fie intr-adevar si desene bune, but that's not a general rule 3 E pacat sa mergi la niji/otaku fara sa faci un desen pe perete... really now...

daca vb de amythepineaple... nu vad care e problema. 10 :ha:

spooky... hmm... in an otaku's terms that would mean they actually found the perfect location.

si standuri parca nu aveau decat cei de la acamp si cativa artisti anul trecut... parca pt comunitatile anime se faceau standuri la nijikon...
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#12
participa cineva de pe forum la concursul de cosplay? sau macar face cineva cosplay? Smile

#13
Mda, cred, daca termin costumul pana atunci.
Dar nu cred ca o sa particip la concurs, e doar cosplay de dragul de a face cosplay.
Tinand cont ca am mers pe clasic(intr-un fel) si ma imbrac ca Misa-Misa, de ce as fi a 100-a Misa de pe scena? Imi pot conduce armata si alta data 71
[[FLASHBACK]] *sigh* vroiam sa particip la chestia aia cu grupu'....dar n-am gasit suficiente persoane pentru planul meu malefic TT_TT
Si inca ceva, n-am cu cine merge, ce ziceti(voi astia care va duceti) vreti sa ne intalnim acolo in fata?
Nu ma lasati singuraTT_TT
Lol
[center]✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖
☆☆[Imagine: Anime_IS_Art_by_StarDragon77.gif] ☆☆
Whould you die for Haruhi?
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
[Imagine: Anime_does_not_mean_close_mind_by_k.gif]
ÛžÛžSugar!ÛžÛž
[Imagine: bcopy.png]
[[Arigatoo, Nibles!]]
☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
Spread the æ„› !!!
[Imagine: chibi_2490.gif]
Chibi-tan!

[Imagine: 0d33969.png]
✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖✖☠✖✖
Teh Bunny
[/center]

#14
%^$#^&^$ FDVDFvca XD
VIN LA OTAKU VIN LA OTAKU VIN LA OTAKU VIN LA OTAKU VIN LA OTAKU VIN LA OTAKU VIN LA OTAKU VIN LA OTAKU VIN LA OTAKU VIN LA OTAKU VIN LA OTAKU *cough* [and yes,i did c/p]

Blargh,nu stiu cum de am eu norocul asta [de cele mai multe ori sunt ghinionul intruchipat.] Dar HECK,i am coming.Nu are cum sa se razgandeasca [iar] si daca o face ma tavalesc pe jos.*rollsonthefloor*
Oricum,m-am uitat peste program si imi pare rau ca proiectiile de AMV-uri sunt in a doua zi si nu stiu daca mai vin si atunci :<
Oricum,de abea astept sa vad ceainaria si bine-inteles pe voi @.@ Partea buna e ca vin cel mai probabil singura[HELL,YES!6ore pe autobuz singura. ] Sau cu varamea 39 Idk yet.
In legatura cu standurile,vor avea cei de la Otaku, Mangashop, Project Sakura, Holdfenyteam, A-Camp.
[poate reusesc sa imi cumpar manga 105 And yes,am una singura dar asta nu inseamna ca nu vreau sa imi maresc colectia.Mwhaha]

Oricum,nu ar trebui sa ne dam un punct de intalnire,ceva ?
LOLNOPE

#15
Nee nee minna ne vedem la festival , vin si eu. Voi fi la standul de shodo sau origami imbracata intr-un kimono albastru inchis cu flori albe sau intr-un tricou cu pisica. Daca ma recunoste cineva mi-ar placea a va cunosc, pana acum stiu doar cativa de pe zup de la Nijikon dar :X ah nu mai am rabdare 105 Succes ceror care fac cosplay 5 and see you there!

#16
a fost dragutz in prima zi...cam mik locatia dar a iesit ok. nu uitati sa puneti poze plssssssssss.. mai ales cu tipele de la maid cafe Zuppy13
o sa pun si eu knd fac rost de ele 10

#17
n-am facut poze cu tipele de la maid cafe.... but I hated the onigiri they made... tasteless. and that black thing smelled more than fishy *shivers*

dar poate le fac poza maine... I lacked more around the cosplay area... and the workshop, and bought manga... one of the first buyers there. :3 Cred ca mi-au zis ca am voie sa cumpar numai ca sa scape de mine :ha: (was coming fron 10 to 10 minutes asking: can I buy now? and my puppy eyes always work. *mwahaha* )

*cough*

anyway... ma bucur ca nu l-au lasat pe itachi sa vb... n-am nimic cu yaoi, as long as it's CANON. Anything else: keep it for fanfics and fanart, and UNOFFICIAL cosplays, kay?

imi pare rau ca n-au fost deloc premiate grupurile... e adev ca la grupul cu hellsing, oricat de adorabil ar fi fost Alucard, the whole play was... boring. Dar au fost cateva care au meritat vazute. ^^

o sa vad daca reusesc sa uploadez ceva pe youtube... if u missed the Pikachu play, it's a MUST SEE! 21

the workshop was cool... Mistik ne-a explicat exact ce ma interesa pe mine: how guns work: Mwahahahahaha... *cough* and gave us the time to slay some gun prints he gave us. :3

Lucky me and all the others, nimeni din cei inscrisi, in afara de o sg fata (cred) nu s-a prezentat, asa ca n-a facut nimeni gura ca am venit si n-am fost pe lista 10

st curioasa daca va fi la fel si maine, la character design. XD

the otaku whole crew was awesome. am reusit si eu sa ma infiltrez (Arigatou gosainmasu, Marina nee-chaaaaan) de-am ajutat pe ici pe colo (nothing really helpful... just me being there and stepping on nee-chan's nerves *mwahaha* ). and I'm telling u: those guys are really great. all of them. ^^
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#18
Prima zi complete:..nu prea am putut sa fac poze..[aparat foto cretin..[Imagine: scaled.php?server=262&filename=th1f8cf8b...&ysize=480] ]
Avand in vedere ca se desfasura pe 3 nivele : parter - tot ce e de cumparat , etaj 1 - maid cafe [ kawaii neko-chan maids ] si etaj 2 - gamers zone....a fost extrem de aglomerat si cam mic X_X
Cea mai tare parte a acestei zile a fost cosplay-ul evident...la solo mi-a placut de tipa care a facut pe pikachu..[ super tare..si caterinca rau ] ..de saya din blood + saber din fate/stay night.si tipu din gintama...la grupuri ..evident sos brigade...lol..haruhi meets gravitations..24...mi-a placut si jigoku shojo cu ulquiorra , ultima trupa de haruhi...si grupul..cred ca seireitei era..cu emisiunea in care archer trebuia sa aleaga din 3 tipe necunoscute: rin , saber si rider pe cea care parea perfecta ptr el..super funny..24...
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#19
(09-05-2009, 09:11 PM)goddess A scris: emisiunea in care archer trebuia sa aleaga din 3 tipe necunoscute: rin , saber si rider pe cea care parea perfecta ptr el..super funny..24...

*quotes* 'Tulai Doamne!' *rofl, lolozaur, lmao*
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#20
Damn acum am ajuns si deja sunt super super obosita. 21 Am reusit sa intru pe gratis * lucky me* si m-am imbracat in kimono, am facut poze. M-am dezbracat logic la primul etaj exact la intrare, noroc cu watashi no sensei ca imi tinea kimonoul si eu ma dezbracam daca se uita cineva mai atent *ups* apoi am fost la tipii de la cosplay si m-am infiltrat si eu acolo 5 am ajuns si pe scena 21 Again Lucky me . Am cunoscut-o pe Amy care e o dulceata si pe Marina saraca de ea eu dadeam coltul de mult noroc ca m-au recunoscut si noroc ca am stat langa scena, sunt super dragute 105. Anyway a fost super funny mi-au placut cosplay-urile desi sincer nu am fost extrem de atenta era un tip in fata damn damn cute =p~ mi-a luat toata qtentia, logic apoi am vrut sa fac poze cu ceilalti si nu stiam cum sa cer si m-a rezolvat Amy 5 Lucky me. Am baut un ceai si am plecat in cismigiu unde am dat spectacol. 21
Am furat palaria si pusca lui Alucard si mergam prin cismigiu si lumea se holba la noi. Domnul a ramas in costum si i se rupsese punga si a folosit un...sac de gunoi dat de un prieten ( nush de unde il avea) si bineinteles i-am lipit posterul cu DBZ pe spate si mergeam prin Cismigiu si lumea se uita si radea.
Eu una merg si maine, cine vrea sa ne intalnim eto... 39 sa-mi tr PM si-i dau nr meu de telefon, anyway sunt la shodo sau origami la parter sau in sala de spectacol probabil tot in kimono si apoi logic o sa ma schimb so please come to me. 17 5 See you tomorrow 5



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Retrospectiva literara 2009 CyBeR 1 2.046 18-02-2010, 12:22 AM
Ultimul răspuns: Valkyrie
  EUROVISION 2009 denisse 11 7.313 17-06-2009, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Escapist


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)