Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival 2012

#31
Heya people :3 Eu ma intorc in Bucuresti de-abia duminica, so ajung la Otaku mai pe la sfarsit, duminica dupa-amiaza, dupa ora 3... Ma intrebam care din voi va mai fi pe acolo la ora aia, sa ne intalnim si noi?

#32
Eu unul voi fi acolo pana la terminarea programului in ambele zile.Smile
Daca nu ai deja un grup imi poti spune si vedem noi cum facem^^.
Am deja un grup format din fani anime si membri ai grupului Anime for your Dreams de pe Facebook dar oricand acceptam si persoane noi, cu cat suntem mai multi cu atat mai bine.

Hope to see you there!
[Imagine: Pukk.jpg]
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#33
Clar vin, am fost si azi sa ajut cu setupul la concertul Vocalekt Visions... mi-am mai facut niste draci si acolo dar in fine. Banuiesc ca o sa dam unii intr-altii p-acolo, abia astept Smile
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#34
(21-05-2012, 09:21 AM)Reactive A scris:
(18-05-2012, 10:12 PM)Lia A scris: OMG, campionat SC5! Si eu nu am cum sa ajung la Otaku T.T. NUUUUUU! De ce trebuie sa fie Battlekon-uri awesome doar atunci cand nu sunt in tara!?

Pare mult mai misto organizat. Distractie placuta celor care merg...

Vor organiza in vara un eveniment separat, poate-i prinzi atunci 10

LE: Battlekon se va tine pe 28-29 Iulie.

Pana una alta am mai anuntat doua lucruri:
Prezentare: Animatia in Romania
Expozitie de Vinyl Toys

Nu locuiesc in tara si de fiecare data cand ajung acasa nu e in perioada Niji/Otaku sau Battlekon 2 I would've loved the idea of grabbing Tira and kicking ass 2
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#35
Sunt venit de vreo 30min acasa.
Primul meu otaku si am ramas uimit,acum nu cred ca in sensul bun.Adica alea erau toate standurile o.O,adica ma asteptam la ceva mai mult,preturile au fost ok dar nu prea am avut ce sa aleg.(sau or fi doar gusturile mele).
Printr-o minune si nu intrebati care,am fost acolo de la prima ora si cum na-m fost in nici un workshop a fost cam aiurea mai ales ca activitatile/prezentarile au fost marunte.
Concertul a fost omfg ( 21 ) adica doar o proiectie(nu ca ma asteptam la mai mult),oricum na-m putut rezista mult nici acolo.
Deci ca sa si pentru ca cosplay-ul mia placut (ce cosplay nu-im place mie),adica costumele au fost facute bine,ce ma asteptam era un numar de 10+ cosplay-erii dar e bine si asa. Apropo care au fost locurile caci mi-am pierdut rabdarea asteptand si am plecat.
Maine o sa fie partea cea mai interesanta a tot festivalului, prezentarile coss-erilor din jurul,cosplay-ul pe grupe,concursul amv deci cred ca o sa fie mai bine ca azi.
Asta asa ca prima impresie de la primul otaku
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#36
Am plecat la la 4 si m am intors acum 30 min de la OTAKU... mi sa parut slab festivalul fata de Nijikon.




#37
Mno, m-am intors si eu acasa de curand.

Luati poze: https://picasaweb.google.com/11830820680...directlink si concertul: http://www.ustream.tv/channel/vocalekt-v...12-romania (streamul intr-adevar a fost live dar nu s-a uitat nimeni... si stiu ca distorsioneaza urat sunetul, stateam fix langa boxe). Mi s-a parut okay, sigur ca totusi nu am avut prea mult timp sa umblu pe-acolo ca am stat la concert, apoi la concursul de cosplay, apoi la workshopul Vocaloid. My god, preturile de la standuri x.x

Sa vad daca ajung si maine, daca da o sa inregistrez concursul de cosplay grup.
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#38
Cam putine pozele si cam miscate si neclare, sper ca nu sunt cele oficiale... Totusi multumim pentru ele. Interesant, oamenii inca mai fac cosplay dupa Sakura in costumul vechi. Ma asteptam la ceva mai mult de la comunitatea anime romaneasca.

Sper ca la Niji e mai bine de atat.

Azazel, eu mereu am avut parerea ca Otaku e ceva sa multumeasca fanii pe la jumatatea anului si sa stranga fonduri pentru Nijikon.

Eu as fi mers doar pentru Battlekon
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#39
^ Dap, nu-s deloc oficiale, le-am facut eu cu o camera care avea placerea de a seta expunerea foarte lenta, si mai stateam si eu prost pe scaun... dar sunt okay pentru cine nu le poate astepta pe alea mai misto Smile
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#40
Comunitatea anime romaneasca?21)))))))))))))))))))
Care comunitate?Mai sunt 150-200 de oameni care incearca sa mai tina la viata o comunitate pierduta in timp si spatiu.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.406 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival Miauti 22 14.139 08-06-2014, 08:22 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Otaku Festival 2013, 11-12 Mai Reactive 18 13.491 15-05-2013, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Otaku Festival 2011- editia a V-a Flaw 97 67.266 26-02-2012, 11:20 PM
Ultimul răspuns: DarkAngeI
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.613 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K
  Otaku Festival 2010 Flaw 55 48.023 23-05-2010, 12:06 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)