Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival 2011- editia a V-a

#71
Hey ^^ Cine a mai fost azi la Otaku? Eu am fost cu Allison si am mai vazut-o pe sor'mea plimbandu-se cu prietenii ei si pe o fata din scoala, in rest n-am mai recunoscut pe nimeni. Bine, acum si eu, la ce ma asteptam din moment ce am fost prima data la Otaku xD.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#72
LOL, se oftica Deaa si Zero mai mult ca mine ca nu am castigat, nici nu ma asteptam sa castig. 106 Chiar si asa, mi-a placut mai mult decat Nijikon 2010, n-am avut atat de multe emotii si cred ca a iesit aproape bine 21, totusi, vreau sa vad filmari si restul cosplay-erilor, sa fac o comparatie, cat de fail au fost ei in comparatie cu mine.

Si damn, n-am apucat sa-i fur ghiozdanul lui Flaw plin, PLIN!, cu manga. >.<

Edit.

Btw, care a fost faza cu tipele alea care au dat din cur pe 2-3 melodii de la 2ne1? 21
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#73
21 Da' cum sa nu ma oftic? *acum fara sa jignesc pe cineva* Mi se pare ca ai fost printre singuri oameni care chiar au facut ceva ...
Grrr s-a cumparat Hellsingul in fata mea *ca mi-ai amintit*.
La Nijikon vreau si eu sa fac cosplay 21Si apropo,esti deja pe net 10 cauta pe channelul meu/

*WT..? ieri nu s-a intamplat asa ceva*
[Imagine: wqymg0.jpg]

#74
Da Deea, am vazut, am dat dislike din greseala la videoul cu mine o.o"
Oricum, mare parte din ce spui tu, faza cu " Mimi trebuia sa castige " o spui mai mult pentru ca ne intelegem bine, de restul nici nu v-a pasat pentru ca eram si eu in concurs, de Silviu ce sa mai zic, fata de voi, juriul a fost neutru si a ales corect, deci nu ma oftic pentru ca am pierdut (mult spus 'pierdut', premiul nu era cine stie ce vacanta-n Tokyo, sa spunem ca n-am fost pe podiu) , stiam ca imi trebuia un costum mai complex pentru castig. ^ ^
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#75
Citat:Btw, care a fost faza cu tipele alea care au dat din cur pe 2-3 melodii de la 2ne1?
Deci acele 'tipe' care au dat din cur sunt prietenele mele . Cu ele am venit la Otaku . Nu vreau sa par nesimtita..dar care e problema ta? fiecare a venit cu ce a putut. nu stiu ce cosplay ai facut .. deci nu pot sa`l comentez. dar dupa mine au fost altii mult mai rai decat ele 2 . 10 . de ce nu te`ai dus la ele atunci sa le zici ca nu ti a placut?

P.S: asta e din partea uneia din ele, care tocmai a citit commul de la tine:
Citat:Ca sa te informezi putin,asa era coregrafia pe Youtube,cautaSmile. Aaa.Ce pot sa zic. Eu nu am nimic personal cu nimeni,dar daca nu ti'a placut,puteai sa ne zici direct noua,nu sa comentezi imediat pe Animezup.:d Kisses.

Deci cam atat am avut de zis despre asta. Eu defapt intrasem sa comentez despre festival, dar mi`a sarit commul ala in ochi21 . Festivalul a fost absolut GENIAL ! Cosplay`urile mi`au placut la nebunie 8 . Poate chiar mai mult decat individualele de sambata, pentru ca au fost mai lungi 71 . O sa`mi lipseasca zilele cand ma scol la 6 2 . dar Ne vedem la Nijikon! ^^

#76
Eu am fost doar sambata pe acolo :chuu: si a fost suuper!Cel mai rau imi pare ca nu am prins si eu un loc la workshop-ul de animatie...daca a fost cineva de pe aici sa-mi zica si mie cum a fost....Ce cosplay ai avut Mimi?

Abia astept Niji...dar mai e o gramada pana atunci.

#77
Off-topic: Ok,ook.Sa inteleg ca nu toti aprecieaza K-pop'ul.4
2,10,2,10...Aici tipa cu posterioru' in pantaloni scurti.
No problem.^^ I mean,I'm used to this..
Deci,ca sa ne intelegem.A fost o coregrafie luata de pe Youtube,mai exact chanel'ul oficial 2NE1.Smile Nu vreau scandal sau ceva,doar ca ma deranjeaza fazele astea.Cand am citit comentariul tau,parca mi s'a dus toata ziua..
Stiu,nu a fost tocmai ok cosplay'ul,dar asta nu inseamna ca nu am capatat putina experienta pe scena,right?
Aaa.Sincer,acum ma simt prost.Pentru ca inainte de concurs am vrut sa renunt,dar cealalta tipa cu posterioru' in colanti a zis ca o sa ne distram.Si ne'am distrat!Smile
Ma simt cam prost,pentru ca apreciam daca veneai la mine si imi ziceai in fata ce ai de zis,nu pe Animezup,ca sa ma simt foarte foarte prost.
Da,probabil trei sferturi din sala nu au fost tocmai "entuziasmati" de dansul nostru,dar pentru al patrulea sfert poate ca a fost o incantare sa vada niste fane 2NE1 adevarate.

On-topic: Asa,deci Otaku..A fost genial!<3 Foarte multa lume,foarte simpatice proiectiile,foarte bune cosplay'urile.Smile Ma bucur ca am fost si am facut poze,pentru ca..mi'a placut.21 Sii.De abia astept Nijikon!4 Probabil o sa fac cosplay si la Niji,tot K-pop.Asa,poate mai aducem oameni in lumea K-pop.Smile

Chuu~

#78
Hoo ! Chill, fetelor, nu e nevoie de ceartă. Mai ales pe asemenea subiect. Și faza cu „de ce nu ne-ai spus nouă dacă nu ți-a plăcut” e o prostie. Ce e asta, să nu îți placă un număr și să mergi la cei care l-au făcut să îi anunți „Știți, mie nu mi-a plăcut de voi”. Merita? Era o risipă de timp și suflu. Și cred că Mimi e conștientă de asta... și că are dreptul să comenteze despre un spectacol cu prietenii ei ( fie ei pe zup sau în realitate ) la fel de mult cum are dreptul tot restul lumii care a văzut numărul prietenelor tale. Crezi că ea e singura de pe lume care a îndrăznit să zică o vorbă rea de ele? Dacă da, e o iluzie.

Dar repet, nu e cazul de ceartă. Să revenim la subiectul topicului.
Mie mi-au plăcut grupurile, foarte mișto. M-au enervat AMV-urile... AMV-ul de pe locul 9 cred eu că ar fi meritat un loc mai înalt. Comparativ cu celelalte, a fost mult mai bun. Mă rog, drăguțe și tot restul, chiar dacă majoritatea aveau melodii așa lente că te adormeau... hmm...

Manga nu mi-am luat, deși aș fi vrut. Nu m-a atras nimic... yaoi-uri, după care nu mă omor, și alte câteva pe care ori le-am mai citit, ori pur și simplu nu mi-au plăcut. Dezamăgitor.

...precum multe alte lucruri deasemenea, dacă tot am ajuns la partea asta. Adicăăă... eu una venisem la festival pregătită să mă distrez și să am o duminică grozavă. În schimb, duminica mea a fost una... obositoare și plicticoasă pe alocuri... Poate aveam eu așteptări prea mari, fiind și prima dată, nu știu... Mă rog, nu zic că nu m-aș fi simțit deloc bine toată ziua, asta nu. Dar nu atât pe cât mi-aș fi dorit eu.

Oricum, văd că toată lumea pomenește de Nijikon. Când e, mai exact ?
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#79
@Lovin2NE1, daca nu ti-ar fi placut de cineva care a facut cosplay te-ai fi dus la ea si ai fi spus " Wa, tu ai fost praf! " Fi serioasa te rog, si daca mai ai ceva de spus, PM please, sa nu umplem topic-ul cu nimicuri. Thx. ^ ^

@anaoha, am fost Taiga din Toradora. D:

@Allison, de obicei Nijikon este in luna octombrie, asa ca mai trebuie sa astepti.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#80
@MIMI si eu te-am filmat Zuppy02.hihi.Mi-a placut si costumatia si melodia 'IKE IKE'!!Din pacate nu am vazut Toradora dar stiu melodia din Ichigo 100%.Oricum felicitari pentru prestatie.
Am filmat si eu pe la Otaku,sper sa reusesc sa fac un montaj.

Fetele care ati dansat pe 2NE1,tot voi ati dansat si la Niji pe Super Junior?Eu n-am fost astazi deci nu stiu...dar atunci erau tot in pantaloni scurti si tot K-pop,si mie mi-a placut momentul.Anyways,nu vreau sa pun paie pe foc 2.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.475 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival Miauti 22 14.365 08-06-2014, 08:22 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Otaku Festival 2013, 11-12 Mai Reactive 18 13.659 15-05-2013, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Otaku Festival 2012 Flaw 42 35.908 01-06-2012, 12:02 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.655 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K
  Otaku Festival 2010 Flaw 55 48.413 23-05-2010, 12:06 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)