Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival 2010

#21
Poate, poate, im going too, but im not pretty sure. Cam incurcata cu sfarsitul de an scolar dar... dar.. nu stiu sigur.
But i hope i can be there too. Desigur, groaza de Bucuresti e muuuult prea mare pentru mine ... 21 asta ar fi o totala problema.
Oricum, in proportie de 70 % vin 21

#22
Abia astept!!! Vin si yo! Am cateva probleme: vineri dau teza la romana, deci nu prea cred ca as putea veni... La concursuri si de-astea nu ma bag, deoarece e prima data cand vin si vreau sa vad cum este. Oricum abia astept sa va cunosc! Pe net, iti faci cativa prieteni, dar e mai interesant daca faci cunostinta cu ei, si sa fiti fata in fata. Deci.....o sa fie soooooooooooooper tare!
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#23
Îmi vine să mor de nervi ca nu pot venii.....

Mnoa... pe 14 si 15 sigur nu vin, dar poate ajung pe 16.
Chiar mi-as dori sa fiu acolo macar pe 16 daca nu pot pe 14 si 15...

Pure Angel: si eu am teza pe 14 46 , dar la franceza....

Cei care se duc sa faca multe poze, dar foarte multe sa se minuneze si ochii mei ! va rog frumooos 5
Aditza's Blog

[Imagine: aditzasig-1.png] -> mersi Toxicâ„¢


#24
Eu vin sigur! Smile Dar vin pe 15 si stau pana a doua zi. Sper sa fie mult mai bine decat anul trecut. Nu zic ca nu a fost bine in 2009 dar anul asta ma astept la ceva mai spectaculos, ca deh in fiecare an Otaku a fost mult mai bun.

#25
De venit, vin sigur, problema e ca nici unul dintre noi nu stim prea bine Bucurestiul si ar cam fii o problema daca ne ratacim ^^'
So, ati putea sa ne dati niste indicii cum ajungem din Gara de Nord la Casa de Cultura?

Thx, Flaw >: D<
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]

#26
Luati metroul de la Gara de Nord pana la Eroilor, daca nu ma insel e linie directa.
De la Eroilor.. se ajunge relativ usor pe jos, in maxim 5 minute. E un parculet prin care se ajunge direct la Casa de cultura.

[edit]Cu placere

#27
S-a afisat programul OtakuFestival:

http://www.otakufestival.com/2010/program-fest/

#28
Pentru cei ce nu stiu exact cum se ajunge, revin cu un set de instructiuni ceva mai explicit.
Precizez inainte de asta ca modalitatea prezentata e cea prin care o sa ajung eu la Otaku, se poate ajunge si altfel.
Bun, acum sa revenim la subiect. Dupa cum am spus mai devreme, luati metroul pana la statia Eroilor.
Daca o sa veniti cu trenul din alta parte, coborati la metrou, la Gara de Nord si, daca nu ma insel, ar trebui sa fie peronul de pe partea stanga. Intrebati pe cineva, just in case. Oricum, ideea e ca de la Gara de Nord aveti linie directa la Eroilor si nici nu sunt multe statii de mers.
Odata coborati la Eroilor, indreptati-va catre iesirea spre Piata Operei. Daca nu ma insel si imi aduc bine aminte, este fix iesirea ce corespunde cu sensul de mers al metroului. Sunt 90% sanse sa fie asa dar, repet, intrebati pe cineva just in case. Daca gresiti iesirea, nu e nici o problema, tot usor se ajunge doar ca va fi ceva mai mult de mers.
Odata iesiti din statia de metrou, taiati prin parc dupa care faceti la dreapta si voila. Aveti o harta aici:
http://animezup.com/harta.jpg
Cu X este notat locul in care veti iesi de la metrou. Traversati strada, o luati frumos prin parculet, e chiar simplu. In caz ca harta va lasa impresia asta, va spun de pe acum ca Parcul Operei nu e mare, in 3-4 minute ar trebui sa ajungeti la capatul celalalt.
Daca mai are cineva nelamuriri, simtiti-va liberi sa intrebati, nu prea ma pricep la explicat deci nu e nici o suparare 4
Ne vedem la Otaku!

#29
Ei bine, voi fi si eu acolo, o sa mai merg cu cateva prietene.
O sa fiu imbracata intr-un maieu negru, pe deasupra o camasa in carouri verde-albastru, pantaloni negrii si skateri, daca ma vedeti puteti sa ma salutati, dar sa va spuneti nick-ul de pe forum 21) si scuze daca nu o sa va recunosc dar nu stiu prea multe persoane de pe aici. Ah, da, sunt bruneta cu parul scurt si am breton. O sa merg doar sambata si duminica, vineri mi-ar fi prea lene, da asa e, sunt o lenesa si sunt mandra de asta. 33
Poate ne vedem. ^^

Buh bye.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#30
Măi, eu mă gândeam că ăştia care vin fără prieteni ( sau doar cu puţini ) şi prietenii lor de pe forum nu pot ajunge la Otaku, şi pe deasupra treaba asta cu Otaku e nouă pentru ei, să stea cu un ' grup pentru ăştia de îs prima dată la Otaku '. Ştiu cum e să nu stea nimeni prin juru` tău la Otaku, că eu aşa am fost anu` trecut ( mă rog, eram cu două prietene ) . :]] Să se înţeleagă că ăştia noi, dacă au nevoie de help, nu trebuie să fie la cosplay, or something. Şi ca să nu se simtă penibil, ar fi drăguţ să fie îndrumaţi de câteva persoane de pe forum, care au mai fost la festivale gen Otaku înainte.
Ce zici, Flaw ? E o idee bună ? :d

P.S. Acuşica să zic cum o să arăt eu. ^^ O să fiu îmbrăcată cu un tricou negru ( cred, încă nu`s sigură ) şi nişte stretchi mov închis. Eu am părul roşcat închis cu nişte urme de castaniu prin el. Deci dacă mă vedeţi, ar fi naiz să vorbesc cu voi ( chiar şi cu ăştia picaţi din lună :]] ). Dar, cum a zis şi Rx~, să vă ziceţi nick`ul de pe zup. Şi dacă nu vă cunosc pe toţi ( ceea ce este super adevărat ), tot o să ne cunoaştem atunci. See you soon ! ^^
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.445 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival Miauti 22 14.281 08-06-2014, 08:22 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Otaku Festival 2013, 11-12 Mai Reactive 18 13.602 15-05-2013, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Otaku Festival 2012 Flaw 42 35.630 01-06-2012, 12:02 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Otaku Festival 2011- editia a V-a Flaw 97 67.936 26-02-2012, 11:20 PM
Ultimul răspuns: DarkAngeI
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.639 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)