Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Origami

#11
Origamiurile sunt dragute.
Maiestria cu care sunt facute e fabuloasa.
Pana acum n-am facut niciunul si nici nu cred ca as face. Poate doar ceva simplu.
[nici nu cred ca se gasesc instructiuni pe internet sau ma mai uimesc o . o]

@Sash', cand ne vedem, origamii trece pe lista cu ce sa-mi dai/aduci (inca n-am uitat de papusa aia de lemn ruseasca xd). Ti-au iesit bine, Serquet-ul meu/mamii! *huuuuuuuuuuuuugs*
@Juliet, japonezii practic au asta in sange. *laughs* Glumesc.

[edit] Acum cateva zile am incercat sa fac origami.
FAIL!
A trebuit sa tai din foaie, si incepe: Indoaie, indoaie, indoaie. Cum a facut aia? Nu inteleg! Hai altceva.
*cauta*
Si da, si taie, si taie, si taie. Nimic.
Am motolit foile si le-am aruncat.
Origamii nu-i de mine.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#12
Am dat si eu de topicul asta deci de ce sa nu comentez :3.
Umm, mereu mi-a placut origami, chiar si cand nu stiam cum se numeste ^^. Prind din zbor deci daca x ar veni in fata mea si ar incepe sa indoiasca o foaie, in acelasi timp m-as uita si la el si as incepe sa impletesc si eu foaia in toate partile. De obicei imi ies normale, dar nu am facut cine stie ce chestii mega-complicate, dar nici nu am incercat sa le fac 78.
Origami e mai mult decat o impleticire de hartii, e o arta. <3.
105.
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#13
Fac si eu origami. Ma enervez, tip, arunc hartia, o calc in picioare, vine tata, ma intreaba daca am luat-o rau (din nou) si asa se termina povestea. I-am facut lui mama o geanta din origami si s-a bucurat foarte tare. Am si pictat-o ca sa fie mai ochioasa si a iesit ceva, cel putin asa cred. A. vrut sa-i fac o cutie cu o funda lipita pe ea si un trandafir dar nu am reusit sa fac nici macar cutia. °-° Da stiu, sunt un geniu.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)