Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Olivia Lufkin

#1
Dupa parerea mea are o voce pur si simplu divina, like an angel xD Prima data am auzit de ea de la NANA, in primul ending cu A little pain, in al doilea op cu Wish, care btw o ador <:3 Acum mai nou varianta in engleza ^^" ,si tot in al doilea ending cu Starless Night.

Melodiiile mele preferate sunt:

Wish, A little Pain, Recorded Butterflies, Shadow of Love, Starles Night, Ballerina, Winter Sleep, Star Shining Out, Debial , Alone in our castel, Cloudy World si multe altele xD I kown ..I'm crazy :=)

Almost forgot, uitati si o poza cu ea:
http://i241.photobucket.com/albums/ff290..._Lolli.jpg
Pentru mai multe informatii intrebatil pe nea' Wiki 65

Deci ce parere aveti despre ea? Care sunt melodii preferate etc ...

#2
Topicul e vechi dar eu nu am trecut pe aici.
Let's see. Prima data nu mi-a placut deloc Olivia Lukfin. De ce? Melodiile de la NANA nu mi-au placut (cele a lui Reira ma refer). Dupa ce am cautat mai multa muzica atunci mi-am dat seama ca stilul ei nu era acela pe care l-a abordat cand a cantat pentru NANA. Adica melodiile Grapefruit Tea, Devil's in me si/sau Celestial Delinquent pun in valoare minunata ei voce pentru ca asta e stilul ei. Ea e cantareata de soprano. Personal ii iubesc stilul si vocea. E plina de originalitate, mai ales ca am aflat ca majoritatea cantecelor ea si le scrie. Are melodii foarte triste (Cupid de exemplu) dar si foarte expresive. Si nu pot sa ma plang ca nu arata bine, e chiar foarte frumoasa, chit ca e jumatate americanca dar are si ea acea figura tipica asiaticilor ceea ce o face foarte draguta. O admir pe Olivia Lukfin si munca ei.
As mai fi scris inca 5 randuri dar nu prea am chef si nici nu stiu ce s amai scriu.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#3
Da, intradevar Olivia are o voce foarte frumoasa. Notele la care ajunge sunt minunate. Prima data am auzit de ea din animeul NANA care mi-a placut mult si de aceea m-am documentat despre cantaret. Cand am auzit totusi melodiile ei, am avut un deja-vu deoarece la mai auzisem undeva. Nu are o voce comuna si asta imi place mult. Melodiile preferate sunt cele care apar in anime si sincera sa fiu chiar ma linistesc. Au o tenta de rock, insa impreuna cu vocea ei formeaza o simfonie minunata.
Nu m-am documentat tare mult in privinta acesteia, insa am citit postul de mai sus al lui Lovisé si am aflat ca majoritatea cantecelor sunt scrise de ea. Minunat! O apreciez pentru asta.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)