Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oameni diletanti..:D

#11
lol

had my fun for today... 'pustani' 'ortaci' si restul aberatiilor...

cel mai 'otaku' vidoe pe care l-am vazut pana acum a fost cel al celor de la Activ (cred). culmea e ca a facut filmarea la cativa pasi de locatia otaku fest 1. Oh, well...

am mai vazut-o aberand despre cultura manga-anime la tv si pana acum... se pune rau cu noi, but hell if I care... nu mi-a placut de ea in mod special niciodata. Daca ati vazut reportajul antena 1 despre nijikon 2008 intelegeti ca o sa mai curga multa apa pe Dambovita pana sa inteleaga cineva ce se intampla de fapt... bakas.
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#12
Da,deci pe scurt Corina e foarte varza,frate.Insa,mai toti romanii sunt asa avand in vedere incultura noastra xD. Look :
http://www.youtube.com/watch?v=fhNnlve4W0I
Astia sunt mai tarani.

Edit:Stiu ca e de la Otaku..macar la ala am fost si eu 24
LOLNOPE

#13
Mitzuke A scris:Da,deci pe scurt Corina e foarte varza,frate.Insa,mai toti romanii sunt asa avand in vedere incultura noastra xD. Look :
http://www.youtube.com/watch?v=fhNnlve4W0I
Astia sunt mai tarani.

that was fun 24 e de la otaku fest de anul asta... and the fool was surrounded :ha:

imi pare rau ca am ratat momentul. 21
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#14
nu pot sa cred ca sunt atat de fraieri unii oamenii
Daca ei nu stiu ce reprezintacultura anime si manga , daca nu cunosc frumusetea acestor festivaluri si mai ales a cosplay-ul ar trebui sa nu se bage . Nu sunt devat niste inculti !
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#15
Asta e lumea in care traim din pacate. Multi oameni inculti care cand aud de anime raman ceva de genu "What?" si cred ca noi suntem aia cu probleme cand de fapt sunt ei si o cantareata care se crede buricu pamantului (stiu ce spun ca am vazut-o la Balul Bobocilor acum 2 ani la noi la liceu si nici macar nu stia pt ce liceu dadea spectacol si ma abtin sa spun cum era imbracata) aude de la vreun impresar ceva ca e la moda manga si anime asa ca hai sa puna pe ea niste haine care parca au pierdut lupta cu foarfecele, sa se picteze un pic si sa cante zicand ca seamana cu ce a "citit ea " (yeah right coperta sau ce?). Cand am vazut prima data clipu nu l-am prins de la inceput si mi s-a parut interesant dar cand l-am vazut pe urma pe tot si am vazut faza cu tipa aia animata care nici acum nu percep iin ce martiana vorbeste am ramas ceva de genu "Asta vrea sa fie anime?" si de atunci schimbam postu cand vedeam clipu ca era prea aiurea sa-l mai vad stiind ca asta i se parea ei ca e anime.
Asa si anime=manga=pokemon? gawd pe asta numai ea putea sa o scoata 21
Dar de ce stim noi "ortacii" sa ne punem cu vastele ei cunostinte. (yeah right)bla bla
Sper ca s-a simtit nota sarcastica din fraza aceasta. Smile
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#16
Si vorbeam de oameni inculti...Games Master cum poti sa o consideri asa "desteapta" pe inculta aia?! Si ma rog..."ia"(ea)?ok...ce stim noi "ortacii" despre ea nu?ca ea e cea mai frumoasa si cea mai desteapta si documentata persoana din Romania.NOT.
In legatura cu videoclipul..22omfg what a stupid b****.Din pacate, 70-80% din populatia Romaniei sunt la fel.Cand le spui de anime sunt: "da' ce-i aia? 23" si cand le arati sau incerci sa le explici: "aaa.desene animate 78 tu tot te mai uiti la desene?" si iti vine sa-i pocnesti 22.Ma confrunt cu persoane de genul asta in fiecare zi.Mama habar nu are ce sunt si crede ca ma uit la desene animate, sora mea e la fel ca mama, si tatei i-am mai explicat cate ceva cand ma intorceam de la Bucuresti cu el si veneam de la Nijikon.Cred ca el e singurul din familia mea care are macar o idee despre ce sunt si nu le considera simple desene animate.Si la scoala e aceeasi poveste: colegilor le plac cum desenez dar cand le spui ca e un stil anime sau manga sau whatever zic:"ce dracu mai e si aia? 21".Dar chiar am fost dezamagita c and am aflat ca nici macar profa mea de desen nu stiu ce sunt 22 cand i-am spus ce stil desenez eu a fost: "ce?! 106 " *shock* GOD!!>_< Asta e 1 din multele motive de ce urasc Romania .Si revin la Corina.Daca nu e sigura pe ce zice mai bine sa taca din gura.Sa studieze mai mult, sa se uite la anime-uri, sa citeasca manga-uri (stati ca pentru ea anime si manga e acelasi lucru..) si dupa aceea sa vorbeasca cu adevarat despre ele.And pokemon is shit.Macar daca zicea de Naruto sau Inuyasha si tot era bine...Dar pokemon??fratee...sincer mie nu mi se pare de ras ci chiar de plans.Romania se duce de rapa...

#17
Yo am aflat aku un an si ceva cand ma uitam la Naruto pe Jetix ca ar fi anime si de atunci m-am tot documentat si pot zice ca anime-urile sunt pentru toate varstele si contin anumite moduri de gandire si anumite cuvinte si tehnici pe care nu le vezi unele nici macar in filme . Corina e pur si simplu o tipa care face muzica pentru banii si care a crezut ca daca face si ea un clip in care sa contina cateva scene din anime si sa vbeasca putini despre ortacii ca va avea si mai multi fanii . WRONG . cat despre manelistii aia doi sau trei nu pot zice decat ca mie mi-e rusine de orasul si tara in care traiesc cand ii vad pe strada dandu-se marii cu banii si femeile lor cand sunt alte lucruri mult mai importante in viata decat astea .

#18
Festivalul ortacilor? Ciutani? Pustani? 22
wtf, how dares she call us like that? -_-''
Cand am auzit ca ea se imbraca nusht cum "la moda", cu o iie si bluza de trening m'a dat pe spate, deci radeam ca o crizata.. norocul meu ca sunt singura acasa si nu ma aude nimeni.. 21

Intrebare intrebatoare.. credeti ca ea stie ca acea "versiune animata a ei" era Kan'u Unchou din Ikki Tousen? Sincer eu cred ca nu are nici cea mai mica idee, or fi gasit unii poze pe net si au zis ca arata bine uniforma XD
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

#19
pfff...
ce proadsta mai e si asata....daca nu stie nu vad de ce naiba mai vorbeste....deh fato acel festival nu este pentru ortaci....asa ca ai grija ce zici acel vestival se numeste Otaku.....iar pentru informarea ei desenele animate nu sunt anime-uri dei trebuie sa faca diferenta intre desene animate ( gen Tom& Jerry la acre se uita copii pana in 7-8 ani) si anime-urile
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#20
Heh, dupa ce e fumata faza, am chef de postat si de impartasit opinii :3

Proasta ca noaptea si cred ca un copil de 12 ani stie mai multe decat ea in domeniul manga/ anime, so... she sucks 15

All I had to say :3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)