Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oameni diletanti..:D

#21
Irina a vazut topicul. Irina s-a uitat la video si a ramas masca atunci cand a observat ca ea si alti fani anime sunt numiti ortaci ( ortac= miner, si nu prea cred ca vreunul din noi e miner), pustani (cand si un barbat de 40 de ani se uita la anime-uri, Irina are exemplu in familie), ciutani (de unde a mai scos-o?). Irina a ramas tablou cand Ciorba de burta a spus: "Am vrut sa fac ceva manga Japan." Manga provine din Japan. Ciorba de burta mai spune si ca manga=anime. Apoi, a dat ca exemple Pokemon si Sandy Bell. Foarte dragut. Mai bine dadea ca exemple Kyoro-chan, Rapperul-Parappa sau Cainele Cartof, de ce nu? Dupa aceea, Irina a ras. Si-a revenit si, ca orice ortac suparat deoarece s-a daramat mina( adica o anume Ciorba a inceput sa spuna aberatii) si era sa moara sufocat( de ras si de uimire), a declarat razboi lui Ciorba de burta. The end.
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#22
Gata! Sunt pe jos de ras 21 Animeuri adica Pokemon ? 21 Alte exemple nu mai stie ? 21 Si festifalul ortacilor unde au venit multi pustani 21 Plus ca nu se pare gresit zis: "Oamenii au mers la Otaku pentru ca sunt interesati in cultura manga." Manga se refera la benzi desenate japoneze, nu si la animeurile japoneze. Mai corect mi se parea cultura manga si anime.. In fine.. Si ea zice ca incerca sa intre in stilul manga prin machiaj complicat bla...bla... Nu cumva se referea la stilul visual kei? 21 Cei care canta visual kei au frizuri tunsori foarte tari si machiaje ciudate. ^^"

"Sper ca acest videoclip sa le placa fanilor si potentialilor fani."

Neah, draga. N-ai norocu' sa imi placa mie melodiile tale. Poti merge la festivalul "ortacilor" , vei afla mai multe despre cultura manga/anime. 10

Asta se intampla cand vrei sa vorbesti despre niste lucruri cand n-ai destule informatii. Te faci de rusine ^^
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#23
?tiu c? scriu destul (foarte) de tarziu... dar nu am mai putut de ras 21 . Nu ?tiam de interviul ?sta, oricum prin 2009 nici nu prea am auzit de Corina.

Dar cand am auzit manga=anime, festivalul ortacilor ?i ce exemple mai d?dea pe-acolo am r?mas a?a Mpokerface
'' Humankind cannot gain anything without first giving something
in return. To obtain, something of equal value must be lost. ''

[Imagine: Automail_sig_450x150_zps188a256a.png]

#24
Pe bune?Manga=Anime=Pokemon!Mmilk.Asta spune ca ea a facut acest vodeoclip doar ca sa i-a bani si sa dea bine la public.Si acum sa explicam Manga=benzi animate japoneze,Anime=FILM sau SERIAL de animatie produs in Japonia(subiliniez film sau serial,deci si oamenii de 80 de ani se pot uita!)Pokemon=franciza media creata de Satoshi Tajiri,care vine de la Pocket Monsters,care inseamna monstri de buzunar.
Sursa :Wikipedia
P.S4eci daca ea chiar vroia sa se intereseze,intra 10-15 min. pe Wikipedia,dar asta demonstreaza ca nu a vrut sa se intereseze.
Si in legatura cu ,,pustanii,,Ea asa vb. cu oamenii pe care trebuie sa ii respecte ca fani?Mi-am schimbat parerea despre ea(nu ca o admiram prea mult,dar credeam ca are putim respect)Mpokerface




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)