Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: V-a placut primul Ova?
Da
100.00%
12 100.00%
Nu
0%
0 0%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

OVA 1 - His Butler, At the Box Office

#1
Banuiesc ca majoritatea ati vazut primul OVA din Kuroshitsuji si il asteptati pe al doilea cu nerabdare,ca si mine de altfel :X Ciel in Wonderland..nu mai am rabdare :X.Revenind..mie imi place foarte mult 4 mai ales ca este vorba de teatru,desi povestea a fost prost jucata de restu' mi-a facut placere sa il vad jucand un rol,nu ma asteptam ca Ophelia sa fie Grell iar Lizzy cavalerul 78 ,ceea ce m-a amuzat rau de tot.Seby si Ciel au jucat bine,cel putin atunci cand recita Ciel m-a impresionat tare mult chiar mi-au dat lacrimile TT.TT este un actor foarte bun ^.^.
Voi ce parere aveti despre ova? ^__^
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#2
Cand zice Yes My Lord, ma topesc : )) Geez ma topesc pur si simplu si la faza cu Grell. To be or not tobe. . . pune mai multa inima Ciel )) Asa ca Grell. Ä‚la pune nima dom'le. Si cand repetau aia aaaaa si aia de pe canapea facandu-i masj la picior aaAAAAAAAAHA AHAHAHA ))) ah ah.
Ova asta e una dintre cele mai bune ova'uri posibile gee. Cred ca fac spoiler. O_O OMG no spoiler for ya guys UITATI'VÄ‚ !!!! Cum spuneam, a fost asa de tare cu piesa Hamlet. To be or not to be. Pune mai multa inima Bochan. Iar vocea lui Seby e atat de dulce si placuta, mai ales cand spune my lord. awwww : x cel mai cute ever. Nu pot sa imi scot aceasta fraza din minte. Ah, btw dap si eu astept noua Ova. OMG nu pot sa mai astept. Welll proportioned ) Mor de rad la chestia asta. Geez. Fantoma tatalui lui Hamlet e mosulica [ imi place sa-i zic asa ]. Ciel se pricepe cel mai bine la actorie alalti sunt adorabili si amuzanti dar nu prea talentati la piese de teatru. Grell e Ophelia : )) Aici am murit de ras. Mai ales cand i-a dat cu pumnu in burta si cand a cazut in apa. A fost mortala faza cadeam jos de ras.
A fost fantastic : ))
-

#3
Ahh,mi-a placut la nebunie xD.Logica lui Sebastian ma da pe spate (stiti voi,l-a pus in rolul care se potrivea cel mai bine cu propria lui persoana).Faza cu bataia cu sabii a fost iar ceva la care am ramas o.O,iar cand Ciel a zis ca renunta la razbunare & stuff,mi-ar fi placut sa zica adevarul xD.Sau mai bine nu.Ca altfel nu ar mai fii Kuroshitsuji cu care ne-am obisnuit si care ne place,nop?
Iar faza cu GRell cand a spus si el "To be or not to be..." m-a facut sa ma tavalesc pe jos de ras xD
Si aia in care canta toti si Agni Cu Soma mananca curry,Ranmao ii face masaj la picioare lui Lau,o nebunie totala.Deabia astept OVA 2 xD
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#4
Oh OVA! "Ikiru beki ka, shinu beki ka..." "Hamlet ai grija ca nenea ala are o sabie otravita!" "Nenea ala...?!"
Fata lu' Seby e MORTALA. Da' si copii aia: nenea. Ditamai bishounen-ul...
Da da, OVA-ul este superb. Mai ales la sfarsit cand il sterge de machiaj.
Dar cel mai tare din OVA este cu siguranta Will. Il stiti pe Will. Apare din senin pe la sfarsitu' piesei si ii taie lu' Grell franghia de la gondola. La care Grell: "WIRRU! Ah, se bat doi barbati pentru Ofeliaaa...!"
Si Finny cu vocea lui mecanica, si Sebastian cu lectiile lui stricte, si LanMao cu rolul ei de alga, si Soma, care baga curry in el ca apucatu'(citez: "De ce nu pot si eu sa il joc pe Ramakrishna?!" "Pentru ca mananci curry." De vrei doua ori a zis..."), si Grell din nou care se dadea la Agni(tatal Ofeliei XD), si absolut tot.
In concluzie, de-abia astept "Ciel In Wonderland" in Octombrie. Dar nu era pe la sfarsitu' OVA-ului asta un mic preview cu un local cu niste localuri de sushi rivale sua ceva in genu'? Ciel, magnatul shushi
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#5
Ova.. e genial! 21 Sunt foarte multe faze amuzante.
La exercitiile vocale Ranmao ii facea masaj lui Lau?24 Dupa.. mai e si Soma care e innebunit dupa curry "omairuzo" 21
Si faza cu Regele si Regina , Undertaker si Lau! :ha:
Vi-l recomand! Veti avea o mare portie de ras! GARANTAT ..heheee
P.S. Eu am vazut Ova 2 cu Ciel in Wonderland pe YouTube. Vei gasi daca vei cauta!
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#6
OVA din Kuroshitsuji m-a impresionat. Au fost o gramada de scene amuzante , mai ales in timpul piesei...Si cand a zis Sebastian sa le arate ce inseamna drama adevarata ,ca altfel nu se potoleau fac pariu. Interpretarea lui Ciel m-a lasat masca si mi-a placut la nebunie :love:.
Oricum Kuroshitsuji ramane intotdeauna in topul animeurilor vazute de mine Smile
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#7
Am vazut si eu aceasta OVA si, la fel ca tot ceea ce tine de Kuroshitsuji a fost fantastica si mega fabuloasa. Ran Mao a fost geniala in rolul de alga. Am ras atat de tare incat eram sa cad de pe scaun de vreo 3 sau 4 ori.
Anyway si Grell si Undertaker a fost minunati. Defapt, daca stau sa ma gandesc, acum va las, ma duc sa revad aceasta OVA super minunata.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#8
A fost prea tare xD au combinat perfect fazele amuzante cu forever emo-ismul lui Ciel si cu tehnica de cucerire a lui Sebastian. Cand vorbesc de faze amuzante, ma refer la Grell si la nebunia lui. A primit un pumn in burta pana i-a fost lipit stomacul de spate si eu ma tavaleam in scaun =]] Ran Mao a avut un rol la care nu te gandeai sa i se potriveste dar a scos-o la capat. Felul in care Ciel l-a jucat pe Hamlet a fost perfect, tocmai pentru ca i s-a potrivit. Nu stiu daca Sebastian a vrut sa faca misto de el, asa cum face cateodata dar a reusit sa il convinga si bine a facut. Dar Grell in acel rol a fost... 120
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)