Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata de liceu

#11
Am venit cu nextul...sper sa va placa...si astept critici! :*


O veste groaznica


Cei doi intrara in camera brunetului inchizand usa in urma lor, de parca nu ar fi vrut sa trezeasca pe cineva.
- Daca vrei pijama, sunt unele in dulap! ii zise brunetul sarutandu-i fruntea rozaliei in semn de noapte buna.
- Dar tu unde vei dormii? ii intreba rozalia.
- In camera alaturata! ii zise brunetul inchizand usa in urma lui.
Sakura era pur si simplu uimita de raspunsul brunetului; daca acum cateva zile Sasuke dorea sa o faca a lui, acum ca avea aceasta sansa nu profita de ea, oare ce se intamplase cu Sasuke.
Rozalia se indrepta spre dulap, de unde isi lua o pijama de culoare albastra care avea imbibat parfumul brunetului, ceea ce o ametii putin din cauza esentei tari.
Se puse in pat si trase asternutul pe ea, parca dormea intr-un nor foarte pufos, cearceaful avea o culoare de bleu deschis asemenea unui cer senin. Perna ii purta mirosul, Sakura dorea sa-l atinga pe brunet, dar stia ca nu e bine sa aiba asemenea ganduri, asa ca adormi in cele din urma cu gandul la el.
Peste cateva ore, cerul capata o culoare cenusie cu nori negri, mari si dornici sa isi arunce tot lichidul incolor asupra intregului oras.
Deodata fulgerele incepura a lumina intreaga incapere unde dormea Sakura, trezind-o imediat din somn. Vazand cat de groaznica este furtuna incepu sa tipe si isi puse perna pe fata pentru a nu mai vedea descarcarile elecrice din cer, care cadeau pe pamant asemenea unor bicuieli.
Auzind glasul rozaliei din camera alaturata, Sasuke sarii din pat si fugii speriat catre camera rozaliei.
- Sakura ce ai patit? intreaba brunetul intrand pe usa.
- N...nu am nimic...doar mi-e frica de furtuna! ii zise rozalia.
- Vrei sa dorm cu tine...ca sa nu iti mai fie teama? zise Sasuke incepand sa rada.
- Da...dar nu mai rade de mine! ii zise rozalia iritata de rasul brunetului.
Brunetul se baga in pat langa Sakura, strangand-o in brate si sarutand-o pe gat. Sakura simtea ca obraji i se incalzesc brusc, nu stia ca sa faca, sa raspunda la mangaierile brunetului sau sa il respinga, desi ii era teama voia sa se daruiasca brunetului asa ca se intoarse cu fata la el, il lua de obraji si ii cuprinse buzele intr-un sarut pasional, brunetul isi strecura limba printre buzele si dintii rozaliei facand-o sa roseasca mai rau, dar deodata el se opri brusc.
- Nu vreau sa te ranesc! ii zise Sasuke privind-o in ochii.
- Adica...ce vrei sa zici? il intreba Sakura mirata.
- Daca vrei sa o facem?
- Pai....d...da! ii raspunde rozalia inrosindu-se mai rau la fata.
Avand permisiunea Sakurei, Sasuke se urca peste ea si incepu sa o sarute pe gat si incet isi baga mana pe sub bluza rozaliei. Sakura se simtea in al 9 lea cer, brunetul o va face a lui desi ii era putin teama corpul incepu sa ii tremure involuntar atunci cand brunetul isi dadu bluza si pantalonii jos, ceea ce ii descoperii un corp bine facut, iar muschii se contractau de fiecare data cand el facea cate-o miscare. Dupa cateva minute rozalia era si ea dezbracata de haine ramanand doar in lenjeria intima, acelasi lucru fiind valabil si pentru brunet.
Sasuke observa ca rozaliei ii era teama asa ca se oprii intreband-o inca o data.
- Sakura acum sincer...chiar vrei sa o facem? o intreba brunetul sperand ca raspunsul va fi da.
- D...da!
- Daca e pentru prima ...am sa incerc sa o fac fara sa te doara...da? ii raspunse brunetul rambind.
Sakura nu mai zise nimic doar il saruta pe brunet in semn de ,, in regula ". Sasuke ii deschise sutienul dezvelind niste sani mari, rotunzi cu alte cuvinte perfecti. Deodata se auzii telefonul Sakurei care intrerupse placerea dintre cei doi si pasiunea care avea sa se degaje in curand.
- Offf.....cine ar putea sa fie la ora asta? zise Sakura enervata.
- Raspunde!...poate e ceva important! ii zise brunetul.
Cand Sakura lua telefonul in mana ramane socata - tatal ei o suna, se uita uimita timp de cateva secunde la telefon apoi isi facu curaj si ii raspunse.
- Alo?
- Sakura unde esti? Se auzi vocea rastita a tatalui ei.
- Pai
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#12
[quote='Angel of darkness' pid='44718' dateline='1235508797']
Am venit cu nextul...sper sa va placa...si astept critici! :*


O veste groaznica


Cei doi intrara in camera brunetului inchizand usa in urma lor, de parca nu ar fi vrut sa trezeasca pe cineva.
- Daca vrei pijama, sunt unele in dulap! ii zise brunetul sarutandu-i fruntea rozaliei in semn de noapte buna.
- Dar tu unde vei dormii?(dormi) ii intreba rozalia.
- In camera alaturata! ii zise brunetul inchizand usa in urma lui.
Sakura era pur si simplu uimita de raspunsul brunetului; daca acum cateva zile Sasuke dorea sa o faca a lui, acum ca avea aceasta sansa nu profita de ea, oare ce se intamplase cu Sasuke.(pune ''?'')
Rozalia se indrepta spre dulap, de unde isi lua o pijama de culoare albastra care avea imbibat parfumul brunetului, ceea ce o ametii putin din cauza esentei tari.
Se puse in pat si trase asternutul pe ea, parca dormea intr-un nor foarte pufos,(pune punct) cearceaful avea o culoare de bleu deschis asemenea unui cer senin. Perna ii purta mirosul, Sakura dorea sa-l atinga pe brunet, dar stia ca nu e bine sa aiba asemenea ganduri, asa ca adormi in cele din urma cu gandul la el.(ganduri...gandul-te repeti)
Peste cateva ore, cerul capata o culoare cenusie cu nori negri, mari si dornici sa isi arunce tot lichidul incolor asupra intregului oras.
Deodata fulgerele incepura a lumina intreaga incapere unde dormea Sakura, trezind-o imediat din somn. Vazand cat de groaznica este furtuna incepu sa tipe si isi puse perna pe fata pentru a nu mai vedea descarcarile elecrice din cer, care cadeau pe pamant asemenea unor bicuieli.
Auzind glasul rozaliei din camera alaturata, Sasuke sarii(sari) din pat si fugii(fugi) speriat catre camera rozaliei.
- Sakura ce ai patit? intreaba brunetul intrand pe usa.
- N...nu am nimic...doar mi-e frica de furtuna! ii zise rozalia.
- Vrei sa dorm cu tine...ca sa nu iti mai fie teama? zise Sasuke incepand sa rada.
- Da...dar nu mai rade de mine! ii zise rozalia iritata de rasul brunetului.
Brunetul se baga in pat langa Sakura, strangand-o in brate si sarutand-o pe gat. Sakura simtea ca obraji i se incalzesc brusc, nu stia ca(ce) sa faca, sa raspunda la mangaierile brunetului sau sa il respinga,(ar fi sunat mai bine daca puneai ? ) desi ii era teama voia sa se daruiasca brunetului asa ca se intoarse cu fata la el, il lua de obraji si ii cuprinse buzele intr-un sarut pasional,(punct) brunetul isi strecura limba printre buzele si dintii rozaliei facand-o sa roseasca mai rau, dar deodata el se opri brusc.
- Nu vreau sa te ranesc! ii zise Sasuke privind-o in ochii(ochi)
- Adica...ce vrei sa zici? il intreba Sakura mirata.
- Daca vrei sa o facem?
- Pai....d...da! ii raspunde rozalia inrosindu-se mai rau la fata.
Avand permisiunea Sakurei, Sasuke se urca peste ea si incepu sa o sarute pe gat si incet isi baga mana pe sub bluza rozaliei. Sakura se simtea in al 9 lea cer, brunetul o va face a lui desi ii era putin teama (suna mai bine cu punct).(Si) corpul incepu sa ii tremure involuntar atunci cand brunetul isi dadu bluza si pantalonii jos, ceea ce ii descoperii un corp bine facut, iar(cu) muschii (muschi) (care)se contractau de fiecare data cand el facea cate-o miscare. Dupa cateva minute rozalia era si ea dezbracata de haine ramanand doar in lenjeria intima, acelasi lucru fiind valabil si pentru brunet.
Sasuke observa ca rozaliei ii era teama asa ca se oprii intreband-o inca o data.
- Sakura acum sincer...chiar vrei sa o facem? o intreba brunetul sperand ca raspunsul va fi da.
- D...da!
- Daca e pentru prima ...am sa incerc sa o fac fara sa te doara...da? ii raspunse brunetul rambind.
Sakura nu mai zise nimic doar il saruta pe brunet in semn de ,, in regula ". Sasuke ii deschise sutienul dezvelind niste sani mari, rotunzi cu alte cuvinte perfecti. Deodata se auzii telefonul Sakurei care intrerupse placerea dintre cei doi si pasiunea care avea sa se degaje in curand.
- Offf.....cine ar putea sa fie la ora asta? zise Sakura enervata.
- Raspunde!...poate e ceva important! ii zise brunetul.
Cand Sakura lua telefonul in mana ramane socata - tatal ei o suna, se uita uimita timp de cateva secunde la telefon apoi isi facu curaj si ii raspunse.
- Alo?
- Sakura unde esti? Se auzi vocea rastita a tatalui ei.
- Pai

#13
Ficul este super de ce zici ca nu??....imi place mult...si ce comportament mai avea si Sasuke in primele capitole....cand citeam imi venea sa il omor...a fost un capitol romantic...:P.....ce veste a primit si Sakura...:((:((....nu putea sa ii spuna si el ca ea poate sa ramana acolo pana cand vrea..:D...asa putea si ea sa petreaca mai mult timp cu Sasuke...

astept nextu cu sufletul la gura..:D...gambate :*:*
[Imagine: sig.jpg]


#14
he he he ! Nu's cu hentai dar mi-a placut capitolul :D Ce tata are Sakura incat sa ii fie frica de el?Sa fie seful unei mafii ? :)) O.o asta ar fii culmea! e cool ficul si astept continuarea cu sufletul cat un purice.
,,Sakura vrei sa o facem'' O.o tare :)) :)) Cam asa ceva a dat de inteles :)) tare capitolul
Hai k mi-a placut mult .Dar nu-i asa k Sasu&Saku=Stay 4ever?Oui ? pretty please?
:D:D
okay....je finisse! bye bye sis vb pe mess !!

#15
continuarea...continuarea...cred ca acum la toti o sa fac trauma...sa revenim la fic...imi place ideea dar nu-mi place ca sakura trebuie sa plece....chiar ca e o veste groaznica....
descrierea:-?e buna
dialogul:->nu este sec
cam atat am avut de spus
Chuu & Gambatte & Kisuu'

#16
O noapte agitata


Astrul noptii stralucea pe bolta cereasca mai mult ca niciodata, desi era singur, lumina lui nu inceta sa se stinga. Era stingher pe toata bolta cereasca fara nimeni care sa-i tina companie, era singura la fel ca Sakura.
La balconul unei casii mari, era ea, fata cu parul roz si ochii de smarald. Ochii ii erau rosii, poate de la atata plans. Nu isi putea da seama cum de tatal ei era atat de rau si va vrea sa o desparta de toti prieteni ei, dar durerea cea mai mare era pentru Sasuke.
Statea acolo de prea mult timp fara sa zica nimic doar se gandea si privea luna. Nicio lacrima nu ii aluneca pe obrazul ei fin, pentru ca stia ca daca plange nu va rezolva cu nimic situatia in care se afla ea.
Deodata usa de la camera ei se deschise, dar nu o auzise era prea acufundata in gandurile ei sau mai bine spus se gandea doar la o singura persoana. O mana calda ii atinge umarul facand-o sa tresara.
- Musa, tu ereai, grai rozalia oarecum speriata, nu te-am auzit cand ai intrat!
- Sakura te cunosc de cand te-ai nascut, zice Musa luand-o in brate, si stiu daca ai patit ceva!
- Musa nu am patit nimic, zice rozalia incercand sa isi opreasca lacrimile, dar...
- Dar ce? spune-mi micuto ce ai? ii zice Musa
- Bine! ,zice rozalia tragand aer in piept, e vorba de tata!
- Ce a mai facut? zice Musa
- Pai il sti pe Sasuke Uchiha... tata vrea sa plecam iar din oras si eu nu vreau pentru ca o data in viata ma simt si eu iubita si protejata de cineva inafara de cei din familie, iar el acum vrea sa ne desparta! zice rozalia printre lacrimi
- Imi amintesti de mama ta! zice Musa
- Cum? zice rozalia
- Pai mama ta era si ea indragostita de tatal tau si parintii ei nu i-au dat voie sa se casatoreasca cu el, pentru ca atunci era foarte sarac si vazand ca bunici tai nu vor nici in ruptul capului... a fugit cu el in lume si asa au ajuns bogati si sa te nasca pe tine!
- Eu... cum?... nu pot sa fug cu Sasuke, pentru ca el nici macar nu stie de ce am plecat de langa el! zice rozalia plangand
- Pai si ce mai astepti?... de ce nu il suni si ii zici tot ce ai in inima si in minte, zice Musa dandu-i telefonul Sakurei, hai ca eu am plecat, te las sa vorbesti cu el!
Musa pleaca din camera inchinzand usa incet de parca nu ar fi vrut sa trezeasca pe nimeni.
Inima rozaliei era cat o boaba de mazare pentru ca nu stia ce sa ii zice brunetului, ce reactie va avea? oare nu ii va pasa de ea sau vor fugi impreuna. Nu stia ce sa faca, il iubea pe brunet, dar si pe tatal ei, doar el o crescuse pana la varsta asta si acum sa il lase pentru brunet. Plangea si nu stia pentru cine: pentru Sasuke care il iubea atat de mult sau pentru tatal ei. Pana la urma isi facu curaj si il suna pe brunet.
- Alo, Sasuke? grai Sakura
- Sakura nici nu sti cat m-am ingrijorat, ce s-a intamplat? de ce ai fugit asa? zice Sasuke
- Pai... tatal meu! zice Sakura
- Sakura poate ma crezi un nebun sau poate chiar am inebunit, zice Sasuke, dar vin spre tine pentru ca sunt atat de confuz si vreau sa ma lamuresti!
- Sasuke!... stai nu poti veni! ,zice rozalia, dar nu avea cu cine sa vorbeasca pentru ca brunetul deja plecase din camera unde ii era telefonul mobil.
Sasuke coboara in living si isi ia pe el doar un hanorac si nici macar nu se uita in oglinda desi trebuia sa tina cont cum era imbracat. Sasuke nu avea pe el decat o pereche de pataloni de pijama care abia stateau pe el lasand sa se vada boxeri, iar in picioare avea doar niste papuci de casa, in plus mai era pe el hanoracul pe care il luase din livind si nici macar nu il inchisese la fermoar.
Brunetul iasa rapid din casa uitand sa inchida usa de la intrare, si se indreapta spre masina parcata in fata casi. Rabdarea si ingrijorerea ajunsesera intr-un punct foarte ridicat desi dupa expresia fetei lui nu se vedea niciun sentiment, nici macar o incruntare sau ceva care sa transmita starea prin care trecea el chiar acum. Nu era de mirare ca Sasuke nu arata niciodata sentimentele lui fata de cineva pentru ca de mic se inchisese in el si cu fiecare zi care trecea teama lui sa isi arate dragostea pentru cineva crestea din ce in ce mai mult, asa a ajuns sa nu arate nimic la suprafata desi interiorul sau era gata sa ia foc in orice moment.
Sasuke nefiind atent si gonind ca un nebun pe strazii, nu se uita la semaforul de la intersectie si trece pe rosu. Deodata in fata lui apare o masina alba care era gata sa intre pe partea stanga unde se afla Sasuke la volan.
- Maniacule, ereai gata sa ma omori! zice Sasuke oarecum speriat
- Ce ma? eu sa intru peste tine?... tu nu vezi indicatorul ca eu am prioritate! zice un baiat cam de 21 de ani cu parul blond ca spicele de grau, iar ochii albastri ca cerul senin. Numele lui era Ron si dupa fata lui incruntata nu il vedea deloc bine pe Sasuke.
Acasa la Sakura era liniste profunda, nimeni nu se misca doar Sakura se tot zvarcolea in pat, iar mintea nu ii dadea pace deloc <<Ce crede nebunu de Sasuke?... nu poate sa vina aici, daca tata va afla?... Doamne ajuta-ma!>> aceste cuvinte se tot invarteau in mintea rozaliei.
Rozalia se ridica din pat si se indreapta spre telefonul mobil, formeaza un numar si ridica cu sfiala telefonul la ureche.
- Haide Sasuke, raspunde odata! zice rozalia crezand ca brunetul ii va raspunde, dar Sasuke nu avea telefonul la el pentru ca deja plecase in drum spre casa rozaliei.
Sakura se indreapta spre baie pentru a face dus deoarece credea ca daca va face baie va scapa de tensiuna care se tot acumulase de-a lungul orelor care trecusera.

~ Va urma ~

Stiu ca nu e asa stralucit si cred ca am sa va dezamagesc, dar ce zic eu cred e sigur ca am sa va dezamagesc dupa cat ati asteptat dupa mine.
In plus e scurt :(
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#17
"ereai"= erai

"sti"= stii

"inebunit"= innebunit

"livind"= living

"pataloni"= pantaloni

"ingrijorerea"= ingrijorarea

Bun
In sfarsit ai postat:D...am asteptat atat:D
Greselile de tastare ti le-am mentionat.....descrierea imi place...dialogul e super...nu e sec:d...nu am ce comenta la el...capitolul e cam scurt...da merge:D
Astept sa vad ce se intampla in continuare
Deci astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#18
Deci nu o sa mai corectez deoarece a corectat Lexy.The.Kitty
la fel ca si Lexy am asteptat foarte mult pana sa pui continuarea
capitolul e cam scurt.Dialogul este bun ,descrierea e buna deabea astept sa vad ce se va intampla
Chu si Gambate
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind

#19
deci...
Bine ca ai venit cu cont!>:D<
nui nimic ca ai intarziat;)
tot ce cont e ca ai pus continuarea:*
abia astept sa vad ce se intamplat
bye:-h si succes:*

#20
ok....continuarea ai pus-o.....dar tot vreau sa vad o continuare(innafara de asta)stiu ca este gre sa scrii la ficuri....capitole dar....so...ficul descrierea dialogul si naratiunea sunt super super super.....pune mai repede cont la fic
chuu & kissu



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.808 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.431 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.124 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Primul an de liceu Wanna 21 13.501 15-05-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Viata de liceu Ymequa 33 17.032 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.050 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 57.834 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.516 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Sakura la liceu sakura_alexutza 8 7.666 20-02-2009, 10:58 PM
Ultimul răspuns: Annya
  o viata de liceu (sasusaku) the_blue_eyes 17 21.911 15-01-2009, 01:05 AM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)